Projekty domów wolnostojących z otwartą kuchnią oferują wrażenie większej przestrzeni w strefie dziennej. Otwarta kuchnia sprawia optyczne wrażenie, że połączone pomieszczenia są większe. Dodatkowo sprzyja ona kontaktowi z innym domownikami w domu. Przy tym daje bardzo dużo możliwości aranżacji. Warto rozpatrzyć projekty z otwartą kuchnią, zarówno kiedy interesuje nas tradycyjna jak i nowoczesna architektura.

Otwarta kuchnia czyli wiele możliwości aranżacji.

Decydując się na otwartą kuchnię, mamy węcej opcji rozplanowania w niej ciągu kuchennego i rozmieszczenia mebli. Możemy np. zdecydować się na wyspę kuchenną. Jednak trzeba pamiętać, aby dopasować ją do wymiarów pomieszczenia, żeby nie utrudniała nam w żaden sposób życia. Kuchnia połączona z salonem jest również ciekawą opcją z innych względów. Dzięki temu mamy kontakt z domownikami przebywającymi w salonie także podczas przygotowywania posiłków.

Należy pamiętać o funkcjonalności kuchni.

Planując kuchnię w domu, należy pamiętać, aby jej walory wizualne nie odbiły się negatywnie na funkcjonalności. Należy zwrócić uwagę, aby było wystarczająco miejsca na otwarcie każdej szuflady, swobodne przejście i pracę przy blacie.
Polecane projekty