Domy wolnostojące z dachem kopertowym charakteryzują się przekryciem o tradycyjnej konstrukcji i wielopołaciowej formie. Projekty te spodobają się ceniącym dach kopertowy ze względu na jego walory estetyczne, a przy tym osobom nie potrzebującym dużej powierzchni użytkowej na górnej kondygnacji. Przy wyborze takiego dachu mamy możliwość dwojakiego doświetlenia pomieszczeń: poprzez lukarny, albo okna połaciowe.
 

Dach kopertowy nad poddaszem nieużytkowym świetnie nadaje się do montażu nowoczesnych systemów wentylacji i rekuperacji.

Dzięki przykładowej rekuperacji w naszym domu wolnostojącym ograniczamy zapotrzebowanie energetyczne budynku. Dodatkowo w budynku mamy cały czas świeże powietrze, z małą ilością wilgoci i dwutlenku węgla. Jedynym warunkiem jest, że poddasze nie jest strefą mieszkalną i przeznaczymy je na montaż odpowiednich uzrżądzeń technicznych.

Solidna konstrukcja czyli podstawowa zaleta dachu wielospadowego.

Konstrukcja dachu kopertowego jest bardzo solidna i odporna na silny wiatr. Warto jest mieć to na uwadze, gdy wybieramy projekt domu, który będziemy budować w miejscu, gdzie mogą występować niekorzystne warunki pogodowe a teren nie jest osłonięty. Śnieg, mocne podmuchy wiatru czy deszcz w żaden sposób nie uszkodzą naszego dachu wielospadowego.

Polecane projekty