Projekty domów jednorodzinnych z poddaszem użytkowym. Domy jednorodzinne z dachami stromymi o nachyleniu około 40 stopni, pod którymi wszystkie pomieszczenia na poddaszu będą ustawne i funkcjonalne. Projekty z poddaszem ze ścianą kolankową o wysokości 80-100cm, optymalnej do prawidłowego zamontowania okien połaciowych.

Dom jednorodzinny z poddaszem można zaprojektować zarówno nowocześnie, jak i tradycyjnie

Dotyczy to zarówno wyglądu zewnętrznego, jak i rozkładu pomieszczeń w środku. W swojej ofercie posiadamy projekty klasycznych domów jednorodzinnych z poddaszem użytkowym ze stromym dachem z lukarnami oraz tradycyjnym wystrojem elewacji ozdobionych gzymsami i opaskami wokół okien. Charakterystyczna jest dla nich też strefa wejściowa nierzadko zaaranżowana w formie ganku lub z łukowym podcieniem. Takie budynki jednorodzinne ciągle najczęściej są widoczne w polskim krajobrazie, ale obok nich jak grzyby po deszczu powstają też nowoczesne domy z poddaszem użytkowym, z ciekawym detalem, ze szklanymi balustradami i z dachem bez okapów. Współczesny projekt domu jednorodzinnego z poddaszem może mieć też otwartą, jednoprzestrzenną strefę dzienną, którą łatwo jest urządzić w minimalistycznym stylu, aby korespondowała z wyglądem z zewnątrz. Budując swój dom jednorodzinny zadbajmy o spójność tych dwóch elementów, bo zestawienie elewacji z jednej bajki z zupełnie niepasującym do nich wnętrzem na pewno nie zrobi dobrego wrażenia.

Projekty domów jednorodzinnych z poddaszem i z garażem

Planując budowę domu jednorodzinnego, w przybliżeniu połowa z nas wybierze projekt z poddaszem i z garażem, albo chociażby z opcją późniejszej rozbudowy właśnie o garaż, na przykład dostawiony z boku. Oczywiście w przstrzeni medialnej bardzo często pojawiają się mniej lub bardziej futurystyczne prognozy, jakoby już w niedalekiej przyszłości większość z nas miała się przesiąść do środków komunikacji publicznej, na rowery lub hulajnogi, albo korzystać ze współdzielonych pojazdów w ramach tzw. carsharingu. Być może szybciej sprawdzi się ta przepowiednia w największych, najbardziej zakorkowanych miastach, ale poza nimi trzeba się odnieść do niej z dużą rezerwą, z różnych przyczyn. Także wieszczony od dawna koniec paliw kopalnych ciągle nie zbliża się, więc w dobie postępującej elektryfikacji pojazdów też on raczej nie będzie przyczyną odejścia samochodów do lamusa. Reasumując: projekty domów z poddaszem będące najekonomiczniejszymi z racji zwartej bryły, a wśród nich te z garażem, bedą ciągle często wybierane i budowane przez naszych klientów. Być może jedyną zmianą, która pojawi się w domach jednorodzinnych za kilka lat będzie szybka stacja ładowania pojazdów elektrycznych w garażu oraz panele fotowoltaiczne na dachu, ale poza tym wszystko pewnie pozostanie po staremu...

Polecane projekty