Tani w budowie dom z poddaszem z kosztorysem Elegant
- Projekt spełnia aktualne normy energooszczędności budynków. Konstrukcja zgodna z normami Eurokod.
- fundamenty: ławy żelbetowe
- ściany: gazobeton 24cm + styropian 18cm U=0,14 W/m2*K
- strop: gęstożebrowy Rector
- dach: stromy z wełną min. 26cm U=0,14 W/m2*K
- okna: drewniane lub PCV U=0,8 W/m2*K
- drzwi zewnętrzne: U=1,0 W/m2*K
- wentylacja: mechaniczna z rekuperacją
- ogrzewanie 1: gazowe z grzejnikami płytowymi
- ogrzewanie 2: pompa ciepła powietrze-woda z podłogówką
Opis domu z poddaszem użytkowym Elegant
Nasza recepta na tani dom z poddaszem użytkowym poparta szacunkowym kosztorysem stanu surowego zamkniętego, obejmującego 50-60% całości inwestycji. Elegant to tani w budowie dom dwukondygnacyjny przykryty najprostszym dachem duspadowym bez lukarn, tylko z oknami dachowymi doświetlającymi część pomieszczeń - pozostałe są zaprojektowane z klasycznymi oknami z parapetem w ścianach szczytowych. We wnętrzu mamy do dyspozycji aż cztery sypialnie i pokój dzienny z trójdzielnym oknem balkonowym wychodzącym na taras. Projekt domu Elegant dostępny jest w wersji z garażem lub bez, a także w standardowej oraz lustrzanej.
Projekty tanich domów z poddaszem z opcjonalnym kosztorysem
Kupując typowy projekt domu Elegant warto także rozważyć zamówienie płatnego dodatku w postaci zaktualizowanego kosztorysu stanu surowego oraz deweloperskiego. Wycena przygotowana jest dla każdego inwestora indywidualnie i jest aktualna na czas jej opracowania. Poza tym można też określić, jaki poziom cen ma kosztorysant uwzględnić, czy interesują nas ceny minimalne, czy na przykład średnie. Projekt taniego, nieskomplikowanego domu z poddaszem użytkowym Elegant uda się tylko wtedy korzystnie zrealizować, jeżeli na każdym etapie inwestycji, a przede wszystkim podczas zbierania wycen od wykonawców będziemy znali faktyczną wartość robót do wykonania. Oczywiście w budownictwie ceny są jak najbardziej umowne i ich poziom różni się w poszczególnych regionach kraju, ale ogólna wiedza na ten temat jest po prostu niezbędna. Wyposażeni w nią i tylko z kosztorysem w ręku możemy się także starać o finansowanie w banku, jeżeli nie dysponujemy własnymi środkami na całość inwestycji
Tani w budowie projekt Elegant - materiały ujęte w kosztorysie
Projekt gotowy przewiduje bloczki gazobetonowe jako główny materiał do wznoszenia murów, docieplenie ścian ze styropianu oraz dachu z wełny mineralnej, strop gęstożebrowy i więźbę w całości drewnianą. Te przyjęte w projekcie łatwodostępne i tanie materiały budowlane, znajdują też odzwierciedlenie w niskiej wycenie kosztorysowej domu Elegant. Każdy, nawet prosty i tani w budowie dom jednorodzinny wymaga obecnie coraz bardziej skomplikowanych i nowoczesnych instalacji wewnętrznych. W trosce niskie koszty eksploatatcyjne domu, w typowej jego dokumentacji zawarta jest wentylacja mechaniczna z rekuperacją i panele fotowoltaiczne na dachu, a także zapewniamy wybór pomiędzy ogrzewaniem gazowym i pompą ciepła powietrze-woda. Mając określony wcześniej budżet możemy jeszcze zmienić projekt gotowy na etapie adaptacji, uprościć lub zamienić rozwiązania na warianty odrobinę tańsze. Jeżeli planowany dom ma być rzeczywiście tani, to na pewno sugerujemy powściągliwość w zakupie skomplikowanych systemów, tylko ograniczmy się do podstawowych wariantów urządzeń i niekoniecznie od najszerzej reklamowanych producentów z najwyższej półki.
Dobry
Na plus zdecydowanie rozkład pomieszczeń. Pokój dzienny musi być bardzo przestrzenny, dzięki otwartej kuchni.
Elegancki Elegant
W końcu mamy swój projekt - Elegant. Zauroczył nas swoim eleganckim wyglądem zewnętrznym. Wnętrze - najważniejsza kwestia przy wyborze jest dla nas idealne. Na piętrze piękna sypialnia z garderobą, o której zawsze marzyłam, 2 pokoje dla dzieci i łazienka z przejściem na strych - super rozwiązanie. Pomieszczenia na parterze również nam odpowiadają. Jesteśmy bardzo zadowoleni z naszego wyboru! Pozdrawiamy Natalia i Dominik
Architekt adaptujący
Mimo niedużej kubatury budynku na poddaszu zmieściły się 3 sypialnie i dodatkowy pokój na parterze. Jest to świetne rozwiązanie zarówno dla dewelopera tworzącego niewielkie zespoły zabudowy jednorodzinnej jak i dla przeciętnej 4 - 5 osobowej rodziny do zabudowy indywidualnej.
Opinia eksperta lub współpracownika
Niedrogi dom z dachem dwuspadowym, który doskonale wygląda dzięki okładzinie z kamienia na elewacji - Robert.