standard lustro
dostępność - 48h

CENA PROJEKTU:

 • powierzchnia użytkowa 126.20m2 + garaż 19.30m2
 • powierzchnia zabudowy 182.10m2
 • minimalne wymiary działki 18.40m x 25.90m
 • kąt nachylenia dachu 25°
 • wysokość pomieszczeń 2.65m
 • wysokość budynku 5.79m
 • kubatura budynku 798.00 m3
 • zapotrzebowanie na energię EP = 64.41 kWh/m2*rok
 • szacunkowo stan surowy zamknięty 231.636 zł netto
 • szacunkowo stan deweloperski 523.509 zł netto

Dom tani w budowie Danta – opis

Projekt domu Danta to prosta parterówka z ciekawie zaprojektowanym wnętrzem. Mamy tu aż cztery sypialnie, z których jedna, największa posiada osobną łazienkę i garderobę. Salon wraz z jadalnią i kuchnią tworzą wspólną przestrzeń. Całość pokrywa prosty, dwuspadowy dach, podobnie jak jednostanowiskowy garaż z boku budynku. Białe, tynkowane elewacje podkreślono szarym kolorem na fragmentach ścian przy oknach oraz płytkami klinkierowym w niszy przy wejściu oraz na tylnej ścianie przy oknie balkonowym. Budynek wygląda współcześnie i spójnie, idealny dla dużej rodziny.

Projekty tanich domów parterowych wymagają odpowiednich rozwiązań konstrukcyjnych

Praktycznie cała konstrukcja taniego domu parterowego powinna być złożona z najprostrzych elementów i należy unikać wszelkich długich podciągów, nadwieszeń, wsporników i skomplikowanych kształtów dachu. Właśnie tak rygorystycznie w kwestii ekonomiki budowy jest przygotowany gotowy projekt domu jednorodzinnego DANTA. Jedynie największe okno balkonowe o rozpiętości 270cm ma żelbetowe nadproże w postaci obniżonego wieńca, a na wszystkich pozostałych otworach okiennych położone są tanie prefabrykowane belki L19. Na ścianach nośnych zewnętrznych leży więźba dwupołaciowa, czyli też najtańsza z możliwych. Ta prostota konstrukcji wcale nie przekłada się na skromną stylistykę domu z zewnątrz, a wręcz przeciwnie. Okna są połączone szarym tynkiem w pasy, a niewielkie fragmenty fasady obłożone są płytkami klinkierowymi. Takie niskokosztowe zabiegi wykończeniowe dodają domowi badziej eleganckiego wyglądu i sprawiają że sylwetka naszej nowoczesnej parterówki kojarzy się nam od razu zdecydowanie bardziej 'premium'. 

Jakie instalacje wewnętrzne sprawią że wybrany projekt domu parterowego okaże się też tani w użytkowaniu?

Niskie koszty utrzymania domu jednorodzinnego uzyskuje się minimalizując jego zapotrzebowanie na energię niezbędną do ogrzewania i do przygotowania ciepłej wody użytkowej. Kluczowe jest też takie wykonanie instalacji wewnętrznych, które zadziałają nam w uzupełnieniu do zwiększenia izolacyjności przegród zewnętrznych domu parterowego, a w idealnym przypadku będą zasilone zieloną energią pozyskaną np, z paneli fotowoltaicznych lub/i z małej przydomowej turbiny wiatrowej. Obecnie magazyny energii są jeszcze niedostępne z racji wysokiej ceny, ale możemy w miarę możliwości tak zaprogramować większość urządzeń, aby pracowały na wyższych obrotach w ciągu dnia, gdy fotowoltaika pracuje, a nie w nocy. Wszystkie nasze projekty domów parterowych zawierają wentylację mechaniczną z odzyskiem ciepła oraz panele fotowoltaiczne na dachu i są to te nowoczesne elementy w instalacjach wewnętrznych, które służą oszczędzaniu podczas eksploatacji budynku jednorodzinnego. Do wyboru inwestora jest też projekt c.o. z piecem gazowym, albo z pompą ciepła powietrze-woda i podczas składania u nas zamówienia należy wskazać, którą opcję wybraliśmy.

Tani dom parterowy z jednym, murowanym kominem

Oprócz nowoczesnych urządzeń służących optymalizacji zużycia energii w domu parterowym, są jeszcze zupełnie 'analogowe' sposoby na oszczędzanie. Jeżeli chcemy mieć w parterowym domu kominek na drewno, to ustawienie go centralnie w trefie dziennej, tak jak w tanim w użytkowaniu domu DANTA będzie idealne. Bez inwestowania w rury rozprowadzające ciepło dogrzejemy nim w wiosennym i jesiennym okresie przejściowym cały salon i kuchnię. Aby działał on jeszcze bardziej efektywnie, to komin wymurujmy paradoksalnie w technologii jak sprzed stu lat - czyli z pełnej cegły klinkierowej, która będzie doskonale szybko nagrzewać się, akumulować ciepło i oddawać je później godzinami. W pełni izolowane prefabrykowane systemy kominowe niestety odprowadzają wraz z dymem większość ciepła do atmosfery i wnętrze grzeje nam wtedy tylko korpus i szyba wkładu kominkowego. 

Projekt domu parterowego Danta – materiały

W projekcie uwzględniono typową, prostą technologię, dzięki temu budowa domu będzie szybsza i pod względem ekonomicznym z pewnością korzystniejsza. Ściany są gazobetonowe, ocieplone odpowiedniej grubości warstwą styropianu. Drewniana konstrukcja dwuspadowego dachu pokrytego dachówką nie powinna też przysparzać problemów podczas montażu. Poza tym proces budowy może ułatwić i przyspieszyć brak takich elementów budowlanych jak: monolityczny strop, czy też schody. Posiadamy w ofercie też projekt w wersji bez garażu DANTA 2 i obie dokumentacje oferujemy w dwóch wariantach: lustro lub standard.

Rzut pomieszczeń na parterze w domu jednorodzinnym Danta

Tani W Budowie I Użytkowaniu Parterowy Dom Jednorodzinny Danta - rzut parteru

Powierzchnia parteru:
1. wiatrołap - 4.9m2
2. hall - 15.8m2
3. kuchnia - 10.4m2
4. pokój dzienny - 28.0m2
5. pokój - 13.5m2
6. pokój - 10.4m2
7. pokój - 10.5m2
8. pokój - 10.1m2
9. łazienka - 6.6m2
10. łazienka - 3.6m2
11. garderoba - 3.6m2
12. spiżarnia - 2.4m2
13. pom. gospodarcze - 6.4m2
14. garaż - 19.3m2

standard lustro powiększ rzut parteru

Obrys na minimalnej działce

działka 1

Opinie i realizacje

Danta: -)

Świetny projekt

Danta

Marzenie mieć taką przestrzenną parterówkę.

Dodaj opinię


  • Wyczyść Pola