Gotowe projekty domów z wejściem od południa. Domy rozplanowane tak, że salon jest ulokowany od frontu obok wejścia, albo ma doświetlenie dużymi otworami okiennymi w fasadzie bocznej, czyli zachodniej. Również tarasy umieściliśmy z przodu od południa, albo z boku budynku, aby maksymalnie dopasować projekty do działek z dojazdem od południa.

Projekty domów z salonem od frontu

Na działce z ekspozycją południową, gdzie wejście musi być od południa, to właśnie salon należy umieścić od frontu, by zapewnić mu odpowiednią ilość światła dziennego. Projekty domów wolnostojących z pokojem dziennym z przodu wymagają niejako odwrócenia rozmieszczenia funkcji w strefie dziennej.
Jedyną cechą takiego wnętrza, która nie dla wszystkich z nas musi być minusem, to umieszczenie kuchni od strony ogrodu, bez widoku na przedpole domu. Widać też tutaj pewne plusy, jak na przykład łagodniejsze światło i nie przegrzewanie się tego pomieszczenia w lecie oraz spokojny widok na zieleń na zewnątrz. Dom z salonem od frontu i wejściem od południa może paradoksalnie w niektórych lokalizacjach lepiej wpasować się w otoczenie, otwierając się na ładniejszą i spokojniejszą stronę.

Jaki dom będzie optymalny na działkę z wjazdem od południa?

Dość łatwo poznać, który projekt domu będzie odpowiedni na działkę z drogą od południa. Zdradzi nam to pewnie jego widok od frontu. Łatwo wybierzemy domy z dużymi oknami od pokoju dziennego w przedniej fasadzie oraz z tarasem zaprojektowanym od frontu lub przylegającym do ściany bocznej domu.
Patrząc na rzut, domy z wejściem od południa będą miały salon od frontu, a pomieszczenia nie wymagające dużo światła schowane w głębi.