Projekty domów, do których można pobrać darmowy kosztorys stanu surowego zamkniętego. Podana w nim wycena jest orientacyjna i służy przede wszystkim wysortowaniu projektów tanich domów, jeżeli zależy nam na utrzymaniu kosztów budowy na rozsądnym poziomie. Dodatkowo zawarte w nich zestawienie głównych materiałów może posłużyć do ich zamówienia. Zwróćmy jedynie uwagę, czy wymiary elementów sprzedawanych przez hurtownię nie odbiegają od tych podanych w kosztorysie. Na życzenie możemy wykonać też odpłatnie aktualny kosztorys stanu deweloperskiego do naszych projektów - po szczegóły zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub mailowego.

Projekty z przykładowym kosztorysem - czy wybuduję dom za podaną w nim kwotę?

W zależności od lokalizacji budowy i sposobu jej prowadzenia, nasi klienci potrafią nawet dokonać znacznych oszczędności. Może to być kilka do nawet kilkunastu procent. Rozmawiając o wycenach z wykonawcami zawsze próbujmy się targować. Budownictwo to typowa branża z cenami umownymi i rożniącymi się znacznie w różnych regionach kraju. Budowa systemem gospodarczym jest trudniejsza i wymaga odrobinę więcej wysiłku, ale można w ten sposób zaoszczędzić środki biorąc na siebie zakup materiałów oraz koordynację pomiędzy wykonawcami poszczególnych branż. Warto się także pokusić, aby część łatwiejszych robót wykonać własnymi rękami, jeżeli mamy choć trochę doświadczenia popartego dużą ilością zapału i determinacji.

Optymalizacja kosztów, czyli w jakich punktach można jeszcze bardziej ciąć wydatki

O ile na przykład zmiana rodzaju bloczków na ściany nie ma większego finansowego znaczenia, to oczywiście zakres i wielkość robót będzie miała już olbrzymi wpływ na wysokość wydatków. Nie ma oczywiście sensu rezygnować z jakichkolwiek niezbędnych elementów domu, albo go wręcz zmniejszać, ale są punkty, gdzie lekka optymalizacja jest jeszcze możliwa. Wszystkie nasze projekty domów mają przewidziane tradycyjnie wykonane tarasy, a więc z każdej strony ograniczone ściankami z fundamentowych bloczków betonowych i przy tych domach, w których powierzchnia takich podestów jest znaczna, będzie to też znacząca pozycja w kosztorysie. Tańszym rozwiązanie może być wykonanie tarasów tak jak chodników i podjazdów, z kostki brukowej betonowej, albo z płyt tarasowych na podbudowie. Taka zmiana na pewno pozwoli chociażby na lekkie odsunięcie części płatności na późniejszy etap, co też może mieć znaczenie. Innym pomysłem na tarasy jest zrobienie ich z desek drewnianych albo kompozytowych - wymagają punktowego podparcia, nie liniowego. W przypadku drewnianych minusem jest mniejsza trwałość i konieczność częstego impregnowania.

Projekty domów z aktualną wyceną stanu deweloperskiego

Naszym klientom oferujemy do wszystkich projektów wykonanie kosztorysu stanu deweloperskiego w cenie 950zł brutto. Zakup projektu z pełnym kosztorysem to na przykład olbrzymie ułatwienie w trakcie starania się o kredyt na inwestycję. Wycena jest przygotowana w taki sposób, że łatwo wypełnimy odpowiednie dokumenty w dowolnym banku. W zależności od miejsca planowanej budowy domu, a także standardu wykończenia możemy też zwiększyć lub zmniejszyć budżet. W dużych miastach cena wykonania robót budowlanych jest zwykle wyższa, ale biorąc na swoje barki wykonanie części prac, albo organizację zakupu materiałów można także nieco zaoszczędzić. Pamiętajmy też, że w niektóprych punktach za ewentualne rozbieżności pomiędzy wsześniejszymi szacunkami a faktycznymi kosztami budowy odpowiedzialne są nasze decyzje np. co do doboru pieca c.o. i innych elementów instalacji oraz materiałów i urządzeń, których ceny jednostkowe są wysokie. Podejmując decyzję o zakupie praktycznie każdej znaczącej partii materiałów powinno się dokładnie sprawdzać ich ceny. Łatwo bowiem w chwili słabości, operując na codzień dużymi kwotami nie zorientować się, że przepłacamy za coś, co niekoniecznie jest nam potrzebne w jakości "z najwyższej półki".

Z przedmiarem robót ułatwimy sobie budowę domu, dobrze przygotujmy się do rozmów z wykonawcami

Kosztorys budowy domu do stanu deweloperskiego zawiera między innymi zestawienie materiałów oraz przedmiar robót. Zwłaszcza dysponując przedmiarem robót będziemy mogli uprościć rozmowy z potencjalnymi wykonawcami i szybko uzyskać i porównać konkurencyjne wyceny. Dodatkowo warto jest samemu sprawdzić ceny chociażby głównych materiałów, co da nam możliwość rzetelnego sprawdzenia wszystkich kompleksowych wycen obejmujących koszt robocizny z materiałem. Proces budowy domu niestety będzie wymagał zaangażowania od inwestora, jeżeli celem będzie jego realizacja za rozsądne pieniądze.