Bogaty wybór projektów domów z dachem dwuspadowym, z poddaszem i bez poddasza, małe i duże. Ich budowa domu z ekonomicznym dwuspadowym dachem to najtańsza droga do własnego lokum. Najbardziej popularne domy z dwupołaciowym przekryciem o kącie nachylenia pomiędzy 35 stopni i 45 stopni. Parterówki z wypłaszczonym dachem dwuspadowym z możliwością i bez możliwości adaptacji poddasza, a także dwukondygnacyjne domy nawet z czterema pokojami na górze. Łatwość zapewnienia dobrego doświetlenia sypialni dzięki możliwości zamontowania okien w ścianach szczytowych. Projekt domu z dachem dwuspadowym to też zawsze niskie koszty realizacji.

Czy parterówki z dachem dwuspadowym to na pewno te najtańsze budynki?

Odpowiedź na tak postawione pytanie jest twierdząca, ale pod jednym warunkiem. Domy jednokondygnacyjne z dachem dwuspadowym są ekonomiczne o ile nie są zbyt duże. Wtedy stromy dach, który musiałby przykryć duży rzut, obojętnie jaką będzie miał formę, osiągnąć może monstrualne rozmiary i pogrzebie wszelkie możliwe oszczędności. Idealna tania parterówka z dachem dwuspadowym powinna mieć powierzchnię raczej nie przekraczającą stu metrów kwadratowych powierzchni użytkowej i oczywiście jak najbardziej regularny obrys i konstrukcję nie wymagającą wykonania masywnego stropu. Osobom szukających takich właśnie domów możemy szczególnie polecić nasze domki ze 'słodkimi' nazwami: KARMELEK, KREMÓWKA i DELICJA.

Najpopularniejsze domy z dachem dwuspadowym to te do 100m2

Ostatnio najpopularniejsze u naszych klientów są małe domy do 100m2. Wśród nich znakomita większość jest zaprojektowana z dachem dwuspadowym, pod którym skrywa się często jeszcze poddasze z bardzo ustawnymi, co najmniej trzema pokojami. Ale chyba najważniejsza przyczyna ich bezkonkurencyjności leży w cenie. Oczywiście nie tej zapłaconej za projekt, ale w niskich kosztach budowy.

Nowoczesny dom z dachem dwupołaciowym - jak powinien być rozplanowany?

Nowoczesny projekt domu z dachem dwuspadowym powinien do maksimum wykorzystać wszystkie plusy takiego przekrycia. Ściany szczytowe są w nim idealnym miejscem do zaplanowania okien o wielkości odpowiedniej do powierzchni pomieszczczeń w których się znajdują. Duże poddasze stworzone pod dwupołaciowym dachem aż prosi się o przeznaczenie na odseparowaną od reszty domu strefę nocną. Zaprojektowanie tam komfortowych sypialni nie będzie trudne, z uwagi na małą ilość skosów i zawsze co najmniej dwie ściany, przy których można ustawić umeblowanie, albo znaleźć miejsce na szafy wnękowe.