Projekty gotowe z dużymi przeszkleniami i narożnymi oknami w pokoju dziennym. Domy z oknami balkonowymi do podłogi w sypialniach. Projekty domów z dużymi oknami w strefie dziennej, z salonem o otwartym charakterze i powiązanym optycznie z otoczeniem, z ogrodem. Dzięki nowoczesnym technologiom, ciepłym profilom i szkleniu o niskim współczynniku przenikania ciepła unikamy jego strat, a zyski w bilansie energetycznym mozna uzyskać dzięki nagrzewaniu wnętrza przez słońce nawet w okresie zimowym. Ważne jest jedynie, by ściany z dużymi oknami nie projektować od północy, a od strony najbardziej nasłonecznionej. Dodatkowo warto jest je przewidzieć tam, gdzie widok jest najciekawszy, czyli na zieleń na naszej działce, albo atrakcyjną dominantę poza nią.

Wybierz projekt domu z dużymi oknami w salonie - z dobrze doświetloną strefą dzienną

Duże okna w pokoju dziennym to absolutny 'must have'. Obojętnie, czy mamy dom tradycyjny, czy współczesną kubistyczną willę, to nasz salon musi mieć duże otwory okienne. W klasycznym domu zdecydować się możemy na okna rozwierano-uchylne, sięgające do samej podłogi, albo z niskim parapetem. Pasować będą zarówno zestawione razem standardowych rozmiarów skrzydła, jak i drobne podziały ze szprosami międzyszybowymi, albo lepiej zamocowanymi na szybie. Na drugim biegunie będą przesuwne okna bez dodatkowych podziałów, a te w systemie HS mogą mieć naprawdę elementy o znacznych rozmiarach i będą działać lekko i bez problemów. Reasumując: w każdym stylu można dopasować odpowiednie duże okna do naszego salonu. Nie tylko zapewnimy w nim odpowiednie doświetlenie, ale sprawimy, że optycznie powiększy się właśnie dzięki lepszemu widokowi na otoczenie.

Projekty domów z narożnymi oknami

Nie tylko takie narożne przeszklenia nadają budynkowi lekkości z zewnątrz, ale przede wszystkim projekty nowoczesnych domów z narożnymi oknami oferują niemalże panoramiczny widok z części dziennej do ogrodu, albo z kuchni na strefę przedwejściową budynku. Można także pokusić się o zaprojektowanie takich otworów okiennych w każdym innym pomieszczeniu mieszkalnym, nawet w sypialni. Śmiałym rozwiązaniem będzie na przykład obniżenie całego narożnego okna wraz z parapetem, aż do poziomu wzroku osoby leżącej na łóżku. Jeżeli tylko widok za oknem jest wystarczająco atrakcyjny, to może ten zabieg być całkiem niezłym pomysłem. Jakie jest Państwa zdanie? Nasi faworyci w kategorii projektów domów z dużymi, narożnymi oknami to: PANORAMA 2, ESENS i KARMELEK.