Projekty segmentów bliźniaczych, które można postawić na wąskiej działce o szerokości frontu poniżej 16m. Domy jednorodzinne z jedną ścianą ślepą, bez okien w elewacji bocznej.

Kiedy dom z jedną ścianą ślepą można przybliżyć do granicy, albo postawić na granicy działki?

Jeżeli na sąsiedniej działce stoi już budynek dokładnie na granicy działki, to my także mamy prawo wybudować na styku z istniejącym. Taka możliwość jest również w przypadku, gdy szerokość działki wynosi do 16m, albo miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego ją dopuszcza. Do stworzenia nowej zabudowy mogą posłużyć zarówno nasze segmenty bliźniacze, jak i wszystkie projekty domów z poddaszem użytkowym lub parterowych, ale z dachem dwuspadowym i z jedną ścianą ślepą z boku. Doskonale nada się do tego np. projekt domu Kolia 3.
Po niewielkich zmianach na etapie adaptacji polegających na usunięciu ewentualnych okien w ścianie bocznej możemy wykorzystać praktycznie każdy projekt z dwupołaciowym przekryciem, bo w większości z nich jest możliwość przeniesienia okien na inną elewację, albo zastąpienia ich połaciowymi. Takie domy, już bez względu na sąsiedztwo i zapisy planu mozna przybliżyć do odległości 3m do granicy działki.
Polecane projekty