Projekty domów z poddaszem użytkowym i bez garażu w parterze. Wśród nich znajdą Państwo małe i tanie domy z poddaszem, a także projekty dużych rezydencji bez garażu. Do uzupełnienia takiej zabudowy mogą posłużyć nasze projekty garaży wolnostojących, które zostały przygotowane w nowoczesnym lub tradycyjnym charakterze, pasującym idealnie do stylizacji fasad domów oraz z identycznym kątem nachylenia dachu, jak ten nad ich poddaszem.

Projekty domów z poddaszem bez garażu i z obligatoryjną dużą kotłownią

Jeżeli budujemy dom bez garażu, to zwróćmy baczną uwagę na projekty z dużym pomieszczeniem gospodarczym. Tylko w przypadku tych najmniejszych domów sprawdzi się najoszczędniejszy wariant, czyli umieszczenie gazowego pieca c.o. w łazience. W każdym innym potrzebujemy dodatkową przestrzeń odkładczo-magazynową i rozwiązanie z osobną, wydzieloną kotłownią będzie zdecydowanie lepsze. W projektach domów z poddaszem można też pozostawić jego część jako nieużytkowe, albo właśnie na górze mieć dodatkową garderobę lub schowek, ale pamiętajmy, że już wstawienie na górę kosiarki, a nawet schowanie sprzętu sportowego może okazać się zupełnie niepotrzebnym wyzwaniem.

Ekonomiczne domy z poddaszem użytkowym z dwuspadowym dachem bez garażu

Zakup gotowego projektu domu bez garażu, zaprojektowanego z tanim dachem dwuspadowym to doskonały pierwszy krok ku realizacji własnego lokum za niewygórowana kwotę. Projekt bez garażu jest od razu mniejszy o około 20m2 i pozostawia całą dolną kondygnację na cele mieszkalne. Poddasze użytkowe, które ma zwykle o jedną trzecią mniejszą pomierzchnię niż parter, świetnie nadaje się na część nocną. Pomieszczenia na poddaszu pod stromym dachem dwuspadowym mają niewiele skosów i są bardziej ustawne niż w przypadku dachu o skomplikowanej formie. Pamiętajmy jednak, aby nie dać się przekonać do nadmiernego podwyższania ściany kolankowej.  Gdy pokoje są doświetlone przez okna połaciowe, to ściana kolankowa wyższa niż 100cm spowoduje, że dolna krawędź okna dachowego powędruje jeszcze wyżej. Parapet na wysokości ponad 1,40m to już zdecydowanie zbyt wysoko, żeby przez takie okno cokolwiek na ziemi zobaczyć i wygodnie otworzyć, nie mówiąc już o jego umyciu. Hipotetyczny zysk ze zwiększenia powierzchni użytkowej odbywa się kosztem komfortu użytkowania, a o zmianie in minus proporcji domu z zewnątrz nawet nie wspominamy.

Projekty domów z poddaszem i bez garażu 100 - 120m2. Nawet z czterema pokojami oprócz dziennego

Projektując dom z poddaszem, to gdy zrezygnujemy z garażu, bez problemu zmieścimy cztery pokoje: jedną sypialnię na dole oraz trzy na górze. Przykładami takich domów z poddaszem użytkowych o powierzchni z przedziału od 100m2 do 120m2 są ELEGANT w wersji bez garażu, RARYTAS oraz JOGA. Obok klasycznych sypialni podane domki mają na poddaszu duże łazienki oraz nawet wydzieloną garderobę, która powoli staje się swego rodzaju 'must have' docenianym nie tylko przez płeć piękną. Dodatkową sypialnię na parterze lokujemy najczęściej od frontu w miejscu zajmowanym zwykle przez garaż, albo w przypadku projektów domów z wejściem od południa, z tyłu od strony ogrodowej.

Polecane projekty