Projekty domów parterowych z garażem jednostanowiskowym do 100m2
Wybierając dodatkowy filtr, zawęzimy wyniki do
małych domów do 100m2, zaprojektowanych jako parterowe budynki z garażem. Szczególnie polecamy wśród nich nasz nowy projekt ANDREA, nowoczesny dom z trzema sypialniami i garażem jednostanowiskowym tworzącym od frontu osłoniętą strefę przedwejściową. Podobną koncepcję widać także w domkach TANGO oraz
JUKA, z tym że pierwsza parterówka z garażem jest utrzymana w tradycyjnym stylu z łukowym podcieniem nad wejściem, a drugi domek parterowy to już przykład budynku z garażem jednostawnowiskowym z całkowicie współcześnie zaprojektowanymi elewacjami.
Domy parterowe zaprojektowane z garażem dostawionym z boku
Garaż dostawiony do ściany bocznej domu parterowego może być przykryty osobnym dachem o niższej kalenicy i jest to doskonale prezentujące się rozwiązanie w przypadku długiego rzutu, gdyż wydzielenie osobnej bryły garażu jednostanowiskowego zapobiega efektowi nudnego domu z wydłużoną elewacją frontową. W prosty sposób można też taki garaż na etapie adaptacji powiększyć do rozmiarów odpowiadających właścicielowi. Przykrycie całego rzutu parteru wielospadowym dachem zda egzamin raczej w projektach parterowych domów mniejszej wielkości a i tutaj dobrze jest jednak przełamać połacie nad garażem, żeby kalenica nie powędrowała zbyt wysoko. Nie byłoby to optymalne z jednej strony ze względu na niepotrzebną przestrzeń nieużytkową na poddaszu, a z drugiej strony minimalizuje się wielkość i cenę wykonania całego przekrycia domu, co również będzie niezwykle ważne.
Projekty parterowych domów z garażem z płaskim dachem
Sztandarowymi przykładami takich parterowych domów są DIMARO 2 oraz nasz nowy
INTER z garażem. W obu projektach garaż jednostanowiskowy jest wysunięty lekko do przodu i ma pudełkowatą formę z płaskim dachem. Jako hydroizolację można zastosować nowoczesną membranę z folii PCV albo EPDM, odporną na starzenie i promieniowanie UV. Zaletą takiego pokrycia jest przede wszystkim homogeniczność powłoki i minimalne spadki, które nie wymagają wysokich attyk. W najprostrzym wariancie folia pokryciowa jest pozostawiona jako widoczna, ale także można zasypać ją żwirem płukanym, albo wręcz wybudować dom parterowy z garażem z zielonym płaskim dachem i zrobić w ten spsób ukłon w stronę ochrony środowiska, zwiększając produkcję tlenu i absorpcję dwutlenku węgla przez zieleń na naszej działce.