Budowa domu wolnostojącego systemem gospodarczym
Budując dom wolnostojący, możemy jako inwestor zostać przedsiębiorcą budowlanym. Nie jest możliwe, abyśmy samodzielnie wybudowali cały budynek. Bez pomocy fachowców nie jesteśmy w stanie wykonać pewnych prac. Jednak zajmując się chociażby zakupem materiałów budowlanych, możemy poczynić pewne oszczędności. Szacuje się, że budowa systemem gospodarczym pozwala
zaoszczędzić nawet do 15% całkowitych kosztów budowy. Tyczy się to każdego rodzaju domu wolnostojącego, zarówno parterowego jak i piętrowego.
Dom wolnostojący czyli możliwość kontaktu z naturą
Dom wolnostojący to najlepsza opcja dla osób, które lubią obcować z naturą, działka będzie na pewno większa niż w przypadku innych typów zabudowy. Wybierając projekt warto rozważyć
domy z dużymi oknami, które pozwolą nam na obserwowanie zieleni. Wiele projektów nowoczesnych domów, może nam zapewnić dużą ilość przeszkleń. Decydując się na takie rozwiązanie przy wyborze projektu domu wolnostojącego, z pewnością nie będziemy tego żałować w przyszłości.
Jaka jest definicja domu wolnostojącego?
Dom wolnostojący jest to budynek fizyczne
oddzielony od innych obiektów budowlanych. Jest w pełni samodzielną konstrukcją, która jest niezależna od wszelkich innych obiektów. Wybierając taki projekt, sprawiamy, że jesteśmy w pełni samowystarczalni.
Projekty wolnostojących domów w kształcie litery L
Przykładem
projektu domu jednorodzinnego z rzutem w kształcie litery L jest nasza MALAGA 2. Dzieki takiemu planowi zwykle od strony ogrodu tworzy się osłonięte z jednej strony idealne miejsce do urządzenia na tarasie zewnetrznej części wypoczynkowej. Częściowo ochronione przed wiatrem oraz wzrokiem sąsiadów będzie na pewno chętnie używane do przsiadywania chociażby przy grillu w cieplejsze dni. Jeżeli jeden z boków naszej litery L jest wysunięty z przodu budynku, to zyskujemy dla odmiany ciekawą, bardziej intymną strefę przedwejściową. Może posłużyć do tego celu na przykład lekko wystawiony od frontu garaż.
Ciekawe i nietypowe projekty domów wolnostojących - czyli odrobina szaleństwa
Właśnie, odrobina nie zaszkodzi i lepiej mieszkać w ciekawym domu, z atrakcyjnie rozwiązanym wnętrzem, niż w nudnym, zbyt sztampowo zaprojektowanym. Oczywiście nie polecamy nadmiernej rewolucji w schemacie funkcjonalnym budynku, jeżeli tylko specyficzna sytuacja nie będzie jej koniecznie wymagała. I tak pokój dzienny na górnej kondygnacji może ewentualnie sprawdzić się w przypadku domu na stoku, ale znakomita większość inwestorów wybierze mniej szokująco rozplanowane
domy parterowe lub z poddaszem. Pragnąc mieć wyjątkowy dom, nie jesteśmy koniecznie zdani na projekt indywidualny. Wśród gotowych, dostępnych od ręki łatwo jest wybrać te ciekawe i nietypowo zaprojektowane. Plusem będzie też fakt, że wszystkie niecodzienne pomysły zobaczymy wcześniej chociażby na wizualizacji - ryzyko związane z takim ciekawszym projektem będzie wtedy na pewno mniejsze.