Projekty domów z dachem kopertowym, a więc z sypialniami ze skosami na poddaszu użytkowym. Domy z tradycyjnym dachem wielospadowym oraz czterospadowym z lukarnami, a także z nowoczesnym poddaszem tylko z oknami połaciowymi.

Przekrycie dachem kopertowym idealne w projektach dużych domów z poddaszem

Projektując duży dom z poddaszem użytkowym, gdy powinno się zmieścić większość funkcji na parterze, a jedynie kilka pokoi na górnej kondygnacji, należy wybrać taki kształt dachu, który w naturalny sposób zmniejszy jej powierzchnię użytkową. Dobrym wyborem będzie tutaj dach kopertowy, który przy tym doskonale pasuje do koncepcji dużego, rozłożystego domu z poddaszem. Wielospadowe przekrycie można jeszcze urozmaicić lukarnami, aby także na piętrze mieć klasyczne okna, na przykład balkonowe, nie tylko połaciowe.

Projekty domów z małym poddaszem z dachem czterospadowym

Symetryczny dach czterospadowy stosujemy w niewielkich domach z poddaszem użytkowym, albo przeznaczonym do późniejszej adaptacji. Mała powierzchnia poddasza pozwala zwykle na zaprojektowanie tam dwóch sypialni, ale zwykle takie domy dysponują jeszcze co najmniej jednym pokojem na dole. Projekty tego typu wybierane są przez inwestorów, którzy chcą zminimalizować konieczność wielokrotnego, codziennego wspinania się po schodach i przynajmniej główną sypialnię potrzebują mieć w przyziemiu.

Polecane projekty