Projekty klasycznych domów z poddaszem w różnych wariantach wielkościowych oraz na działki o dowolnej ekspozycji względem stron świata. Posiadamy dostępne od ręki projekty tradycyjnych domów z poddaszem użytkowym doświetlonym oknami połaciowymi oraz lukarnami, zarówno w dachach dwupołaciowych, jak i wielospadowych.

Tradycyjny dom z poddaszem z dachem z lukarnami

To sprawdzony przez wielu inwestorów schemat tradycyjnego domu dwukondygnacyjnego, w którym na poddaszu użytkowym zwykle znajdują się co najmniej trzy sypialnie, a w przyziemiu mamy strefę wypoczynkową dzienną wraz z pozostałymi pomieszczeniami dodatkowymi. Jeżeli większość pomieszczeń ma być jednak na parterze, to polecamy zwrócić swoją uwagę raczej na projekty z dachem kopertowym, w których poddasze będzie miało mniejszy stosunek powierzchni użytkowej do rzutu. Niezależnie od kształtu przekrycia, tradycyjne poddasze użytkowe wymaga odpowiedniego doświetlenia. Dach stromy pozwala na zamontowanie przeszklenia w połaci, jako okna dachowego, albo wymaga zbudowania dodatkowej konstrukcji lukarny, w której ścianie będziemy mogli wstawić dowolne, klasyczne okno. Może być ono z parapetem, albo do samej podłogi. Taki motyw lukarny z daszkiem i z łukowym oknem oraz z balkonem z tradycyjną stalową balustradą znaleźć można w wielu projektach, nie tylko z naszej pracowni. Mimo że jest droższy niż zestaw okien połaciowych, ale dostajemy jednak zdecydowanie więcej w zamian. Zyskujemy odrobinę więcej powierzchni użytkowej w pomieszczeniu, wyjście na balkon a przez okno balkonowe będzie wpadać światło o każdej porze roku, nawet gdy cały dach zniknie przykryty grubą warstwą śniegu.

Projekty tradycyjnych domów z poddaszem użytkowym z trzema pokojami

Najpopularniejszy projekt domu z poddaszem jest tradycyjnie podzielony na strefę nocną właśnie z trzema pokojami na górze, i dzienną na dole. W niektórych, zwłaszcza w projektach domów bez garażu, w przyziemiu do dyspozycji domowników jest drugi pokój, używany jako klasyczna sypialnia, gościnny, albo do pracy. W większości domów z garażem, nad nim zaprojektowaliśmy dodatkowe pomieszczenia niemieszkalne, ale także niezwykle użyteczne. Może być to pralnia, schowek-garderoba, albo po prostu stryszek do przechowywania wszystkiego co w domu niezbędne, a nie musi być koniecznie pod ręką. Dla większości rodzin trzy sypialnie na poddaszu są jak najbardziej wystarczające i nawet w dużych domach, dodatkowa powierzchnia spożytkowana jest najczęściej właśnie na funkcje ułatwiające i uprzyjemniające nam życie. Zamiast powiększania sypialni, bardziej przydadzą sie chyba osobne garderoby dla wszystkich albo domowa siłownia, biblioteka lub gabinet. Nie znaczy to że nie posiadamy w swojej ofercie też projektów domów z poddaszem z czterema i więcej pokojami - na pewno znajdzie się tu także projekt tradycyjnego domu z maksymalną ilością pomieszczeń mieszkalnych we wnętrzu.

Polecane projekty