Duży wybór domów z garażem mieszczących jedno auto. Większość z nas nie wyobraża sobie innej opcji, jak tylko projekt  domu z garażem, co najmniej jednostanowiskowym. Wiele rodzin posiada już co najmniej jeden samochód i budowa domu z pojedynczym garażem wydaje się badzo sensownym posunięciem. Do wyboru mamy kilka wariantów projektów: z garażem zintegrowanym w parterze, projekty domów z dostawiona bryłą garażu jednostanowiskowego z boku, albo z wystawionym do przodu. Oferujemy także rozwiązanie z garażem z płaskim dachem z tarasem lub z dachem zielonym, albo żwirowym. W większości przypadków ma on jednak zaprojektowane przekrycie klasycznym dachem, najczęściej z obniżoną w stodunku do budynku głównego kalenicą.

Projekty domów z garażem jednostanowiskowym w bryle budynku

Pierwszy sposób to zintegrowanie garażu w bryle budynku, w parterze. Takie projekty domów z garażem jednostanowiskowym charakteryzują się podobną ilością powierzchni mieszkalnej na obu poziomach w przypadku tych dwukondygnacyjnych budynków. Doskonale pasuje to do najpopularniejszego schematu funkcjonalnego średniej wielkości domu, gdzie w przyziemiu jest strefa dzienna, a powyżej trzy, albo cztery sypialnie z łazienką. Modelowym przykładem takiego nowoczesnego domu z garażem jednostanowiskowym wbudowanym jest nasz projekt COMO.

Domy z garażem jednostanowiskowym z przodu

Wysunięcie garażu z przodu uwalnia trochę dodatkowej przestrzeni w środku parteru i jednocześnie stwarza bardziej zaciszną strefę przedwejściową. Nie bez znaczenia jest też, że w takim układzie zwiększa się odległość od drogi do naszych okien, bo do ewentualnej linii obowiązującej zabudowy dostawiamy się nie z bryłą główną domu, ale z garażem jednostanowiskowym. W projekcie domu z wysuniętym do przodu garażem AVIATOR 2 mamy nad nim nieużytkowy dach płaski, ale możemy go także przykryć stromymi połaciami, tak jak to widać w domu HIBISKUS.

Gotowe projekty parterowych domów z garażem

Projekt domu parterowego z garażem jednostanowiskowym może mieć go wkomponowany w bryłę na kilka sposobów. Przy wystawionym lekko do przodu garażu cały rzut domu przyjmuje kształt podobny do litery L i w naturalny sposób tworzy się nam osłonięta przestrzeń przed drzwiami wejściowymi. Przykładem nowoczesnego domu parterowego z takim garażem jednostanowiskowym jest projekt INTER, a w klasycznej wersji wyglądać może ona tak jak w tradycyjnie wystylizowanym z zewnątrz domku TANGO. Parterówki z przylegającym do ściany bocznej garażem także cieszą się uznaniem części z inwestorów, bo między innymi łatwiej jest taką osobną bryłę dopasować do indywidualnych wymagań, czyli powiększyć lub zmniejszyc w obu kierunkach.

Projekty tanich domów z pojedynczym garażem

To niewątpliwie jeden z najpopularniejszych schematów funkcjonalnych. W tanim domu, który zwykle nie ma większej powierzchni użytkowej niż 100m2, nie ma miejsca na inne rowiązanie niż maksymalnie z garażem jednostanowiskowym. Dużym Państwa uznaniem cieszą się projekty domów z garażem dostawionym z boku budynku. Te najbardziej ekonomiczne nie mają nad nim stropu, a jedynie dwie, albo tylko jedną wypłaszczoną połać dachu. Wśród takich tradycyjnych naszych projektów wyróżniają się domy SALSA z garażem pojedynczym oraz ELEGANT z garażem dostawionym z boku.

Projekty domów z tarasem nad garażem

Przede wszystkim w budynkach z dachem dwuspadowym i dostawionym z boku garażem, możemy zastanowić się nad zmianą zwykłego, płaskiego dachu na efektowne rozwiązanie z tarasem nad garażem. Wyjście poprzez drzwi balkonowe będzie łatwiejszym i tańszym rozwiązanim, niż w przypadku tarasu nad garażem wysuniętym, do przodu, spod okapu. Taką sutuację pokazuje projekt LAWENDA - konstrukcji nie komplikują żadne lukarny, które musiałyby zapewnić dostęp do tarasu. Co do samej technologi jego wykonania nad garażem, to mamy do wyboru albo taras w odwróconym układzie warstw, z hydroizolacją pod dociepleniem, albo klasyczny, tańszy układ. Oba warianty mogą mieć położone na podkładkach dystansowych płyty tarasowe, albo wylaną warstwę szlichty pokrytej płytkami. Możliwe jest także pozostawienie części powierzchni w formie dachu zielonego, albo żwirowego.