Budowę małego parterowego domu można sfinansować nie tylko z wieloletniego kredytu hipotecznego. Środki na inwestycję uzyskamy także sprzedając mieszkanie, zwłaszcza jeżeli posiadamy je w mieście, gdzie ceny mogą osiągać zawrotne pułapy. Prosimy zwrócić uwagę na nasze projekty małych, ale wygodnych domów parterowych do 100m2 i zastanowić się czy takie lokum nie będzie miało więcej zalet niż dotychczasowe, z kilkoma sąsiadami za ścianą i bez własnego skrawka zieleni. Naszym zdaniem naprawdę warto to zmienić.

Najmniejsze domy do 80m2 powierzchni użytkowej

Takimi przykładami są małe parterowe domki KAMYCZEK 2 i AGAT. Na małym rzucie o powierzchni w środku właśnie nie przekraczającej 80m kwadratowych, mamy podad trzydziestometrową strefę dzienną i dwa spore pokoje. Program funkcjonalny uzupełnia przestronna łazienka, w której umieściliśmy piec c.o. na gaz. Oba przykłady to domy z kominkiem w salonie, który po zastosowaniu wkładu z płaszczem wodnym i rozprowadzenia gorącego powietrza może stanowić pełnowartościowe i co ważne niedrogie źródło ciepła.

Projekty małych parterówek bez garażu

Brzmi to jak idealna recepta na dom tani w budowie i tak jest w istocie. Projekt domu parterowego można zrealizować nawet za kwotę około 200tys zł. można przy częściowym zaangażowaniu sił własnych wybudować zgrabny i komfortowy mały dom parterowy. Jeżeli ma być naprawdę korzystnie cenowo, to musimy właśnie celować w małe domy bez garażu, a zaoszczędzimy minimum dwadzieścia tysięcy w budżecie. Jeżeli tylko wielkość działki na to pozwala, to zawsze będziemy mogli garaż postawić w drugim etapie, przyklejony do ściany bocznej, albo jako osobny budynek. Wielu naszych klientów potwierdza te słowa, gdyż takie projekty jak KREMÓWKA, DELICJA czy CYTRYNKA są bardzo często przez nich wybierane.

Projekty małych domów parterowych do 90m2

Zbliżając sie do 90m2, albo lekko je przekraczając otwierają się już zdecydowanie większe możliwości. Parterowe małe domy o tej powierzchni oferują mieszkańcom pełen komfort z trzema sypialniami i wydzielonym pomieszczeniem gospodarczym. Naszym zdaniem projekty takich małych i ekonomicznych parterówek do 90m kwadratowych nie wymagają prawie żadnych kompromisów. Oczywiście ciągle nie dysponują przestrzenią bez pewnych ograniczeń, ale przy rozsądnym rozplanowaniu i co ważne późniejszym funkcjonalnym wyposażeniu w odpowiednie meble, schowki i szafy wbudowane można je sprowadzić absolutnie do minimum.

Polecane projekty