Projekty domów bez garażu, małych i dużych. W tych niewielkich brak garażu spowodowany jest oczywiście maksymalną optymalizacją kosztów, by dać inwestorowi możliwość zrealizowowania projektu domu jednorodzinnego za jak najmniejsze środki. Koszty budowy domu bez garażu są niższe o niebagatelną kwotę, a poczynione oszczędności można przeznaczyć albo na powiększenie powierzchni mieszkalnej, albo zmniejszyć obciążenia związane ze spłatami ewentualnego kredytu. Wybór gotowej dokumentacji większego domu bez garażu oznaczać może także jego budowę w formie wolnostojącej i mieszczącego dowolną ilość aut. Także w drugim, późniejszym etapie inwestycji.

Projekty domów bez garażu, ale z dużą kotłownią

Decydując się na budowę domu bez garażu, tracimy niejako też powierzchnię odkładczą, konieczną do magazynowania różnych rzeczy: sprzętu ogrodniczego, narzędzi, rowerów etc. Właśnie dlatego część projektów domów bez garażu ma w swym programie funkcjonalnym przewidziana dużą kotłownię. Nawet w projektach małych domów do 100m2 może mieć ona 6m2 lub więcej. Na takiem powierzchni bez problemu zmieścimy oprócz kotła c.o. i zasobnika także regały magazynowe i wstawimy rowery. Sporym ułatwieniem będą dodatkowe drzwi na zewnątrz - tak jak to jest widoczne na przykład w domu ALOES.

Domy bez garażu idealne na wąską i małą działkę

Jeżeli terenu jest pod zabudowę mało, a do tego działka ma niewielką szerokość, to łatwiej dobierzemy na pewno projekt domu bez garażu, który spełni wszystkie oczekiwania, co do optymalnego rozplanowania w nim wszystkich funkcji mieszkalnych. Rezygnując z garażu, mamy do dyspozycji cały przód budynku. Znajdzie się tam prawdopodobnie kuchnia z oknem na strefę przedwejściową i dodatkowy pokój albo pomieszczenie gospodarcze. Do prawidłowego rozmieszczenia wszystkich pomieszczeń w środku, wystarczy już około 9m szerokości domu bez garażu. Każde z nich będzie miało wtedy rozsądne wymiary oraz dobre doświetlenie. Przykład: projekt AVANTI 2 bez garażu.

Projekty tanich domów bez garażu

Dom bez garażu będzie tańszy o minimum 20 tys. zł i taka kwota może w wielu przypadkach robić już dla inwestora znaczącą różnicę. Odpowiada ona w przybliżeniu cenie dodatkowego pokoju, który przy większej rodzinie będzie zapewne bardziej niezbędny. Ekonomiczny dom bez garażu powinien mieć maksymalnie prostą konstrukcję i najlepiej przykrycie dachem dwuspadowym. Dotyczy to zarówno budynków jednokondygnacyjnych jak i z poddaszem. Wiele naszych projektów występuje w co najmniej dwóch wariantach. Zobaczyć można na nich, jak będzie wyglądać ten sam budynek, który później uzupełnimy o garaż. Najłatwiej będzie go dobudować z boku, jeżeli mamy tam ścianę szczytową. Jest to na pewno niezły pomysł na dwuetapową budowę naszego domu.