Zestaw najtańszych domów w budowie. Projekty domów parterowych o najprostszej możliwie konstrukcji, bez masywnych stropów, z dachami dwupołaciowymi. Jednokondygnacyjne domy o rozsądnej wielkości, które można szybko wybudować także systemem gospodarczym, bez użycia dźwigów i innego specjalistycznego sprzętu.

Projekty tanich domów parterowych bez stropu

Tani dom parterowy powinien być zaprojektowany bez masywnego stropu. Projekt domu z ocieplonym wełną mineralną sufitem z płyty gipsowo-kartonowej i zamocowwanym wieszakami bezpośrednio do elementów więźby pozwoli na zaoszczędzenie znacznej kwoty i skrócenie czasu budowy. Strop gęstożebrowy, wylewany albo drewniany ma sens w projektach domów parterowych tylko wtedy, gdy rozważamy ewentualną adaptację pddasza w późniejszym etapie, albo potrzebny jest nam z różnych względów duży strych. Do najpopularniejszych naszych parterówek bez stropu należą m.inn.: KARMELEK, LIMONKA oraz BOSSANOVA.
 

Projekty tanich w budowie parterówek bez garażu

Wśród naszych domów parterowych bez garażu szczególne polecamy ADAMASZEK, AVATAR 2 i KOZŁÓWKĘ. Są to domy jednokondygnacyjne różnej wielkości, o prostokątnym rzucie i przykryte tanim dachem dwuspadowym. Wszystkie są zaprojektowane bez stropu i bez poddasza, jedynie z minimalną przestrzenią nad ocieplonym wełną mineralną sufitem, w której można ewentualnie poprowadzić przewody rekuperacji lub rozprowadzenia ciepła z kominka. Będą tanie w budowie dzięki nieskomplikowanej konstrukcji i wypłaszczonym połaciom, na których pokrycie zużyjemy minimalną ilość dachówki. Ich wnętrze jest świadomie przewidziane bez garażu właśnie w trosce o minimalizację kosztów budowy.

Tanie domy parterowe z garażem

Aby parterowy dom z garażem można było tanio wybudować, nie może mieć skomplikowanego rzutu. Najlepiej jeżeli garaż będzie wkomponowany w bryłę główną, albo jako prosty i tani w realizacji element dostawiony z boku lub ewentualnie lekko wysunięty do przodu. W każdym przypadku projekt parterówki z garażem powinien mieć nieskomplikowany dach i dlatego w naszych propozycjach jest on dwupołaciowy. Ekonomiczną konstrukcję przewidzieliśmy także dla większości naszych propozycji parterowych domów z garażem dwustanowiskowym. Jeżeli pragniemy wybudować taki dom, to sugerujmy sie przy jego wyborze dokładnie takimi samymi zasadami. Dobrymi przykładami są tutaj FLAMENCO 2G lub KALAMBUR 2G.

Polecane projekty