Inwestorzy planujący budowę małego domu, zwłaszcza gdy jego powierzchnia mieści się w przedziale do 100m2, często poszukują właśnie takiego projektu domu bez garażu. Zamiast niego mamy do zagospodarowania na cele mieszkalne około 20m2, co odpowiadać może na przykład dwóm pokojom dla dzieci. Posiadamy w ofercie projekty małych domów nawet z czterema sypialniami, a standardowo jest ich zwykle 3. Jeżeli życie bez garażu okaże się jednak zbyt uciążliwe, to gdy tylko wielkość działki na to pozwoli, można dobudować go w drugim etapie inwestycji. Jeśli ogranicza nas przestrzeń to warto również rozważyć dom parterowy.

Mały dom bez garażu - projekt, od którego zaczyna się droga do najtańszego własnego lokum

I nawet nie chodzi o to, że projekty małych domów bez garażu są najtańsze w realizacji spośród wszystkich domów jednorodzinnych, ale taka inwestycja może się okazać w większości przypadków korzystniejsza cenowo nawet od zakupu mieszkania w budynku wielorodzinnym. Do dyspozycji przyszłych oszczędnych inwestorów mamy w naszej ofercie projekty od najmniejszych domów parterowych bez garażu, o powierzchni zabudowy do 70m2 i tym samym około 50m2 użytkowej, po małe domy z poddaszem bez garażu, w których miejsca w środku jest już dwukrotnie więcej, Wszystkie z nich mogłyby się znaleźć tak naprawdę w kategorii Projekty tanich domów, bo charakteryzują się nie tylko małym rozmiarem, ale też prostymi bryłami i nieskomplikowaną konstrukcją, a więc cechami które przełożą się na niskie koszty budowy.

Jakie prace warto jest wykonać samodzielnie realizując projekt małego domu bez garażu

Nie polecamy oczywiście porywać się z motyką na słońce i planować postawienie stanu surowego, jeżeli nie mamy żadnego doświadczenia w branży budowlanej, ale można się pokusić o samodzielne wykonanie części prac mniej skomplikowanych, a przede wszystkim wykończeniowych oraz najprostszych instalacyjnych. Małe domy bez garażu to najprostsze obiekty budowlane, w których zakres prac do wykonania nie jest zbyt szeroki. Raczej nie będzie w nich skomplikowanych instalacji wykraczających poza podstawowe i na pewno montaż samego osprzętu elektrycznego oraz armatury sanitarnej może już być odpowieddnim wyzwaniem dla inwestora nawet średnio zaznajomionego z takimi pracami.

Jeżeli mamy taką możliwość, to koniecznie ewentualne wątpliwości oraz braki w doświadczeniu trzeba rozwiać i uzupełnić jeszcze przed przystąpieniem do pracy - skonsultujmy się ze znajomym fachowcem z danej branży. Projekty małych domów parterowych bez garażu zwykle nie posiadają masywnego stropu, a jedynie lekki sufit podwieszany do więźby. Własnymi rękami można go chociażby ocieplić wełną, a jeżeli czujemy się na siłach, to może nawet zamocować płyty gipsowo-kartonowe wraz z rusztem z profili.


Polecane projekty