Budowę małego parterowego domu można sfinansować nie tylko z wieloletniego kredytu hipotecznego. Środki na inwestycję uzyskamy także sprzedając mieszkanie, zwłaszcza jeżeli posiadamy je w mieście, gdzie ceny mogą osiągać zawrotne pułapy. Prosimy zwrócić uwagę na nasze projekty małych, ale wygodnych domów parterowych do 100m2 i zastanowić się czy takie lokum nie będzie miało więcej zalet niż dotychczasowe, z kilkoma sąsiadami za ścianą i bez własnego skrawka zieleni. Naszym zdaniem naprawdę warto to zmienić.

Najmniejsze domy do 80m2 powierzchni użytkowej

Takimi przykładami są małe parterowe domki KAMYCZEK 2 i AGAT. Na małym rzucie o powierzchni w środku właśnie nie przekraczającej 80m kwadratowych, mamy podad trzydziestometrową strefę dzienną i dwa spore pokoje. Program funkcjonalny uzupełnia przestronna łazienka, w której umieściliśmy piec c.o. na gaz. Oba przykłady to domy z kominkiem w salonie, który po zastosowaniu wkładu z płaszczem wodnym i rozprowadzenia gorącego powietrza może stanowić pełnowartościowe i co ważne niedrogie źródło ciepła.

Projekty małych parterówek bez garażu

Brzmi to jak idealna recepta na dom tani w budowie i tak jest w istocie. Projekt domu parterowego można zrealizować nawet za kwotę około 200tys zł. można przy częściowym zaangażowaniu sił własnych wybudować zgrabny i komfortowy mały dom parterowy. Jeżeli ma być naprawdę korzystnie cenowo, to musimy właśnie celować w małe domy bez garażu, a zaoszczędzimy minimum dwadzieścia tysięcy w budżecie. Jeżeli tylko wielkość działki na to pozwala, to zawsze będziemy mogli garaż postawić w drugim etapie, przyklejony do ściany bocznej, albo jako osobny budynek. Wielu naszych klientów potwierdza te słowa, gdyż takie projekty jak KREMÓWKA, DELICJA czy CYTRYNKA są bardzo często przez nich wybierane.

Projekt małego domu parterowego z płaskim dachem czy z więźbą dwuspadową?

Zdecydowana większość naszych projektów małych domów parterowych to budynki z dachem stromym, najczęściej dwupołaciowym, ale mamy też całkiem często wybierany przez inwestorów indywidualnych nowoczesny domek SERENGETI z dachem płaskim. Tego typu przekrycie w przypadku małego domu jednorodzinnego jest rzadziej spotykane, ale ma też swoje plusy, jeżeli tylko poprawnie będzie w nim wykonana hydroizolacja. Najlepiej położyć membranę z tworzywa sztucznego, która w odróżnieniu od pap termozgrzewalnych nie wymaga prawie żadnych minimalnych spadków. Dzięki temu nasz mały dom parterowy może zyskać bardziej współczesny look i zmniejszy się też wysokość całkowita budynku.

Projekty małych domów parterowych do 90m2

Zbliżając sie do 90m2, albo lekko je przekraczając otwierają się już zdecydowanie większe możliwości. Parterowe małe domy o tej powierzchni oferują mieszkańcom pełen komfort z trzema sypialniami i wydzielonym pomieszczeniem gospodarczym. Naszym zdaniem projekty takich małych i ekonomicznych parterówek do 90m kwadratowych nie wymagają prawie żadnych kompromisów. Oczywiście ciągle nie dysponują przestrzenią bez pewnych ograniczeń, ale przy rozsądnym rozplanowaniu i co ważne późniejszym funkcjonalnym wyposażeniu w odpowiednie meble, schowki i szafy wbudowane można je sprowadzić absolutnie do minimum.

Małe domy parterowe - który wybrać do nich system ogrzewania? Pompę ciepła czy piec gazowy?

Na podjęcie tej kluczowej dla kosztów budowy i utrzymania domu decyzji mamy jeszcze trochę czasu. Wszystkie nasze typowe projekty małych parterówek można bowiem kupić w identycznej cenie zarówno w wersji z piecem gazowym i grzejnikami, jak i z podłogówką zasiloną przez powietrzną pompę ciepła. Tutaj możemy też doradzić, że wybierając tą drugą opcję, w dokumentacji będą zawarte dodatkowo rysunki opcjonalnej instalacji gazowej, a więc wybór systemu możemy dokonać dopiero w trakcie adaptacji. Na polskim biegunie zimna oraz z górach na pewno ogrzewanie pompowe nie będzie najtańsze i trzeba się tam liczyć po prostu z wyższym zużyciem energii elektrycznej, albo ze wspomaganiem na przykład przez kominek na drewno. Z drugiej strony nie dla wszystkich lokalizacji jest możliwość przyłączenia nawet małego domu parterowego do sieci gazowej i możemy być po prostu zmuszeni do poradzenia sobie w inny sposób.       

Nowoczesne projekty małej parterowej stodoły do 100m2 powierzchni użytkowej

W naszym katalogu internetowym znajdziecie Państwo gotowe projekty małej, nowoczesnej parterowej stodoły rozplanowane na powierzchni niecałych, albo dokładnie 100m2, jak na przykład STUDIO 36 z antresolą do adaptacji i STUDIO 54 bez garażu. Oprócz tego przygotowaliśmy nowe projekty małych, prostych domków parterowych z dachem dwuspadowych, w tym projekt maleńkiego STUDIO 21 - tylko 52m2, a także dwóch trochę większych i podobnych do siebie z zewnątrz propozycji parterówek STUDIO 44 oraz 51. Ten pierwszy ma wejście w ścianie szczytowej i nawiązuje do tradycyjnej architektury Warmii i Mazur, a drugi wyróżnia się oryginalnym, skośnym deskowaniem na elewacjach. Dzięki temu nasza oferta małych parterowych domów jednorodzinnych w modnej stylistyce nowoczesnej stodoły jest jak najbardziej kompletna, bo do wyboru mamy je praktycznie we wszystkich wielkościach z tego przedziału, z gradacją co około dziesięć metrów kwadratowych.
Polecane projekty