Projekty nowoczesnych domów jednorodzinnych parterowych oraz z poddaszem i do różnych typów zabudowy. Autorska kolekcja domów nowoczesnych zaprojektowana przez naszych architektów - projektantów z ponad dwudziestoletnim stażem. Wśródd nich jednorodzinne domy wolnostojące, szeregowe oraz bliźniacze.

Typowe atrybuty nowoczesnego domu jednorodzinnego

Część z nich widać już na pierwszy rzut oka, bo jest to na przykład współczesna stylizacja pozbawionych zbędnych ornamentów fasad, wielkoformatowe przeszklenia i nowoczesne detate krawędzi dachu, ale są też takie cechy projektu domu jednorodzinnego, które zobaczymy dopiero w środku, albo odkryjemy wręcz po pewnym czasie od zamieszkania. Do tej drugiej grupy należy między innymi otwarty plan części dziennej i ciekawsza aranżacja kuchni, z wyspą lub zabudową całej ściany szafkami ze zintegrowanymi w niej i poukrywanymi gdy ich nie używamy sprzętami. Już po dłuższym czasie od zamieszkania odkryjemy zapewne inne zalety nowoczesnych projektów domów jednorodzinnych wynikające ze specyficznej stylistyki implikującej odpowiednie detale wykończenia ich w środku. Łatwe w utrzymaniu naturalne materiały na posadzkach i ścianach, proste szklane balustrady, nawet ascetycznie pozbawione pochwytów i generalnie nie absorbujące uwagi jasne gładkie płaszczyzny ścian będą doskonałym tłem dla mebli, obrazów i wogóle wszystkich przedmiotów wniesionych do wnętrza przez jego mieszkańców. Pewna powściągliwość typowa dla nowoczesnych domów wymaga niejako też swego rodzaju dyscypliny od domowników, żeby po prostu nie "zagracić" ich wśrodku.

Projekt nowoczesnego domu jednorodzinnego to komfort na długie lata

Nowoczesne projekty domów jednorodzinnych to nie tylko współczesny dizajn i ekologiczne materiały, ale także cała technika, czyli instalacje wewnętrzne wspomagające człowieka i służące wygodzie i obniżeniu kosztów eksploatacyjnych. Jeżeli czegoś nie znajdziemy w gotowym projekcie domu jednorodzinnego, to zawsze na etapie adaptacji, albo w trakcie budowy możemy dokonać pewnych usprawnień. Większość z nich nie będzie zmianami istotnymi z punktu widzenia Prawa Budowlanego, ale mogą znacząco podnieść komfort użytkowania domu. Warto zastanowić się na przykład nad instalacją elektryczną i teletechniczną. O ile jeszcze przed kilku laty najlogiczniejsze było doprowadzanie sygnału TV do poszczególnych pokoi, to obecnie, w dobie coraz częściej dostępnych łączy światłowodowych to kabel sieciowy jest niezbędny prawie w każdym pomieszczeniu naszego nowoczesnego domu. Podobnie można pomyśleć na jak najwcześniejszym etapie o ewentualnej instalacji alarmowej, czujkach, sterowaniu roletami i oświetleniem. Nie wszystkie urządzenia będą optymalnie działać bezprzewodowo, a wifi jest zawsze tłumione przy przejściu przez przegrody budowlane. Póżniej na pewno docenimy możliwość bezproblemowego zdalnego sterowania niektórymi funkcjami domu, albo podgląd obrazu z kamer podczas naszej nieobecności.

Polecane projekty