Projekty garaży wolnostojących jednostanowiskowych i dwustanowiskowych dostępne od ręki. W ofercie posiadamy garaże z dodatkowym pomieszczeniem gospodarczym, z wiatą, projekty garaży z dobudowanym zadaszonym tarasem rekreacyjnym oraz z praktycznymi, osłoniętymi wnękami na drewno kominkowe.

Co zawierają projekty garaży naszej pracowni?

Oferowane przez nas projekty garaży mają część opisową oraz rysunki obejmjące część architektoniczną, konstrukcyjną oraz wewnętrzną instalację elektryczną z grzejnikami koniecznymi do utrzymania dodatniej temperatury w środku w zimie. Na postawie projektu bez problemu zamówimy potrzebne materiały, a także wybudujemy tak prosty budynek, jakim jest garaż. Można także pokusić się o wykonanie części prac we własnym zakresie, jeżeli tylko mamy do tego minimum kwalifikacji i więcej zapału.

Projekty garaży dwustanowiskowych

Doskonałym uzupełnieniem naszej oferty projektów gotowych są garaże dwustanowiskowe. Oferujemy je w kilku wariantach, aby najlepiej dopasować je do różnych typów domów. Specjalnie przygotowaliśmy zróżnicowane projekty dwustanowiskowych garaży z jedną szeroką bramą oraz z dwoma oddzielnymi bramami, projekty ze stromym dachem, albo z bardziej wypłaszczonym. Wybierać można także spośród garaży na dwa auta nowoczesnych z zewnątrz oraz bardziej tradycyjnych. Mamy nadzieję, że w ten sposób prawie wyczerpaliśmy temat wolnostojącego garażu dwustanowiskowego.

Czy wolnostojący garaż trzeba ogrzewać?

Tak naprawdę każdy budynek murowany powinien być ogrzewany, chociażby do kilku, czy kilkunastu stopni powyżej zera. Projekty garaży nie przewidują skomplikowanego ogrzewania i taką funkcję spełnić może nawet jeden lub dwa grzejniki elektryczne ustawione na działanie, gdy temperatura w środku spadnie poniżej zadanej wartości. Teoretycznie możemy wyobrazić sobie garaż w formie nieogrzewanego "kontenera" na samochód, o lekkiej konstrukcji, ale komfort jego użytkowania będzie nieporównywalnie niższy, a i mróz potrafi też zniszczyć to, co w nim miałoby być chronione.

Radzimy jak dobrać projekt garażu by pasował do naszego domu

Bez względu, czy planujemy dobudowę wolnostojącego garażu jednostanowiskowego, czy dużego garażu mieszczącego dwa auta, powinien mieć podobny jak w domu kąt dachu oraz pasujące stylistycznie elewacje. Nie jest problem zmiana kolorystyki na inną niż podano w gotowym projekcie garażu, ani pozostałych detali wykończeń. Jeżeli tylko bryła garażu będzie odpowiednia, to jego projekt powinien nam też pasować.

Projekty garaży bez pozwolenia

Podobnie jak inne małe budynki gospodarcze, także projekty garaży wolnostojących o powierzchni zabudowy do 35m2 można wybudować bez konieczności uzyskiwania pozwolenia na budowę. W ten sposób skraca się znacznie czas od podjęcia decyzji o budowie garażu do momentu, w którym można będzie wbić przysłowiową pierwszą łopatę. Takie dwa obiekty budowlane możemy postawić na każdych 500m2 działki, korzystając jedynie z procedury na zgłoszenie.

Projekty garaży jednostanowiskowych z wiatą lub z pomieszczeniem gospodarczym

W garażu jednostanowiskowym nie musimy ograniczać się wyłącznie do jednego pomieszczenia i jednej funkcji. Dlatego przygotowaliśmy także propozycje gotowych projektów garaży z wydzielonym pomieszczeniem gospodarczym oraz z wiatą.Stanowić może ona zadaszenie nad tarasem, albo nad wnęką na drewno. Tak zaprojektowany budynek garażowo-gospodarczy zyskuje na praktyczności i pozwoli na wygodne składowanie narzędzi ogrodowych oraz paliwa do kominka poza domem.