Przedstawiamy nasze najpopularniejsze gotowe projekty parterowych domów jednorodzinnych. Od niewielkich budynków parterowych bez garażu po okazałe jednorodzinne domy z garażem, także dwustanowiskowym. Ponad 60 projektów w wielu wariantach.

Parterowe domy jednorodzinne z garażem

Nasze projekty parterowych domów jednorodzinnych z garażem są wykonane w oparciu o trzy schematy: z bryłą garażu dostawioną z boku, z wbudowanym w parterze, albo lekko wystawionym do przodu. Dzięki garażowi zintegrowanemu w całości w prostokątnym obrysie przyziemia uzyskujemy najlepszy stosunek powierzchni ścian zewnętrznych do użytkowej w środku. Pozostałe warianty mają za to inne zalety. Pozwalają na wyodrębnienie garażu z parterowej bryły domu jednorodzinnego, dzięki czemu dach będzie miał niżej kalenicę, a całość może zyskać bardziej urozmaicony wygląd. Łatwo jest też zaplanować etapowe wykonanie domu parterowego, jeżeli garaż będzie dostawiony do ściany bocznej. Wysuwając go lekko do przodu uzyskujemy za to osłoniętą strefę przedwejściową, co również może się podobać części inwestorów.

Najczęściej wyszukiwane projekty jednorodzinnych parterówek do 120m2

Internauci najczęściej wybierają domy parterowe o mniejszej powierzchni, zwykle do 120m2. W takim domu jednorodzinnym zmieszczą się nawet cztery rozsądnej wielkości sypialnie oprócz pokoju dziennego, ale mamy także projekty parterówek z dużą strefą dzienną, wielkości około pięćdziesięciu metrów kwadratowych dla osób, które nie planują, lub nie mają wieloosobowej rodziny. We wszystkich naszych projektach nie zabraknie odpowiedniej ilości wnęk na szafy, garderoby lub miejsca do magazynowania w pomieszczeniach gospodarczych. Zwykle też projektujemy wydzielone wc jeżeli w domu jest tylko jedna łazienka z wanną i prysznicem.

Projekty jednorodzinnych domów parterowych bez garażu

To zarówno te najtańsze jednorodzinne parterówki, jak i projekty dużych domów parterowych, do których można bez trudu dopasować odpowiednie garaże wolnostojące z naszej oferty. Ta pierwsza grupa projektów domów cieszy się jednak zdecydowanie większą popularnością - ponosząc najmniejsze koszty można zamieszkać w jednorodzinnym budynku oferującym zawsze więcej niż w porównywalnej cenie mieszkanie. Większe domy są bardziej komfortowo rozplanowane w środku, z większą ilością sypialni oraz pomieszczeń dodatkowych, czyli garderób, a także z co najmniej dwoma pełnowymiarowymi łazienkami.

Polecane projekty