Koncepcja taniej parterówki do 110m2 powierzchni użytkowej
Projekt domu parterowego Krajobrazy 133 ma wszystkie atrybuty domu taniego w budowie. Ma prosty rzut zbliżony do prostokąta i tylko jedną ścianę nośną w środku, a także dwupołaciowy dach o konstrukcji drewnianej opierający się na ścianach zewnętrznych i poprzez słupki na tej wewnętrznej. Dzięki takiemu schematowi statycznemu w prosty sposób można w nim ewentualnie doprojektować stryszek, albo dodatkową powierzchnię na górze na etapie adaptacji. Materiały na fasadach i sam sposób ich wykończenia też są jak najbardziej typowe i na pewno domek ten można postawić w ciągu jednego sezonu budowlanego i za relatywnie niewielkie pieniądze.
Gotowy projekt domu parterowego z 3 sypialniami
Wnętrze w naszym nowym projekcie domu Krajobrazy 133 jest podzielone na otwartą strefę dzienną oraz trzy sypialnie w części nocnej. Dużym ułatwieniem dla funkcjonowania w domu parterowym większej rodziny będzie na pewno wydzielona dodatkowa mała łazienka z umywalką, dzięki której unikniemy korków przy wykonywaniu porannej toalety przez wszystkich domowników jednocześnie. Ciekawym i rzadko spotykanym w domach parterowych rozwiązaniem jest dostępne od zewnątrz pomieszczenie gospodarcze, które tutaj przy kuchni pełni jeszcze rolę spiżarni. Może być tu z powodzeniem zaaranżowana także pralnia z suszarnią, a jego wielkość pozwala też na wstawienie pieca na paliwo stałe, gdyby inwestor właśnie w taki sposób chciał ten domek ogrzewać.
Projekty tanich domów bez garażu i proponowana technologia szybkiej ich budowy
Nasze tanie w budowie gotowe parterówki sugerujemy postawić w tradycyjnej technologii murowanej z gazobetonu i z klasyczną drewnianą więźbą krytą dachówką. W trosce o niskie koszty realizacji zaprojektowaliśmy je wszystkie bez masywnego stropu, tylko z ocieplonym wełną mineralną sufitem podwieszanym z płyty gipsowo-kartonowej na stelażu. Rozwiązanie to jest trwałe i lekkie, a więc idealne w budynku parterowym bez użytkowego poddasza. Elewacje w projekcie Krajobrazy 133 są ocieplone styropianem i prawie w całości pokryte tynkiem strukturalnym na siatce. Jedynie cokół jest opłytkowany, a fragmenty ścian przy oknach można wykończyć deskowaniem drewnianym tak jak to widać na wizualizacjach.
Dokumentacja katalogowa jest do kupienia w wersji standardowej i lustrzanej, a także z jednym z dwóch wariantów ogrzewania: z pompą ciepła i podłogówką, albo z piecem c.o. na gaz i stalowymi grzejnikami płytowymi.