Projekty tanich w budowie domów dwukondygnacyjnych, w układzie parter z użytkowym poddaszem z dachem stromym. Powierzchnia użytkowa poddasza jest w nich zwykle o około jedną trzecią mniejsza niż na kondygnacji poniżej, co sprzyja optymalnemu podzieleniu domu na strefę dzienną na dole i nocną na poddaszu. Takie tanie w budowie projekty domów doceniane są przez inwestorów, dla których jednym z priorytetów są niskie koszty budowy.

Projekty tanich domów z ustawnym poddaszem

Tutaj w zasadzie jedna pozytywna cecha naszych projektów tanich domów z poddaszem związana jest z blisko z drugą ich zaletą. Tanie domy w budowie muszą mieć prostą konstrukcję, a więc ekonomiczne przekrycie dwupołaciowe  jest w zasadzie jedynym logicznym wyborem. Dzięki temu w pokojach na górze jest niewiele skosów, a idealnym miejscem na zaprojektowanie okien są ściany szczytowe. Mając do dyspozycji pomieszczenia o regularnym kształcie i tylko z jednej strony ściankę kolankową, ich umeblowanie nie będzie już żadnym wyzwaniem - wszystkie są ustawne i praktyczne. Można pokusić się też ewentualnie chociażby w największej sypialni o podniesienie sufitu i stworzenie bardziej niebanalnej, wysokiej przestrzeni. Odkryte, widoczne jętki będą ozdobą każdej stylizacji, a wnętrze dużo zyska dzięki takiemu prostemu zabiegowi nie generującemu praktycznie żadnych dodatkowych kosztów.

Dlaczego domy z poddaszem pod dwuspadowym dachem są tak tanie w budowie?

Tanie w budowie są tylko te domy, które mają przemyślaną konstrukcję i przede wszystkim prostą bryłę, jak najbardziej zwartą i kompaktową. Projekty domów z poddaszem z dachem dwuspadowym mają tą zaletę, że więźba i całe pokrycie będą nie tylko tanie, ale także wymagają zużycia najmniejszej ilości materiałów. Nie bez znaczenia jest też znikoma ilość krewędziowych dachówek oraz innych kosztownych akcesoriów, nieporównywalnie mniejsza niż w dachach o bardziej skomplikowanej formie. Powierzchnia użytkowa na kondygnacji poddasza jest w takim domu największa z możliwych, więc cena budowy metra kwadratowego zamknie się też w najniższym przedziale. Jak widać na wizualizacjach, projekty tanich domów z poddaszem nie muszą być wcale nudne z zewnątrz. Ich nieskomplikowane elewacje zdobią nowoczesne materiały wykończeniowe, albo tradycyjne elementy w formie opasek lub gzymsów i dzięki temu efekt końcowy może być całkiem spektakularny, nawet mimo poniesienia niewielkich nakładów na budowę.

Polecane projekty