Parterówka z dachem dwuspadowym to po prostu synonim ekonomicznego domu. Projekt domu parterowego jest wygodny w użytkowaniu właśnie dzięki dostępności wszystkich pomieszczeń bez pokonywania schodów, a gdy dodatkowo ma prostą bryłę przykrytą łatwym do wykonania dachem dwuspadowym to przybliżamy się już mocno do ideału.

Tanie domy parterowe z dachem dwuspadowym bez garażu

Za najmniejsze pieniądze wybudujemy właśnie domy parterowe pozbawione garażu, jeżeli tylko wybierzemy projekt o prostokątnym rzucie i z dachem dwuspadowym. W takich prostych budynkach jednokondygnacyjnych bez garażu nie pojawią się żadne bardziej skomplikowane elementy do wykonania na etapie budowy i możemy być pewni że będą tanie, także w późniejszej eksploatacji.

Projekty domów parterowych z dachem dwuspadowym z garażem

Posiadamy w ciagłej sprzedaży projekty domów parterowych z garażem w formie dostawionej z boku drugiej bryły przykrytej odrobinę niższym dachem dwuspadowym, albo ze zintegrowanym w budynku lub wystawionym do przodu. Wszystkie warianty mają swoich zwolenników i ciężko wskazać wśród nich jednoznacznego faworyta. Wybór koncepcji naszego domu parterowego będzie zależał raczej od kształtu i możliwości ukształtowania zabudowy na posiadanej działce, a także od sąsiedztwa.

Czy można zaadaptować górę w domu parterowym przykrytym dwuspadowym dachem?

Projekt domu parterowego z dwupołaciowym dachem ma teoretycznie wiekszość przestrzeń, którą można wykorzystać nad parterem, ale będzie to możliwe tylko jeżeli mamy nad nim przewidziany strop, albo jest możliwość jego łatwego doprojektowania. Drugim punktem do sprawdzenia najlepiej jeszcze przed zakupem projektu jest konstrukcja dwuspadowego dachu. Jeżeli autor dokumentacji postarał się o maksymalną optymalizację kosztową projektu, to wyklucza ona nie tylko masywny strop, ale najpewniej i ekonomiczna więźba dwupołaciowa będzie bardziej wypłaszczona i nie bez podpór oraz kleszczy spinających ją około połowy długości krokwi. Reasumując: odpowiedź na postawione na wstępie pytanie jest twierdząca - pod pewnymi warunkami - ale jeżeli jesteśmy pewni, że w niedalekiej przyszłości dom parterowy będzie dla nas za mały, to chyba sensowniejsze będzie wybranie od razu projektu dwupoziomowego domu, w którym w pierwszym etapie wykończymy parter, a resztę robót zostawimy na później.

Polecane projekty