standard lustro
dostępność - 48h

CENA PROJEKTU:

 • powierzchnia użytkowa 109.40m2 + garaż 19.30m2
 • powierzchnia zabudowy 96.60m2
 • minimalne wymiary działki 16.70m x 19.10m
 • kąt nachylenia dachu 40°
 • wysokość pomieszczeń 2.65m
 • wysokość budynku 8.12m
 • kubatura budynku 554.00 m3
 • zapotrzebowanie na energię EP = 65.50 kWh/m2*rok
 • szacunkowo stan surowy zamknięty 204.890 zł netto
 • szacunkowo stan deweloperski 463.063 zł netto
 • pobierz ZESTAWIENIE MATERIAŁÓW

Opis domu średniej wielkości Esens

Nowoczesny dom, prosty ale z charakterystycznymi elementami jak narożne okna i drewniane panele na elewacji. Średni, ale tylko jeżeli chodzi o wielkość jego powierzchni użytkowej. Zawiera się ona w przedziale 100-140m2, co w połączeniu z prostą konstrukcją sprawia, że dom jest niezwykle tani w budowie. Z efektownym, przytulnym wnętrzem pokazanym na wizualizacji.

Projekty tanich domów z poddaszem i ich typowy przykład Esens z nowoczesnym wnętrzem

W naszej ofercie znaleźć można kilkadziesiąt projektów domów z poddaszem użytkowym, które będą tanie w realizacji. Wybierać możemy zarówno wśród najmniejszych domów z poddaszem o powierzchni zabudowy do 70m2 jak WERBENA i TATARAK oraz właśnie tych o średniej wielkości, do których należy popularny projekt ESENS. Jeżeli nie wszystkie szczegóły tego taniego domu domu z nowoczesnym wnętrzem przypadły Państwu do gustu, to polecamy obejrzenie jeszcze kilku jego siostrzanych projektów, jak na przykład ROYAL 2 i BOROWIK.

Jak wyszukać gotowy projekt taniego domu z poddaszem użytkowym?

Tanie w budowie będą tylko te domy z poddaszem, które mają zwartą bryłę przykrytą dachem dwuspadowym. Przekrycie dwupołaciowe jest jedną z kluczowych cech, na które należy zwrócić uwagę. Projekt domu Esens jest też średnej wielkości, a więc jego powierzchnia mieści się w odpowiednim zakresie od 100m2 do 140m2. W przypadku mniejszych domów tanich w budowie możemy szukać projektów mających rozplanowane wszystkie pomieszczenia na jednym poziomie, ale powyżej stu metrów już parterówki nie będą się tak korzystnie cenowo prezentować. Ekonomiczny dom dwukondygnacyjny pownien mieć też łatwy w montażu strop międzypiętrowy i zaproponowana przez nas w dokumentacji gotowej Teriva doskonale spełnia te założenia. Nie musimy obawiać się za to większych formatów okien, jeżeli są to stałe szklenia i skrzydła przesuwne o szerości do 140cm, to też nie podrożą one znacząco kosztów budowy. Projekt taniego domu Esens z poddaszem ma też wszystkie otwory okienne umiejscowione w ścianach parteru i w szczytowych, co też korzystniej wpływa na wycenę postawienia domu niż gdyby na poddaszu były one zamontowane w lukarnach.

Esens - materiały w projekcie domu o średniej powierzchni 100-140m2

Budynek jest zaprojektowany z bloczków gazobetonowych, ze stropem gęstożebrowym trypu Teriva, a więc w technologii, w której wznoszony jest średno co drugi budynek jednorodzinny w naszym kraju. Konstrukcja dachu jest drewniana, a pokrycie można zastosować dowolne, od dachówki po gont papowy lub blachę. Projekt zawiera wszystkie podstawowe instalacje wewnętrzne, z wentylacją mechaniczną oraz rekuperacją włącznie i jest dostępny w wariancie standardowym oraz lustrzanym.

Rzuty taniego domu Esens

Tani W Budowie, średniej Powierzchni Dom Z Nowoczesnym Wnętrzem Esens - rzut parteru

Powierzchnia parteru:
1. wiatrołap - 4.2m2
2. hall - 8.9m2
3. salon z kuchnią - 31.8m2
4. wc - 1.5m2 (1.8m2)
5. spiżarnia - 2.3m2
6. pom. gospodarcze - 6.2m2
7. garaż - 19.3m2

standard lustro powiększ rzut parteru
Tani W Budowie, średniej Powierzchni Dom Z Nowoczesnym Wnętrzem Esens - rzut poddasza

Powierzchnia piętra:
8. hall - 4.8m2
9. pokój - 16.1m2 (21.6m2)
10. pokój - 11.2m2 (15.4m2)
11. pokój - 12.7m2 (17.0m2)
12. łazienka - 9.7m2 (13.0m2)


standard lustro powiększ rzut poddasza

Obrys na minimalnej działce

działka 1

Opinie i realizacje

Esens

Podoba mi sie prosty uklad pomieszczen

Ładna elewacja

Bardzo podoba mi się elewacja drewniana, dom bardzo ładnie się prezentuje z zewnątrz.

Dodaj opinię


  • Wyczyść Pola