Gotowe projekty domów z wejściem od południa. Domy rozplanowane tak, że salon jest ulokowany od frontu obok wejścia, albo ma doświetlenie dużymi otworami okiennymi w fasadzie bocznej, czyli zachodniej. Również tarasy umieściliśmy z przodu od południa, albo z boku budynku, aby maksymalnie dopasować projekty do działek z dojazdem od południa. Działka z południową ekspozycją może wymagać nie tylko wyboru odpowiedniego projektu domu, ale także specyficznego jej zagospodarowania. Ważnym elementem będzie na pewno ogrodzenie frontowe, które zapewni dodatkową osłonę od drogi, ale także izolację akustyczną od hałasu związanego z ruchem kołowym.

Projekty domów z salonem od frontu i z wejściem od południa

Na działce z ekspozycją południową, gdzie wejście musi być od południa, to właśnie salon należy umieścić od frontu, by zapewnić mu odpowiednią ilość światła dziennego. Projekty domów wolnostojących z pokojem dziennym z przodu wymagają niejako odwrócenia rozmieszczenia funkcji w strefie dziennej. Jedyną cechą takiego wnętrza, która nie dla wszystkich z nas musi być minusem, to umieszczenie kuchni od strony ogrodu, bez widoku na przedpole domu. Widać też tutaj pewne plusy, jak na przykład łagodniejsze światło i nie przegrzewanie się tego pomieszczenia w lecie oraz spokojny widok na zieleń na zewnątrz. Dom z salonem od frontu i wejściem od południa może paradoksalnie w niektórych lokalizacjach lepiej wpasować się w otoczenie, otwierając się na ładniejszą i spokojniejszą stronę.

Jaki dom będzie optymalny na działkę z wjazdem od południa?

Dość łatwo poznać, który projekt domu będzie odpowiedni na działkę z drogą od południa. Zdradzi nam to pewnie jego widok od frontu. Łatwo wybierzemy domy z dużymi oknami od pokoju dziennego w przedniej fasadzie oraz z tarasem zaprojektowanym od frontu lub przylegającym do ściany bocznej domu. Patrząc na rzut, domy z wejściem od południa będą miały salon od frontu, a pomieszczenia nie wymagające dużo światła schowane w głębi.