Przedstawiamy nasze najpopularniejsze gotowe projekty parterowych domów jednorodzinnych. Od niewielkich budynków parterowych bez garażu po okazałe jednorodzinne domy z garażem, także dwustanowiskowym. Jednorodzinne domy parterowe w 60 odsłonach w wielu wariantach. Wśród nich najpopularniejsze projekty niewielkich domów, które łatwo zbudować można w systemie gospodarczym, a także często ostatnio wybierane małe parterowe domy jednorodzinne na zgłoszenie, których powierzchnia zabudowy nie przekracza 70m2.

Parterowe domy jednorodzinne z garażem

Nasze projekty parterowych domów jednorodzinnych z garażem są wykonane w oparciu o trzy schematy: z bryłą garażu dostawioną z boku, z wbudowanym w parterze, albo lekko wystawionym do przodu. Dzięki garażowi zintegrowanemu w całości w prostokątnym obrysie przyziemia uzyskujemy najlepszy stosunek powierzchni ścian zewnętrznych do użytkowej w środku. Pozostałe warianty mają za to inne zalety. Pozwalają na wyodrębnienie garażu z parterowej bryły domu jednorodzinnego, dzięki czemu dach będzie miał niżej kalenicę, a całość może zyskać bardziej urozmaicony wygląd. Łatwo jest też zaplanować etapowe wykonanie domu parterowego, jeżeli garaż będzie dostawiony do ściany bocznej. Wysuwając go lekko do przodu uzyskujemy za to osłoniętą strefę przedwejściową, co również może się podobać części inwestorów.

Najczęściej wyszukiwane projekty jednorodzinnych parterówek do 120m2

Internauci najczęściej wybierają domy parterowe o mniejszej powierzchni, zwykle do 120m2. W takim domu jednorodzinnym zmieszczą się nawet cztery rozsądnej wielkości sypialnie oprócz pokoju dziennego, ale mamy także projekty parterówek z dużą strefą dzienną, wielkości około pięćdziesięciu metrów kwadratowych dla osób, które nie planują, lub nie mają wieloosobowej rodziny. We wszystkich naszych projektach nie zabraknie odpowiedniej ilości wnęk na szafy, garderoby lub miejsca do magazynowania w pomieszczeniach gospodarczych. Zwykle też projektujemy wydzielone wc jeżeli w domu jest tylko jedna łazienka z wanną i prysznicem.

Projekty jednorodzinnych domów parterowych bez garażu

To zarówno te najtańsze jednorodzinne parterówki, jak i projekty dużych domów parterowych, do których można bez trudu dopasować odpowiednie garaże wolnostojące z naszej oferty. Ta pierwsza grupa projektów domów cieszy się jednak zdecydowanie większą popularnością - ponosząc najmniejsze koszty można zamieszkać w jednorodzinnym budynku oferującym zawsze więcej niż w porównywalnej cenie mieszkanie. Większe domy są bardziej komfortowo rozplanowane w środku, z większą ilością sypialni oraz pomieszczeń dodatkowych, czyli garderób, a także z co najmniej dwoma pełnowymiarowymi łazienkami.

Małe jednorodzinne domy parterowe wyborem najbardziej oszczędnych inwestorów

Osoby poszukujące projektu domu jednorodzinnego, którego realizacja będzie wymagała najmniejszych środków, w naturalny sposób zwracają się ku propozycjom najmniejszych domów parterowych. Nasza oferta zaczyna się tutaj już od około 50m2 powierzchni użytkowej. W takim wnętrzu możemy wygospodarować bez problemu dwa pokoje oprócz dziennego, a więc otrzymujemy przestrzeń, na której komfortowo zamieszkamy we dwójkę lub we trójkę. Przykładem jest nasz projekt małego domu JEŻÓWKA, w którym znalazło się miejsce nawet na wydzieloną spiżarnię przy kuchni, wbudowaną szafę w wiatrołapie oraz rozsądnej wielkości pomieszczenie gospodarcze.

Najpopularniejsze domy parterowe budowane bez pozwolenia – projekty domów jednorodzinnych do 70m2 pow. zabudowy

Nasza pracownia już od początku przygody z gotowymi projektami domów specjalizowała się raczej w projektach niewielkich domów jednorodzinnych, a wśród najpopularniejszych dużą grupę stanowią domy parterowe. W ostatnim okresie z uwagi na rosnące ceny materiałów budowlanych i wykonawstwa, projekty domów przez Was wybierane mają coraz mniejszą powierzchnię. Niestety stać nas na coraz mniej i większość inwestorów boryka się z ograniczeniami wynikającymi z posiadanego niewielkiego budżetu oraz zdolności kredytowej. Ta sytuacja wymusiła niejako stworzenie oferty projektów praktycznych, najmniejszych domów parterowych o powierzchni zabudowy do 70m2. My ze swej strony postaraliśmy się, aby także te domy jednorodzinne miały nie tylko atrakcyjny wygląd z zewnątrz, ale były zaprojektowane w środku z dbałością o każdy detal, a właściwie o każdy metr kwadratowy. Na dowód prosimy obejrzeć na przykład dom FIORI, MIĘTÓWKĘ lub STUDIO 21, bo wydaje nam się, że wielu z Państwa może wśród nich znaleźć projekt dla siebie.

Projekty domów parterowych nowoczesnych – tanie domy jednorodzinne

W przypadku naszych projektów bezapelacyjnie nowoczesność idzie w parze teraz z niskimi kosztami budowy. Projekt nowoczesnego domu parterowego to odpowiednia estetyka odpowiadająca za wygląd zewnętrzny, a więc najczęściej prosta i tania w budowie bryła z dachem dwupołaciowym bez okapów, płaskie elewacje bez wykuszy lub innych skomplikowanych elementów i fasady wykończone tynkiem oraz na fragmentach deskowaniem lub płytkami. Projekty nowoczesnych domów jednorodzinnych uwzględniają też optymalnie dobrane instalacje wewnętrzne, dzięki którym minimalizuje się ich zapotrzebowanie na energię do celów grzewczych. Do większości katalogowych projektów domów parterowych oferujemy opcję Zielonego Pakietu, czyli wariant z pompą ciepła powietrze-woda oraz z ogrzewaniem podłogowym we wszystkich pomieszczeniach. Na chwilę obecną jest to rozwiązanie najczęściej wybierane przez klientów z uwagi na brak możliwości przyłączenia się do sieci gazowej w wielu lokalizacjach i oczywiście niskie koszty eksploatacji takiego systemu.  

Najpiękniejsze duże parterowe domy jednorodzinne

Wśród dużych domów parterowych, które zdobyły Państwa uznanie wyróżnić można projekt nowoczesnego domu parterowego typu stodoła do 140m2 STUDIO 89 oraz jednorodzinny dom z zadaszonym tarasem TARTUFO 2. Ta pierwsza propozycja to projekt domu parterowego ustawionego szczytem do drogi, o prostej bryle z wykończonymi płytkami klinkierowymi elewacjami. Wrażenie robią zarówno cztery sypialnie, jak i bardzo efektowna strefa dzienna z kuchnią z wyspą oraz dużymi przeszkleniami w pokoju dziennym, przez które wpada do salonu mnóstwo światła dziennego. TARTUFO 2 zwraca dla odmiany uwagę zadaszeniem nad tarasem ogrodowym. Oba te projekty domów parterowych mają powierzchnię przekraczającą 130m2. 

Projekty domów parterowych z wysokim sufitem lub z antresolą

Parterowy dom jednorodzinny może oferować coś więcej niż tylko w prosty sposób rozplanowane wnętrze z idealnym podziałem na odpowiedniej wielkości pomieszczenia. dość łatwo można bowiem sprawić, że strefa dzienna nabierze nowego charakteru, jeżeli zaprojektujemy wysoki sufit sięgający aż do połaci dachu. Nad częścią parteru naszego domu jednorodzinnego można wykonać też fragment stropu i użytkować górę jako antresolę użytkową. Niekonieczne musimy też ją całkowicie wydzielać, bowiem warte rozważenia jest otwarcie jej na salon, z widocznymi w nim schodami i balustradą na krawędzi antresoli. Aby zobaczyć jak to rozwiązanie może wyglądać w rzeczywistości, zapraszamy na podstronę domu parterowego z antresolą STUDIO 36, gdzie pokazaliśmy taką właśnie strefę dzienną na osobnej wizualizacji wnętrza.

Parterowe domy jednorodzinne z dachem dwuspadowym

Moda na domy parterowe przykryte rozłożystą kopertą jest już raczej za nami. Projekt domu jednorodzinnego z dachem dwuspadowym będzie dużo tańszy w realizacji, a także z uwagi na mniejszą średnią powierzchnię budowanych obecnie domów parterowych nie jest niezbędne już teraz stosowanie zabiegów projektowych takich jak przełamania dachu czy wiele połaci, jak to było w przypadku projektów dużych domów jednokondygnacyjnych, na których po prostu dachy dwupołaciowe osiągać mogły monstrualne rozmiary.

Polecane projekty