Wysortowaliśmy tutaj być może najpopularniejszyczą rodzinę projektów gotowych Studia Krajobrazy - domy parterowe bez garażu. Prezentujemy ponad trzydzieści, zróżnicowanych wielkościowo i stylistycznie projektów domów parterowych, wszystkie ekonomicznie zaprojektowane i łatwe do zrealizowania przy użyciu popularnych i ekologicznych materiałów.

Projekty domów parterowych bez garażu do 120m2

Projekty średniej wielkości parterówek do 120m2 oferują co najmniej trzy sypialnie, są tanie w budowie i znajdują najwięcej wielbicieli wśród osób poszukujących wygodnego i ekonomicznego w utrzymaniu domu bez garażu. Przykład: projekt AWANS z dachem dwuspadowym.

Domy parterowe bez garażu, 4 pokoje plus salon

Z takim programem funkcjonalnym znajdziemy wnętrze w domu DANTA 2, VELVET 2 i AVATAR 2, projektach parterówki bez garażu w stylu nowoczesnej stodoły. 4 pokoje mają w nich powierzchnię w przedziale od 10 do 15m2. Największy z nich nadaje się idealnie na sypialnię rodziców, szczególnie że zaprojektowaliśmy go razem z osobną łazienką i garderobą. Tradycyjną parterówką z 4 sypialniami jest także FIGARO, domek warty na pewno obejrzenia.

Projekty parterowych domów bez garażu, ale z kotłownią lub dużym pomieszczeniem gospodarczym

W domu parterowym bez garażu, koniecznością jest posiadanie innego pomieszczenia, w którym będzie można przechowywać sprzęt ogrodniczy, rowery, narzędzia i inne rzeczy niepotrzebne na codzień, ale niezbędne w każdym domu jednorodzinnym. Dlatego wszystkie nasze projekty oprócz tych najmniejszych, przewidzieliśmy z dość dużą kotłownią, a niektóre nawet z dodatkowym, osobnym pomieszczeniem gospodarczym. Posiadamy też w ofercie projekty domów parterowych z kotłownią, w której w prosty sposób można dołożyć drugie drzwi zewnętrzne. Dzięki rozwiązaniu z osobnym wejściem od zewnątrz unikniemy wnoszenia brudnych rzeczy przez wiatrołap i wnętrze domu. Tak jest od razu zaprojektowany np. nasz domek CYPR.

Dlaczego mały dom parterowy bez garażu zbudujemy najtaniej?

Odpowiedzią są charakterystyczne cechy takiego budynku mieszkalnego. Mały dom to nie tylko niska wycena postawienia budynku wynikająca z przemnożenia średniej ceny metra kwadratowego przez powierzchnię, ale także niewielka rozpiętość chociażby dachu i innych elementów konstrukcyjnych, która dodatkowo ją obniża. Projekt domu parterowego nie wymaga kładzenia nad przyziemiem stropu, a sufit możemy ocieplić i zamocować w formie rusztu podwieszonego do elementów nośnych dachu i zablendowanego od dołu płytami gipsowo-kartonowymi. Jest to na pewno najbardziej korzystna opcja. W domu parterowym bez garażu cały środek przeznaczony jest na cele mieszkalne, a parkowanie pojazdu pod chmurką nie będzie na pewno taką niedogodnością, jak ewentualny brak jednego pokoju, bo taki koszt musielibyśmy ponieść rezygnując z domu bez garażu. Patrząc na całość założeń projektowych takiej prostej parterówki bez garażu widać niezbicie, że jest to bezkonkurencyjna finansowo opcja budowy domu, którą dzięki nieskomplikowanej konstrukcji budynku chociażby częściowo warto jest poprowadzić w systemie gospodarczym. 

Projekt dużego domu parterowego bez garażu przykryty dachem dwupołaciowym - elastyczna aranżacja wnętrza

Zaletą lekko stodołowatych sylwetek większych domów parterowych bez garażu, których powierzchnia przekracza 110m2, jest minimalna ilość nośnych ścian wewnętrznych. Dzięki temu całkiem swobodnie możemy podzielić je w środku na poszczególne pomieszczenia. Przykładem może być projekt STUDIO 89, gdzie dzięki zastosowaniu wiązarów kratowych cała przestrzeń przyziemia jest zupełnie uwolniona, albo domki parterowe NINO 2 bez garażu i STUDIO 77 jedynie z poprzeczymi ścianami konstrukcyjnymi podpierającymi słupki pod płatwiami. W tych przypadkach mamy klasyczny układ krokwi spiętych mniej więcej w połowie wysokości kleszczami, czyli najczęściej spotykany typ więźby, który dla każdego cieśli nie ma praktycznie żadnych tajemnic.
Polecane projekty