Projektu domów różnej wielkości, wszystkie z komfortowym garażem dwustanowiskowym. Domy z garażem 2-st. dostawionym z boku, albo wpasowanym w budynek główny. Oferujemy też projekty nowoczesnych domów z dwustanowiskowym garażem z dachem płaskim, a także ekonomiczne parterówki z podwójnym garażem wystawionym lekko do przodu. Żeby zbudować taki dom nie jest konieczna działka o ponadnormatywnej szerokości. Ich wydłużony rzut zawiera komfortowo rozplanowaną część mieszkalną bez kompromisów wynikających z przeznaczenia znacznej części powierzchni na garaż mieszczący dwa auta. W projektach domów dwukondygnacyjnych wyodrębniona bryła garażu dwustanowiskowego także nie skutkuje żadnymi ograniczeniami w stosunku do ich głównych pomieszczeń.

Domy z garażem dwustanowiskowym w bryle budynku

Nie jest to łatwe, aby stworzyć dobry projekt domu z garażem dwustanowiskowym zintegrowanym w bryle głównej budynku, ale czasami wystarczy tylko lekko podkreślić garaż poprzez przełamanie nad nim dachu, aby cała bryła budynku nabrała odrobinę lekkości. Taki zabieg jest widczny w domu RETRO z garażem dwustanowiskowym oraz w MERITUM 2. Nieprzypadkowo są to dość duże domy, bo ich sylwetka zachowuje wtedy lepsze proporcje w stosunku do dużej powierzchni bramy garażowej, a i wnętrze jest odpowiednio funkcjonalne mimo poświęcenia części przestrzeni na zaparkowanie w cieple dwóch samochodów.

Projekty domów z podwójnym garażem z dachem dwuspadowym

Aby cała sylwetka domu z garażem dwustanowiskowym nie przytłaczała wielkością, w wielu z nich jest on dostawiony z boku i przykryty dwupołaciowym, osobnym dachem. Nad dużym garażem, po położeniu stropu uzyskujemy wtedy ilość miejsca wystarczającą na dodatkowy pokój, garderobę lub stryszek. W domach parterowych bez stropu, sufit podwieszamy bezpośrednio do więźby, w celu optymalizacji kosztów budowy. W każdym z tych przypadków, rozwiązanie to zapobiega efektowi długiej, nudnej fasady frontowej.