standard lustro
dostępność - 48h

CENA PROJEKTU:

 • powierzchnia użytkowa 101.40m2
 • powierzchnia zabudowy 127.70m2
 • minimalne wymiary działki 18.80m x 20.00m
 • kąt nachylenia dachu 25°
 • wysokość pomieszczeń 2.65m
 • wysokość budynku 5.79m
 • kubatura budynku 554.00 m3
 • zapotrzebowanie na energię EP = 65.37 kWh/m2*rok
 • szacunkowo stan surowy zamknięty 161.429 zł netto
 • szacunkowo stan deweloperski 364.837 zł netto
 • pobierz ZESTAWIENIE MATERIAŁÓW

Opis domu jednorodzinnego Bahama

Dom wyróżnia się bardzo interesującym układem funkcjonalnym, w którym salon z kominkiem znajduje się tuż przy wejściu do domu. Zamkniętą kuchnię oraz jadalnię zlokalizowano po przeciwnej stronie, natomiast cała część nocna zlokalizowana jest w dalszej części budynku. Budynek pokrywa prosty, dwuspadowy dach. Efektownie wyglądają widoczne elementy więźby, panele ścienne połączone z płytkami kamiennymi oraz drewniane, przesuwne okiennice. Za względu na rozmieszczenie pomieszczeń dom można zlokalizować na działce z wejściem od strony południowej.

Na jaką działkę będzie odpowiedni projekt parterowego domu z salonem od frontu?

Domy parterowe rozplanowane z pokojem dziennym dokładnie z przodu idealnie wpisują się na działki przy których droga przebiega dokładnie przy południowej jej granicy, ale nie tylko. Jeżeli sąsiedztwo na tyłach naszego terenu jest w jakimś stopniu kłopotliwe, a więc głośne albo po prostu widok na tą stronę nie zachwyca, to sensowne może się okazać takie ustawienie domu, w którym właśnie salon jest od frontu. Niekonieczne w takim przypadku z przodu domu parterowego musimy lokalizować też taras zewnętrzny, bo równie dobrze może on także przylegać do bocznej ściany domu. 

Jak dojazd od południa determinuje rozplanowanie wnętrza domu parterowego?

Tak jak piszemy w akapicie powyżej, projekty parterowych domów z pokojem dziennym z przodu to idealna opcja zabudowy działki z dojazdem od południa. Dobrym wariantem będzie też poszukanie takiego projektu domu parterowego, w którym salon niekonieczne zaprojektowany jest od frontu, ale jego okna umiejscowione są w bocznej ścianie budynku. Wybierany w takim przypadku wersję z przeszkloną zachodnią ścianą boczną i zyskujemy niemalże modelowe doświetlenie strefy dziennej. Projekt taniego domu BAHAMA ma zarówno salon z przodu, jak i okno balkonowe i taras w elewacji bocznej, a więc łączy obie te cechy korzystne w domu na działkę z dojazdem od południa.

Tanie domy parterowe z drewnianą elewacją i wśród nich nasza Bahama

Użycie drewna na fasadach domów parterowych podoba się wielu inwestorom, ale należy pamiętać, że obok niezaprzeczalnego jego uroku jest też kilka cech tego mateiału, które wymagają nieco bardziej świadomego i uważnego obchodzenia się z drewnem. Przede wszystkim jest mniej odpornym na warunki atmosferyczne materiałem i wymaga zabezpieczenia i cyklicznej konserwacji. Jeżeli tak jak w projekcie naszej taniej parterówki Bahama, deskowane fragmenty to szczyty osłonięte okapem, a nie całe ściany schodzące aż do cokołu, to taka dodatkowa ochrona przyczyni się na pewno do wydłużenia okresów między odnawianiem powłoki ochronnej na deskowaniu. Stylistyka fasad zaproponowana przez nas w tym domu jednorodzinnym doskonale uzupełnia jego koncepcję nieskomplikowanego, taniego w budowie domu parterowego z najprostszym z możliwych, wypłaszczonym dachem dwuspadowym.

Jakie materiały zaproponowano w projekcie domu z kosztorysem – Bahama?

Niewątpliwą zaletą tego domu są niedrogie koszty budowy. Do projektu dołączony jest kosztorys stanu surowego zamkniętego, dzięki temu można oszacować wydatki związane z inwestycją. W projekcie zaproponowano ściany warstwowe oraz drewnianą więźbę jako podstawowe elementy konstrukcyjne domu. Dom nie posiada stropu, ewentualne zmiany są możliwe do wprowadzenie w momencie adaptacji projektu.

Rzut parterowego domu z salonem od południa – Bahama

Tani Dom Parterowy Z Salonem Od Frontu, Od Południa Z Kosztorysem Bahama - rzut parteru

Powierzchnia parteru:
1. wiatrołap - 2.8m2
2. kuchnia z jadalnią - 16.6m2
3. pokój dzienny - 29.6m2
4. korytarz - 5.0m2
5. pokój - 12.5m2
6. pokój - 8.0m2
7. pokój - 12.5m2
8. spiżarnia - 1.0m2
9. wc - 1.7m2
10. łazienka - 6.6m2
11. pom. gospodarcze - 5.1m2

standard lustro powiększ rzut parteru

Obrys na minimalnej działce

działka 1

Opinie i realizacje

Bahama

Piękny dom! Mała powierzchnia, a wszystko się w nim mieści. Super!

Dodaj opinię


  • Wyczyść Pola