Krajobrazy - projekty domów - telefon
71 725 60 79
Projekty domów wolnostojących są przeznaczone dla osób marzących o posiadaniu domu, który umożliwi im kontakt z naturą oraz spędzenie czasu w ciszy. Mieszkając w domu wolnostojącym, jesteśmy odcięci od takich rzeczy jak np. hałasujący sąsiedzi. Nie należy się obawiać kosztów budowy. Kontrolując budowę domu wolnostojącego jesteśmy w stanie zoptymalizować wydatki. Mamy również możliwość wzięcia czynnego udziału podczas prac, co pozytywnie wpływa na zasobność naszego portfela. Tym samym cena wybudowania takiego domu, może być konkurencyjna w stosunku do mieszkań, w niektórych miejskich lokalizacjach. Dodatkowo mamy nieograniczony wybór, co pozwala na wybudowania np. takiego domu z garażem jednostanowiskowym, który będzie do nas idealnie pasował.

Budowa domu wolnostojącego systemem gospodarczym

Budując dom wolnostojący, możemy jako inwestor zostać przedsiębiorcą budowlanym. Nie jest możliwe, abyśmy samodzielnie wybudowali cały budynek. Bez pomocy fachowców nie jesteśmy w stanie wykonać pewnych prac. Jednak zajmując się chociażby zakupem materiałów budowlanych, możemy poczynić pewne oszczędności. Szacuje się, że budowa systemem gospodarczym pozwala zaoszczędzić nawet do 15% całkowitych kosztów budowy. Tyczy się to każdego rodzaju domu wolnostojącego, zarówno parterowego jak i piętrowego.

Dom wolnostojący czyli możliwość kontaktu z naturą

Dom wolnostojący to najlepsza opcja dla osób, które lubią obcować z naturą, działka będzie na pewno większa niż w przypadku innych typów zabudowy. Wybierając projekt warto rozważyć domy z dużymi oknami, które pozwolą nam na obserwowanie zieleni. Wiele projektów nowoczesnych domów, może nam zapewnić dużą ilość przeszkleń. Decydując się na takie rozwiązanie przy wyborze projektu domu wolnostojącego, z pewnością nie będziemy tego żałować w przyszłości.

Jaka jest definicja domu wolnostojącego?

Dom wolnostojący jest to budynek fizyczne oddzielony od innych obiektów budowlanych. Jest w pełni samodzielną konstrukcją, która jest niezależna od wszelkich innych obiektów. Wybierając taki projekt, sprawiamy, że jesteśmy w pełni samowystarczalni.

Projekty wolnostojących domów w kształcie litery L

Przykładem projektu domu jednorodzinnego z rzutem w kształcie litery L jest nasza MALAGA 2. Dzieki takiemu planowi zwykle od strony ogrodu tworzy się osłonięte z jednej strony idealne miejsce do urządzenia na tarasie zewnetrznej części wypoczynkowej. Częściowo ochronione przed wiatrem oraz wzrokiem sąsiadów będzie na pewno chętnie używane do przsiadywania chociażby przy grillu w cieplejsze dni. Jeżeli jeden z boków naszej litery L jest wysunięty z przodu budynku, to zyskujemy dla odmiany ciekawą, bardziej intymną strefę przedwejściową. Może posłużyć do tego celu na przykład lekko wystawiony od frontu garaż.

Ciekawe i nietypowe projekty domów wolnostojących - czyli odrobina szaleństwa

Właśnie, odrobina nie zaszkodzi i lepiej mieszkać w ciekawym domu, z atrakcyjnie rozwiązanym wnętrzem, niż w nudnym, zbyt sztampowo zaprojektowanym. Oczywiście nie polecamy nadmiernej rewolucji w schemacie funkcjonalnym budynku, jeżeli tylko specyficzna sytuacja nie będzie jej koniecznie wymagała. I tak pokój dzienny na górnej kondygnacji może ewentualnie sprawdzić się w przypadku domu na stoku, ale znakomita większość inwestorów wybierze mniej szokująco rozplanowane domy parterowe lub z poddaszem. Pragnąc mieć wyjątkowy dom, nie jesteśmy koniecznie zdani na projekt indywidualny. Wśród gotowych, dostępnych od ręki łatwo jest wybrać te ciekawe i nietypowo zaprojektowane. Plusem będzie też fakt, że wszystkie niecodzienne pomysły zobaczymy wcześniej chociażby na wizualizacji - ryzyko związane z takim ciekawszym projektem będzie wtedy na pewno mniejsze.