Przedstawiamy kategorię nowoczesnych projektów domów. Oferują ona zawsze funkcjonalnie zaprojektowane wnętrza, opakowane w charakterystyczne bryły, z kilkoma wspólnymi cechami, niezależnie czy są to niskie domy typu bungalow, czy z poddaszem użytkowym. Wspólnym elementem będą duże przeszklenia, czasem narożne, ale zawsze od najbardziej nasłonecznionej strony. Jeżeli dach stromy, to najczęściej z nowoczesną, lubianą przez inwestorów płaską dachówką. Całość dopełnia oszczędny i minimalistyczny nowoczesny detal oraz naturalne materiały wykończeniowe. Projekt domu w nowoczesnym stylu niezależnie od wielkości wpisze się doskonale w nieomal każde otoczenie.
 

Nasze gotowe projekty nowoczesnych domów.

Prawie 180 projektów nowoczesnych domów, od małych parterowych o niewielkiej powierzchni, po duże, nowoczesne rezydencje. Wybierać można wśród ekonomicznych domów parterowych oraz różnej wielkości domów z poddaszem, najczęściej pod dachem stromym, gdyż większość planów miejscowych wymaga jednak dachu o większym nachyleniu. Nie jest to w żadnym wypadku przeszkodą w odpowiednim dopasowaniu nowoczesnego projektu do własnych wymagań. Dzięki specyficznemu rozwiązaniu szczegółów, możliwy jest do uzyskania nawet ultranowoczesny klimat. Bryła domu z dachem też może być całkowicie współczesna, wystarczy że pozbawi ją się okapów, a wystawione do góry fragmenty attyk lub ścian szczytowych zadbają o odpowiedni, nowoczesny wygląd domu.

Domy nowoczesne mogą być tanie i to także w utrzymaniu.

Jeżeli tylko nie zdecydujemy się na projekt domu wykonanego w oparciu o zbyt śmiałą koncepcję, na przykład z kilkumetrowymi nadwieszeniami, albo z nadmiernie rozczłonkowana bryłą, to możemy być pewni, że uda się go zbudować bez dysponowania dużym budżetem. Nowoczesna stylistyka wykorzystuje takie elementy jak: duże przeszklenia bez podziałów, brak okapów w dachach stromych i gładkie tynkowane fasady bez ozdonych listew i gzymsów. Oczywiście w tej pozornej prostocie mogą czyhać na inwestora pewne pułapki finansowe, ale warto pamiętać, że można uniknąć nadmiernych wydatków wybierając rozwiązania mniej kosztowne, ale czasem niewiele mniej efektowne. I tak dla przykładu obróbki blacharskie niekoniecznie muszą być wykonane z blachy tytanowo-cynkowej, tylko z powlekanej poliestrem, a okna przesuwne to nie tylko droższy system HS, tylko także zwykły uchylno-przesuwny. Przy ograniczonym budżecie dobrze jest pamiętać, że nasz nowoczesny dom nie musi być koniecznie przysłowiową kostką ze stali, szkła i aluminium, ale do dyspozycji są też zdecydowanie tańsze materiały i technologie. Utrzymanie dobrze zaprojektowanego nowoczesnego domu może być też tanie. Nasze projekty tanich domów z dużymi oknami mają je umiejscowione zawsze w fasadzie skierowanej na południe. Niewiarygodne jest, jak słońce potrafi nagrzewać wnętrze w czasie zimy, gdy porusza się nisko nad horyzontem i jego promienie wnikają nawet na 5-6 metrów wgłąb budynku. Żeby jednocześnie uniknąć przegrzewania pomieszczeń w lecie, należy jednocześnie mieć możliwość przesłonięcia przeszkleń np. zewnętrznymi żaluzjami lub roletami. Potencjalne oszczędności kryją się także w systemach sterujących i optymalizujących zużycie energii i pozostałych mediów w domu. Wybierać je należy jednak rozważnie, z kalkulatorem w ręku, bo nie zawsze potencjalne zyski będą większe niż poczynione wydatki.

Projekty domów nowoczesnych nie tylko z zewnątrz, ale też w środku.

Nowoczesne wnętrze ma też swoje charakterystyczne cechy i warto na nie zwrócić uwagę, by nasz dom w środku nie odbiegał zupełnie stylistycznie od swojego wyglądu zewnętrznego. Pomijamy oczywiste zabiegi, jak zaprojektowanie domu jednorodzinnego z otwartą kuchnią, ale warto też czasem pójść o krok dalej, przewidzieć centralną wyspę, albo bar z wysokimi stołkami. Takie rozwiązanie może być niewątpliwą atrakcją strefy dziennej. Pole do popisu jest także przy doborze mebli. Zwróćmy uwagę na te o bardziej kubistycznych formach, a rozstawienie ich zwłaszcza w pokoju dziennym nie musi być banalne pod ścianami. Kanapy świetnie zaprezentują się na środku strefy wypoczynkowej, a odpowiednie dodatki, jak chociażby duże formaty obrazów lub plakatów i niskie stoliki będą stanowić doskonałe uzupełnienie naszej stylizacji.