Wybrane projekty domów parterowych w stylistyce dworku i o tradycyjnych fasadach z opaskami, gzymsami i podkreżlonym cokołem. Oprócz małych dworków z zadaszonym wejściem oferujemy także parterowe projekty większych rezydencji, reprezentacyjnych i z rozłożystym dachem.

Projekty domków parterowych z gankiem w stylu dworkowym

Urocze projekty parterowych dworków mają zwykle zadaszone wejście z daszkiem opartym na drewnianych lub murowanych słupach. Alternatywą dla takiego rozwiązania z gankiem mogą być lekko wystające dwa pilastry przy drzwiach wejściowych i mały szczyt dachu powyżej. Doskonałym pomysłem będzie też wykonanie samego wejścia w podcieniu, na przykład z łukiem powyżej. Stylizację parterowego domu z gankiem uzupełnić może też zadaszenie nad tarasem od strony ogrodu zbudowane w identyczny sposób jak to od frontu.

Projekty parterowych rezydencji

Projekty domów parterowych w formie tradycyjnych rezydencji muszą oferować wszelkie udogodnienia, z garażem dwustanowiskowym albo jeszcze większym włącznie. Obligatoryjna jest też osobna jadalnia z dużym stołem, a godna rozważenia będzie też reprezentacyjna strefa wejściowa. O odpowiedni klimat w środku zadbać mogą niekoniecznie obrazy olejne w złotych ramach na ścianach, ale użycie po prostu wysokiej jakości materiałów wykończeniwych typu kamień lub sztukateria da również dobry, a przy tym niepretensjonalny efekt.

Polecane projekty