Dysponując wąską działką, której szerokość wynosi znacznie poniżej 20m, warto rozważyć budowę domu bez garażu, albo z garażem wolnostojącym, najlepiej z przodu, jeżeli tylko głębokość parceli na to pozwala.
 

Jakie projekty bez garażu będą odpowiednie na wąską działkę?

Projekty domów na wąską działkę, ustawione szczytem do drogi i przykryte dachem dwuspadowym mogą być w pełni funkcjonalne zarówno w wersji parterowej, jak i z poddaszem użytkowym. Wąskie projekty domów bez garażu stwarzają lepsze możliwości odpowiedniego rozmieszczenia otworów okiennych, które mogą się znaleźć od dowolnej w tym przypadku strony.
Jest to niebagatelną zaletą, bo często wraz z nietypowym kształtem działki o niewielkiej szerokości, występują też inne utrudnienia w postaci przysuniętych do granicy sąsiednich budynków lub rzucających cień drzew.

Projekty domów na wąską działkę do 16m bez garażu.

Przy tej szerokości na dom pozostaje maksymalnie 9m, przy założeniu, że na jednej ścianie bocznej nie są zaprojektowane otwory okienne. Mimo takiego ograniczenia można znaleźć ciekawie zaprojektowane projekty domów nowoczesnych bez garażu, a przykładem może być chociażby dom Joga oraz projekt Avanti 2.
Oferują ciekawe wnętrza, z kuchnią od frontu, albo od strony ogrodu i trzema komfortowymi sypialniami na poddaszu. Joga ma nawet dodatkowy pokój przy wejściu, idealny do pracy, albo dla gości.
Polecane projekty