Projektu domów różnej wielkości, wszystkie z komfortowym garażem dwustanowiskowym. Domy z garażem 2-st. dostawionym z boku, albo wpasowanym w budynek główny. Oferujemy też projekty nowoczesnych domów z dwustanowiskowym garażem z dachem płaskim, a także ekonomiczne parterówki z podwójnym garażem wystawionym lekko do przodu. Żeby zbudować taki dom nie jest konieczna działka o ponadnormatywnej szerokości. Ich wydłużony rzut zawiera komfortowo rozplanowaną część mieszkalną bez kompromisów wynikających z przeznaczenia znacznej części powierzchni na garaż mieszczący dwa auta. W projektach domów dwukondygnacyjnych wyodrębniona bryła garażu dwustanowiskowego także nie skutkuje żadnymi ograniczeniami w stosunku do ich głównych pomieszczeń.

Domy z garażem dwustanowiskowym w bryle budynku

Nie jest to łatwe, aby stworzyć dobry projekt domu z garażem dwustanowiskowym zintegrowanym w bryle głównej budynku, ale czasami wystarczy tylko lekko podkreślić garaż poprzez przełamanie nad nim dachu, aby cała bryła budynku nabrała odrobinę lekkości. Taki zabieg jest widczny w domu RETRO z garażem dwustanowiskowym oraz w MERITUM 2. Nieprzypadkowo są to dość duże domy, bo ich sylwetka zachowuje wtedy lepsze proporcje w stosunku do dużej powierzchni bramy garażowej, a i wnętrze jest odpowiednio funkcjonalne mimo poświęcenia części przestrzeni na zaparkowanie w cieple dwóch samochodów.

Projekty domów z podwójnym garażem z dachem dwuspadowym

Aby cała sylwetka domu z garażem dwustanowiskowym nie przytłaczała wielkością, w wielu z nich jest on dostawiony z boku i przykryty dwupołaciowym, osobnym dachem. Nad dużym garażem, po położeniu stropu uzyskujemy wtedy ilość miejsca wystarczającą na dodatkowy pokój, garderobę lub stryszek. W domach parterowych bez stropu, sufit podwieszamy bezpośrednio do więźby, w celu optymalizacji kosztów budowy. W każdym z tych przypadków, rozwiązanie to zapobiega efektowi długiej, nudnej fasady frontowej.

Jak wybrać odpowiedni gotowy projekt domu z garażem dwustanowiskowym?

Wybór odpowiedniego projektu domu z garażem dwustanowiskowym, czyli domu z podwójnym garażem, może stanowić wyzwanie dla osób niezaznajomionych z architekturą. Jednak dokonanie właściwej decyzji w tym zakresie jest kluczowe dla zapewnienia sobie wygodnego, funkcjonalnego i bezpiecznego miejsca do zamieszkania. Przy wyborze projektów domów z garażem dwustanowiskowym, warto zwrócić uwagę na ich funkcjonalność i dostosowanie do naszych potrzeb. Należy również wziąć pod uwagę wielkość i kształt działki, na której ma zostać zbudowany dom z garażem na 2 auta, aby projekt mógł być odpowiednio dostosowany do tych warunków.

Ważne jest również, aby projekt domu z garażem dwustanowiskowym był zgodny z obowiązującymi przepisami i normami, aby zapewnić bezpieczeństwo jego mieszkańcom. Istotne są również kwestie związane z izolacją termiczną i wyborem materiałów budowlanych, które wpłyną na koszty utrzymania domu. Wybierając projekt domu z garażem dwustanowiskowym, warto zwrócić uwagę na rozkład pomieszczeń, ich funkcjonalność i ergonomię, aby zapewnić sobie i swojej rodzinie wygodne i praktyczne miejsce do życia. Warto również pamiętać o sprawdzeniu wszystkich elementów projektu technicznego, takich jak instalacje elektryczne i hydrauliczne, które muszą być zaprojektowane zgodnie z obowiązującymi przepisami i ewentualnie na etapie adaptacji wprowadzić w nich odpowiednie zmiany.

Podsumowując, wybór projektu domu z garażem dwustanowiskowym wymaga dokładnego przemyślenia i uwzględnienia wielu czynników. Decyzja w tej kwestii będzie miała duże znaczenie dla naszego komfortu i bezpieczeństwa, dlatego warto poświęcić jej odpowiednią uwagę i więcej czasu.

Projekty małych domów parterowych z garażem dwustanowiskowym

Poszukując idealnego projektu małego domu z garażem dwustanowiskowym, warto zwrócić uwagę na nasze projekty domów parterowych z podwójnym garażem. Tego typu rozwiązanie pozwoli na wygodne zaparkowanie dwóch samochodów pod jednym dachem. Wśród nich szczególnie polecamy dwa z nich, w diametralnie różnych stylach: prosty dom z garażem dwustanowiskowym MESTRE oraz nowoczesną stodołę z podwójnym garażem STUDIO 49. Warto również rozważyć też inne propozycje, a więc naprawdę małe domy z dwustanowiskowym garażem, chociażby FLAMENCO 2G i FIGARO 2G, które idealnie sprawdzą się dla mniejszych rodzin, które posiadają więcej niż jeden pojazd. Dodatkowo małe parterówki z dużym garażem pozwolą na wygodne przechowywanie narzędzi i sprzętu ogrodowego w przestrzeni garażowej. Bez względu na wybór projektu, warto pamiętać, że projekt małego domu z garażem dwustanowiskowym wymaga starannego dopasowania go do potrzeb i wymagań inwestora, aby zapewnić wygodne i funkcjonalne mieszkanie. Można to zrobić częściowo w trakcie adaptowania gotowego projektu do posiadanej działki, ale już sama dokumentacja typowa powinna też być rozważnie i z uwagą wybrana.

Projekty małych domów parterowych z garażem dwustanowiskowym cieszą się coraz większą popularnością wśród osób, które poszukują praktycznego rozwiązania dla swojego domu, ale nie posiadają dużej, wieloosobowej rodziny. Dzięki wyborowi takiego typu domu można zaoszczędzić miejsce na terenie działki, jednocześnie mając przestrzeń do parkowania w cieple dwóch samochodów.

Projekty domów parterowych z podwójnym garażem to także idealne rozwiązanie dla osób, które nie tylko potrzebują większej przestrzeni na swoje pojazdy, ale też dla zainteresowanych mechaniką lub majsterkowaniem, którym niezbędna jest dodatkowa przestrzeń na swoje narzędzia i sprzęty. Takie domy są często wybierane przez małe rodziny z dwoma samochodami, którym potrzebne jest jednocześnie dodatkowe miejsce na składowanie rowerów, narzędzi ogrodowych czy innych przedmiotów. Małe domy z dwustanowiskowym garażem to świetny wybór dla osób, które cenią sobie komfortowe i funkcjonalne rozwiązania, a jednocześnie nie potrzebują zbyt dużo przestrzeni mieszkalnej. Wszystkie te projekty domów z dwustanowiskowym garażem mają swoje zalety i wady, dlatego przed podjęciem decyzji o finalnym wyborze konkretnego z nich warto dokładnie przeanalizować swoje potrzeby i oczekiwania. Warto również zwrócić uwagę na cechy i rozmiary działki, na której planujemy budowę domu, ponieważ niektóre projekty mogą być bardziej lub mniej dostosowane do danego terenu i miejscowych przepisów.

Jeżeli decydujemy się na projekt dużego domu, to też najczęściej z dużym garażem dwustanowiskowym

Projekty dużych domów zawsze przyciągają uwagę potencjalnych inwestorów, którzy szukają odpowiedniego rozwiązania dla licznej rodziny. W tym przypadku, duża przestrzeń użytkowa jest bardzo ważna, ale równie istotne jest posiadanie miejsca na przechowywanie kilku samochodów, bo najczęściej dysponujemy także co najmniej dwoma pojazdami. Dlatego też, jeśli mowa o dużych domach, to najczęściej kojarzą się one z dużym garażem dwustanowiskowym. Projekty domów o powierzchni powyżej 200 metrów kwadratowych zazwyczaj posiadają duże garaże dwustanowiskowe, które pomieszczą dwa samochody i zostawiają jeszcze trochę miejsca na przechowywanie narzędzi lub sprzętu ogrodowego. Takie rozwiązanie zapewnia nie tylko wygodę dla mieszkańców, ale również dodatkową ochronę dla samochodu przed warunkami atmosferycznymi oraz kradzieżą. Duże domy z dwustanowiskowym garażem to również świetna opcja dla rodzin z dziećmi, które potrzebują miejsca na przechowywanie rowerów, hulajnóg i innych zabawek. Posiadanie takiego garażu umożliwia składowanie wszystkich niezbędnych rzeczy w jednym miejscu, co ułatwia organizację przestrzeni w części mieszkalnej domu. Podsumowując, projekty największych domów z dużym garażem dwustanowiskowym to świetne rozwiązanie dla rodzin posiadających dwa samochody lub potrzebujących dodatkowego miejca do złożenia różnego rodzaju przedmiotów. W zależności od preferencji i potrzeb, można na pewno wybrać odpowiedni gotowy projekt domu, który będzie spełniał oczekiwania inwestorów. Proponujemy zerknąć na nasz nowoczesny dom MONOGRAM oraz na klasyczną rezydencję z RETRO z garażem dwustanowiskowym. Oba mają dachy kopertowe i jest to ich wspólna cecha, ale poza tym prezentują zupełnie różne stylistycznie warianty.

Projekty domów z dwustanowiskowym garażem na wąską działkę

W naszej ofercie mamy obecnie trzy domy parterowe z podwójnym garażem, które można zrealizować na wąskiej działce o szerokości niewiele przekraczającej 20m. Są to projekty jednokondygnacyjnych, rozłożystych domów skierowanych szczytem do drogi, z dwustanowiskowym garażem doklejonym z przodu i z wjazdem prostopadle do drogi. Jeżeli żeden z tych domów: MESTRE, PORTOFINO czy STUDIO 49 nie będzie Państwu odpowiadał, bo życzeniem jest dom z poddaszem użytkowym, to w prosty sposób można na etapie adaptacji powiększyć garaż do dwóch stanowisk kupując na przykład projekt domu na wąską działkę ASYMETRIA lub ASYMETRIA 2 i rozciągając go nieco do przodu. Też są one zaprojektowane ze ścianą szczytową od frontu i wydłużoną wgłąb działki bryłą, a dzięki bramie garażowej w ścianie bocznej garażu tworzy się ciekawa strefa przedwejściowa i sama elewacja przednia sprawia bardziej 'zamknięte' wrażenie, co w połączeniu z dość wąskim frontem jest na pewno korzystne. Dom może wydawać się z tej strony nawet odrobinę mniejszy niż w rzeczywistości. Jeżeli architek adaptujący nie będzie skory do wprowadzania tego typu zmian w projekcie gotowym, to zapraszamy w tej sprawie do kontaktu z nami.