standard lustro
dostępność - 48h

CENA PROJEKTU:

 • powierzchnia użytkowa 90.40m2
 • powierzchnia zabudowy 113.50m2
 • minimalne wymiary działki 18.40m x 19.10m
 • kąt nachylenia dachu 25°
 • wysokość pomieszczeń 2.65m
 • wysokość budynku 5.79m
 • kubatura budynku 511.00 m3
 • zapotrzebowanie na energię EP = 66.88 kWh/m2*rok
 • szacunkowo stan surowy zamknięty 143.917 zł netto
 • szacunkowo stan deweloperski 325.259 zł netto
 • pobierz ZESTAWIENIE MATERIAŁÓW

Opis do projektu taniego w budowie domu Kremówka

Kremówka jest tanim domem parterowym, bez stropu i z dachem dwuspadowym. Taki układ jest po prostu najtańszy w budowie. Na jednym poziomie ma zaprojektowane trzy sypialnie i pokój dzienny z jadalnią z oknem i otwartą kuchnią, a także dość dużą kotłownię z wejściem od wiatrołapu. W łazience jest wystarczająca ilość miejsca na wstawienie wanny i prysznica. Do tak rozplanowanego wnętrza o powierzchni 90m2 z ochotą pewnie wprowadziłoby się wielu z nas.

Jak powiększyć optycznie wnętrze małego domu parterowego?

Są na to co najmniej trzy sposoby. Po pierwsze: strefa dzienna małych domów parterowych powinna pozostać otwarta, z kuchnią połączoną razem z salonem. Ten prosty zabieg sprawi, że nawet niecałe trzydzieści metrów może wyglądać imponująco. Drugą dobrą radą jest zaprojektowanie w pokoju dziennym co najmniej jednego szerszego okna balkonowego wychodzącego na zewnętrzny taras. Projekt małej parterówki zyska wrażenie większej powierzchni w środku, jeżeli nawierzchnię tarasu wykonamy na tym samym poziomie i z materiału podobnego w fakturze i kolorze do podłogi w środku. Wtedy oszukamy odrobinę nasze oko i będzie wydawać się, jakby taras był przedłużeniem posadzki salonu. Można na przykład użyć wszędzie płytek z kamienia, albo zastosować na zewnątrz ceramikę z rysunkiem drewna, jeżeli w środku mamy na podłodze deski lub panele drewniane. Odpowiedni projekt budowlany domu parterowego to jeszcze nie całość sukcesu i ważna będzie także aranżacja jego wnętrza. Na tym etapie zdecydujmy się koniecznie na jasną kolorystykę ścian oraz mebli i jeśli wykażemy się odrobiną samodyscypliny i nie wstawimy ich do salonu zbyt dużo, to także wydawać się będzie że przestrzeni jest więcej.  

Projekt Kremówka - technologia budowy domu parterowego

Zaproponowaliśmy dwuwarstwowe ściany z ciepłych bloczków gazobetonowych docieplone od zewnątrz styropianem i pokryte tynkiem strukturalnym oraz płytkami klinkierowymi na niewysokim colole i ścianie przy wejściu oraz koło okna balkonowego. Dwupołaciowy, prosty dach drewniany można pokryć dowolną dachówką, albo innym materiałem. Wszelkie zmiany są do wprowadzenia w trakcie adaptacji. Projekt parterówki Kremówka dostępny jest także w wersji lustrzanej.

Rozplanowanie wnętrza domu parterowego Kremówka

Tani W Budowie Projekt Domu Parterowego Z Wizualizacją Wnętrza Kremówka - rzut parteru

Powierzchnia parteru:
1. wiatrołap - 4.0m2
2. hall - 8.8m2
3. pokój dzienny 28.7m2
4. kuchnia - 9.0m2
5. pokój - 11.3m2
6. pokój - 10.3m2
7. pokój - 8.4m2
8. łazienka - 5.7m2
9. pom. gospodarcze - 4.2m2

standard lustro powiększ rzut parteru

Obrys na minimalnej działce

działka 1

Opinie i realizacje

Pokój dzienny

Pokój dzienny z wyjściem na ogród z tyłu, wydaje się być bardzo funkcjonalnym rozwiązaniem. Bierzemy z narzeczonym ten projekt pod uwagę.

Fajny dom

Fajny dom, zastanawiamy się pomiędzy nim a Kozłówką.

Dodaj opinię


  • Wyczyść Pola