Projekty domów z atrakcyjnymi wnętrzami z antresolą nad pokojem dziennym. Z wysokim salonem z antresolą, gdzie można pokusić się o zamontowanie ładnych okien aż do samych połaci dachowych.

Domy z antresolą w salonie, z niebanalnym wnętrzem

Zaaranżowanie atrakcyjnego wnętrza domu z antresolą może być łatwiejsze właśnie ze wzgędu na ten niestandardowy element, pozwalający na uzyskanie dwukondygnacyjnej, niebanalnej przestrzeni w środku. Wystarczy salon pozbawić choćby na fragmencie stropu, aby otworzył się do góry.
Zyskujemy wtedy nie tylko optyczne powiązanie z górną kondygnacją, ale mamy możliwośc zamontowania efektownego zwisającego z wysokiego sufitu oświetlenia, albo wielkoformatowych obrazów czy plakatów na sięgających przekrycia ścianach. Projekty domów jednorodzinnych z antresolą nie muszą być wcale bardziej kosztowne w realizacji, a oferują coś ekstra, niebanalne wnętrze, które może się stać znakiem rozpoznawczym naszego domu.

Projekty domów z antresolą - wady i zalety

Zaletą wnętrza z antesolą jest jego bardziej unikalna koncepcja i możliwość zaaranżowania w bardziej spersonalizowany sposób. Szczególnie projekty dużych domów zyskują lepsze proporcje wnętrza, w których przy znacznej powierzchni strefy dziennej powiększona wysokość znacząco je poprawia.
Osobiście istotniejszych wad nie widzimy, a jedynie z kronikarskiego obowiązku wspomnieć można o koniecznośći zamontowania balustrady na jej krawędzi, czy lekko utrudnionym myciu wysokich okien, jeżeli takie zamontujemy korzystając z możliwości, które stwarzają projekty domów z antresolą w pokoju dziennym.