standard lustro
dostępność - 48h

CENA PROJEKTU:

 • powierzchnia użytkowa 116.60m2 + garaż 19.30m2
 • powierzchnia zabudowy 112.50m2
 • minimalne wymiary działki 16.70m x 20.80m
 • kąt nachylenia dachu 40°
 • wysokość pomieszczeń 2.65m
 • wysokość budynku 8.13m
 • kubatura budynku 615.00 m3
 • zapotrzebowanie na energię EP = 62.02 kWh/m2*rok
 • szacunkowo stan surowy zamknięty 216.353 zł netto
 • szacunkowo stan deweloperski 488.968 zł netto
 • pobierz ZESTAWIENIE MATERIAŁÓW

Opis domu z poddaszem użytkowym Elegant

Nasza recepta na tani dom z poddaszem użytkowym poparta szacunkowym kosztorysem stanu surowego zamkniętego, obejmującego 50-60% całości inwestycji. Elegant to tani w budowie dom dwukondygnacyjny przykryty najprostszym dachem duspadowym bez lukarn, tylko z oknami dachowymi doświetlającymi część pomieszczeń - pozostałe są zaprojektowane z klasycznymi oknami z parapetem w ścianach szczytowych. We wnętrzu mamy do dyspozycji aż cztery sypialnie i pokój dzienny z trójdzielnym oknem balkonowym wychodzącym na taras. Projekt domu Elegant dostępny jest w wersji z garażem lub bez, a także w standardowej oraz lustrzanej.

Projekty tanich domów z poddaszem z opcjonalnym kosztorysem

Kupując typowy projekt domu Elegant warto także rozważyć zamówienie płatnego dodatku w postaci zaktualizowanego kosztorysu stanu surowego oraz deweloperskiego. Wycena przygotowana jest dla każdego inwestora indywidualnie i jest aktualna na czas jej opracowania. Poza tym można też określić, jaki poziom cen ma kosztorysant uwzględnić, czy interesują nas ceny minimalne, czy na przykład średnie. Projekt taniego, nieskomplikowanego domu z poddaszem użytkowym Elegant uda się tylko wtedy korzystnie zrealizować, jeżeli na każdym etapie inwestycji, a przede wszystkim podczas zbierania wycen od wykonawców będziemy znali faktyczną wartość robót do wykonania. Oczywiście w budownictwie ceny są jak najbardziej umowne i ich poziom różni się w poszczególnych regionach kraju, ale ogólna wiedza na ten temat jest po prostu niezbędna. Wyposażeni w nią i tylko z kosztorysem w ręku możemy się także starać o finansowanie w banku, jeżeli nie dysponujemy własnymi środkami na całość inwestycji  

Tani w budowie projekt Elegant - materiały ujęte w kosztorysie

Projekt gotowy przewiduje bloczki gazobetonowe jako główny materiał do wznoszenia murów, docieplenie ścian ze styropianu oraz dachu z wełny mineralnej, strop gęstożebrowy i więźbę w całości drewnianą. Te przyjęte w projekcie łatwodostępne i tanie materiały budowlane, znajdują też odzwierciedlenie w niskiej wycenie kosztorysowej domu Elegant. Każdy, nawet prosty i tani w budowie dom jednorodzinny wymaga obecnie coraz bardziej skomplikowanych i nowoczesnych instalacji wewnętrznych. W trosce niskie koszty eksploatatcyjne domu, w typowej jego dokumentacji zawarta jest wentylacja mechaniczna z rekuperacją i panele fotowoltaiczne na dachu, a także zapewniamy wybór pomiędzy ogrzewaniem gazowym i pompą ciepła powietrze-woda. Mając określony wcześniej budżet możemy jeszcze zmienić projekt gotowy na etapie adaptacji, uprościć lub zamienić rozwiązania na warianty odrobinę tańsze. Jeżeli planowany dom ma być rzeczywiście tani, to na pewno sugerujemy powściągliwość w zakupie skomplikowanych systemów, tylko ograniczmy się do podstawowych wariantów urządzeń i niekoniecznie od najszerzej reklamowanych producentów z najwyższej półki.

Plany kondygnacji domu z kosztorysem Elegant

Tani W Budowie Dom Z Poddaszem Z Kosztorysem Elegant - rzut parteru

Powierzchnia parteru:
1. wiatrołap - 3.9m2
2. pokój dzienny z kuchnią - 30.0m2
3. pokój - 13.0m2
4. hall - 8.6m2
5. spiżarnia - 1.7m2
6. łazienka - 3.8m2
7. pom. gospodarcze - 6.2m2
8. garaż - 19.3m2

standard lustro powiększ rzut parteru
Tani W Budowie Dom Z Poddaszem Z Kosztorysem Elegant - rzut poddasza

Powierzchnia piętra:
9. hall - 4.8m2
10. pokój - 12.9m2  (17.2m2)
11. pokój - 8.6m2  (11.9m2)
12. pokój - 10.1m2  (13.5m2)
13. garderoba - 3.1m2  (4.2m2)
14. łazienka - 9.9m(13.1m2)
15. strych - (19.3m2)

standard lustro powiększ rzut poddasza

Obrys na minimalnej działce

działka 1 działka 2

Opinie i realizacje

Dobry

Na plus zdecydowanie rozkład pomieszczeń. Pokój dzienny musi być bardzo przestrzenny, dzięki otwartej kuchni.

Elegancki Elegant

W końcu mamy swój projekt - Elegant. Zauroczył nas swoim eleganckim wyglądem zewnętrznym. Wnętrze - najważniejsza kwestia przy wyborze jest dla nas idealne. Na piętrze piękna sypialnia z garderobą, o której zawsze marzyłam, 2 pokoje dla dzieci i łazienka z przejściem na strych - super rozwiązanie. Pomieszczenia na parterze również nam odpowiadają. Jesteśmy bardzo zadowoleni z naszego wyboru! Pozdrawiamy Natalia i Dominik

Architekt adaptujący

Mimo niedużej kubatury budynku na poddaszu zmieściły się 3 sypialnie i dodatkowy pokój na parterze. Jest to świetne rozwiązanie zarówno dla dewelopera tworzącego niewielkie zespoły zabudowy jednorodzinnej  jak i dla przeciętnej 4 - 5 osobowej rodziny do zabudowy indywidualnej.

Opinia eksperta lub współpracownika

Niedrogi dom z dachem dwuspadowym, który doskonale wygląda dzięki okładzinie z kamienia na elewacji - Robert.

Dodaj opinię


  • Wyczyść Pola