Nowoczesne projekty domów z szacunkowym kosztorysem stanu surowego zamkniętego oraz przybliżoną wyceną stanu deweloperskiego. Nowoczesne technologie przewidziane w projektach, prosta konstrukcja oraz doświadczenie naszych projektantów znajdują odzwierciedlenie w relatywnie niskich kosztorysach. Trzeba jednak mieć na uwadze, że mogą się one różnić od ceny ofertowej wykonawców, z uwagi na różny poziom cen obowiązujących lokalnie.

Wycena budowy domu nowoczesnego - jak czytać plik z kosztorysem?

Poszczególne pozycje zawierające ilości materiałów w kosztorysie niosą ze sobą informacje dla inwestora o różnej wadze. I tak na przykład podane ilości bloczków na ściany lub ściany fundamentowe, po porównaniu ich podanych przez nas wymiarów z tymi, które są dostepne w konkretnej hurtowni, można bez problemów przyjąć już do zamówienia. Podobnie rzecz się ma z foliami i izolacjami. Ilości niektórych zwłaszcza pomocniczych materiałów oraz elementów mocujących należy traktować jako szacunkowe i ich zużycie będzie też zależało od indywidualnych przyzwyczajeń i technik konkretnego wykonawcy. Zastosowane w projekcie nowoczesnego domu okna, dachówka z akcesoriami i sama więźba są do zamówienia już w oparciu o zestawienia zawarte w projekcie oraz niektóre rysunki. W przypadku stolarki należy poczekać zresztą na wymurowanie otworów i dopiero po zweryfikowaniu ich wymiarów podpisywać umowę na ich dostawę. W innym przypadku istnieje ryzyko konieczności ich korekty - dokładność murowania nie zawsze jest bowiem w realnym świecie zupełnie idealna.

Co będzie miało wpływ na niski kosztorys do projektu nowoczesnego domu?

Każdy dom, nie tylko nowoczesny powinien mieć projekt z optymalnie wykonaną częścią konstrukcyjną, ale także korzystnie jest gdy sama architektura domu pozbawiona jest rozwiązań, które już na pierwszy rzut oka niskokosztowe być nie mogą. Wszelkie duże nadwieszenia i skomplikowane kształty skutkują koniecznością wykonywania fragmentów, albo całych ścian z żelbetu i tutaj kosztorys podwyższa nie tylko sama cena materiału ale też droższa technologia wymagająca posiadania, albo wynajmu specjalistycznych szalunków. By optymalizować koszty warto przyjrzeć się detalom wykończeń. Obróbki blacharskie i szczegóły elewacji są bardzo ważnym elementem projektu nowoczesnego domu, ale można wykonać je na wiele sposobów i z różnych ekwiwalentnych materiałów. Polegajmy tutaj na opinii fachowców, architekta oraz wykonawców, ale zawsze też warto jest posiąść minimum wiedzy, żeby móc też samodzielnie ocenić wartość sugestii otrzymywanych od osób trzecich.

Nowoczesny projekt domu z kosztorysem i z bezpłatnym przedmiarem robót

Najpopularniejsze nowoczesne domy zaprojektowane w naszej pracowni i opublikowane z darmową wyceną stanu surowego są dostepne także z przedmiarem robót, który w formie wydruku, albo pliku pdf możemy udostępnić naszym klientom, którzy zakupią konkretny projekt. Obmiary w nim zawarte powinny wystarczyć wykonawcy do podania kosztu robocizny, natomiast ilości podstawowych materiałów, na przykład bloczków na ściany, można uzyskać z pliku z samym kosztorysem. Projekty naszych nowoczesnych domów wykonujemy w oparciu o technologie od wielu lat sprawdzone i nie eksperymentujemy z użyciem jednosezonowych nowinek bez historii. Znajduje to odzwierciedlenie w niskich wartościach szacunkowych wycen i później bezproblemowej realizacji.

Polecane projekty