Wybrane projekty gotowe, które prezentujemy z pokazanymi ich wnętrzami. Projekty z wizualizacją wnętrza strefy dziennej - domy z przykładową aranżacją pokoju dziennego. Nasze propozycje wykończenia domów w środku są przygotowane w różnych stylach, ale najbardziej zwracają uwagę domy z nowoczesnymi wnętrzami z kubistycznymi, współczesnymi meblami i wyeksponowanymi na ścianach obrazami lub plakatami. Staramy się też zawsze, by pomysł na zaaranżowanie ich w środku korespondował z wykończeniem z zewnątrz. Projekt domu przygorowany z poglądowymi wizualizacjami wnętrza na pewno ułatwi poszukiwania typowej dokumentacji, która ma szansę w największym stopniu spełnić oczekiwania inwestora.

Jak prosto zaaranżować atrakcyjne, nowoczesne wnętrze?

Radzimy postawić na minimalizm, jeżeli tylko gustujemy w takich nowoczesnych klimatach. Podstawą aranżacji może stać się jakiś odrobinę bardziej ekstrawagancki mebel, na przykład prosta w formie, ale w odważnym kolorze kanapa na białym tle ścian oraz pozornie nonszlancko dobrane dodatki. Mogą to być zarówno obrazy, jak i postery lub wydruki plakatów. Najważniejsze, by były w dużych formatach. Nie bójmy się nieszablonowego podejścia do aranżacji naszego wnętrza. Duży obraz może po prostu stać oparty o ścianę w towarzystwie mebla lub lampy, którą sami wykonamy, albo choćby sami wyszukamy na targu staroci i odnowimy, darując im drugie życie. Taka odrobina szaleństwa doskonale uzupełni nasze 'zwykłe' meble, pod warunkiem zachowania odpowiedniego umiaru. Aby móc się cieszyć niebanalnym wnętrzem domu sięgnijmy po rzeczy, które same w sobie są stylowe i mają ogromny potencjał dekoratorski, a można je znaleźć pod ręką. Jeżeli dysponujemy jakimś instrumentem - może dętym blaszanym - albo starymi winylami, to wiedzmy, że one także są warte wyeksponowania. Takie 'hand made' aranżacje są zawsze bardziej osobiste i będą lepiej oddawać charakter właścicieli domu.

Dobór odpowiedniej kolorystyki w aranżacji wnętrza

Wystarczy podstawowa wiedza o kolorach, aby móc dobrać odpowiednią kolorystykę do wnętrza. Zwykle posiadamy już wcześniej chociażby część mebli i w doborze farb na ściany trzeba będzie je uwzględnić. Najbezpieczniejsze są jasne, neutralne barwy, ale możemy je zawsze skontrastować z jedną, lub dwoma płaszczyznami w bardziej śmiałym kolorze. Unikajmy jednak ostrych żółci, czerwieni, pomarańczy i bardzo ciemnych kolorów w pomieszczeniach, w których chcemy odpoczywać. Postawmy tam na rozświetlone pastele. Na naszych wizualizacjach wnętrz domów pojawiają się też podobne kolory do tych użytych na elewacjach. Dzięki temu, to co widzimy w środku pasuje też klimatem do wystroju zewnętrznego. I na koniec garść uwag, co jest jeszcze trendy, a co będzie już zdecydowanie passe. Naturalne kolory ziemi są zawsze w modzie, ale malowanie ścian z pozostawieniem białego paska pod sufitem raczej nigdy nie było godne pochwalenia. Nie tylko obniża to wnętrze, ale także sugeruje, że chcieliśmy zamaskować w ten sposób nierówną krawędź.

Projekty domów ze schodami w salonie

Dom ESTYMA 2 jest przykładem jednego z naszych projektów nowoczesnych domów ze schodami widocznymi w salonie. Na wizualizacji wnętrza pokazaliśmy jeden z możliwych wariantów, jak i z jakich materiałów mogą być takie schody wraz z balustradą wykonane. Równie dobrze jak stalowe, ażurowe schody ze szklaną balustradą, sprawdzić się mogą masywne żelbetowe biegi z ażurową balustradą, albo po prostu w całości wykonane z drewna. Ważne, aby takie schody współgrały z resztą elementów w salonie, z wykończeniem podłogi i ścian oraz meblami. Przestrzeń pod schodami nie jest w  żadnym wypadku stracona. To doskonałe miejsce na zabudowę szafkami czy po prostu postawienie szafki RTV ze sprzętem audio-video i telewizorem. Dodatkowo, nie obudowując ich ścianami sprawimy, że pokój dzienny powiększy się mocno optycznie.