Wąski dom z poddaszem użytkowym bez garażu Loft 2

- Projekt spełnia aktualne normy energooszczędności budynków. Konstrukcja zgodna z normami Eurokod.
- fundamenty: ławy żelbetowe
- ściany: gazobeton 24cm + styropian 18cm U=0,14 W/m2*K
- strop: gęstożebrowy Rector
- dach: stromy z wełną min. 26cm U=0,14 W/m2*K
- okna: drewniane lub PCV U=0,8 W/m2*K
- drzwi zewnętrzne: U=1,0 W/m2*K
- wentylacja: mechaniczna z rekuperacją
- ogrzewanie 1: gazowe z grzejnikami płytowymi
- ogrzewanie 2: pompa ciepła powietrze-woda z podłogówką
Wąski dom z poddaszem użytkowym - opis wnętrza
Projekt typowy domu LOFT 2 z poddaszem to nasza nowa propozycja taniego, wąskiego budynku wolnostojącego przykrytego dwuspadowym dachem, rozplanowanego na dwóch poziomach. W przyziemiu mamy całą strefę dzienną z otwartą kuchnią w kształcie litery U stanowiącą aneks do salonu oraz dodatkowy pokój przy wejściu od frontu. Na górnej kondygnacji zmieściły się trzy sypialnie, duża łazienka z oknem połaciowym oraz praktyczna garderoba przy sypialni rodziców.
Projekt domu bez garażu w stylu LOFT
Z zewnątrz, jak i w środku domek otrzymał konsekwentny wystrój w stylu loftowym, w industrialnym lekko charakterze. Pomysłem na elewacje są tu duże przeszklenia podzielone szprosami na małe prostokątne pola oraz obłożenie ścian cieniowanymi płytkami klinkierowymi. Całość uzupełniają szarości fragmentów tynkowanych oraz antracytowa stolarka okienna i drzwiowa. Prosta bryła domu bez garażu ma dwupołaciowy dach bez okapów, także kryty ciemnoszarą dachówką zakładkową.
Projekt domu na wąską działkę 19m
Założeniem przy projektowaniu tego wąskiego domu była konieczność zmieszczenia go na działce o szerokości do 19m. Jeżeli usuniemy na etapie adaptacji okno połaciowe w jednej z sypialni od frontu, to granica działki może znaleźć się od tej strony już w odległości 3m i wpasujemy ten domek nawet na jeszcze węższą działeczkę, z frontem do 18m.
Gotowy projekt wąskiego domu LOFT 2 z poddaszem - technologia budowy
Projekt domu LOFT 2 proponujemy postawić ze ścianami murowanymi z suporeksu, docieplić elewacje styropianem, położyć nad parterem strop gęstożebrowy typu Rector i przykryć drewnianą więźbą, na której znaleźć się może dowolny materiał przewidziany na dachy strome, na przykład profilowana dachówka betonowa lub ceramiczna. Gotowa dokumentacja jest u nas dostępna w wariancie z pompą ciepła i podłogówką, albo ze standardowym piecem gazowym zasilającym stalowe grzejniki płytowe. Znajdziemy w niej także projekt wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła oraz fotowoltaikę na połaci południowej. Wszelkie zmiany można jeszcze wprowadzić w trakcie obligatoryjnej adaptacji, nasza zgoda jest bezpłatna.