Projekty domów jednorodzinnych z garażem dwustanowiskowym
Posiadamy w tej kategorii kilka naprawdę interesujących propozycji wygodnych
domów z garażem dwustanowiskowym. Najpopularniejsze są
projekty domów z garażem
dostawionym z boku. Bryła samego domu jednorodzinnego jest wyodrębniona poprzez chociażby osobny dach i cały budynek zyskuje wizualnie zdecydowanie na lekkości i nie przytłacza mimo znacznych gabarytów. Proponujemy zwrócić wśród nich szczególną uwagę na domy: KASZTAN 2G, WANILIĘ, EUFORIĘ 2G oraz SORBONĘ 2G. Są zaprojektowane w różnych stylach i mają powierzchnię użytkową części mieszkalnej od stu, do ponad 150m2.
Dopasowanie gotowego projektu domu jednorodzinnego do posiadanej działki
Zacząć należy niewątpliwie od zebrania wszystkich dostępnych informacji
o uwarunkowaniach lokalnych, a więc na co pozwalają zapisy miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego obowiązującego na naszym terenie. Jeżeli wynikają z nich jakiekolwiek ograniczenia, to musimy być świadomi, że o odstępstwach od nich trzeba zapomnieć i wybrać projekt domu jednorodzinnego odpowiadający im prawie w 100%. Prawie, bo w pewnym stopniu można go jeszcze projekt skorygować na etapie adaptacji, żeby był w pełni zgodny ze wszystkimi wymaganiami. Jeżeli pozwalają one przykładowo na realizację
wolnostojących domów z dachem dwuspadowym, to na pewno nie uda się wybudować budynku z kopertowym przekryciem. Oczywiste jest dla każdego z nas, że wymiary rzutu poziomego muszą być takie, aby odstęp od budynku do granicy działki odpowiadał warunkom technicznym, ale już niekoniecznie możemy być świadomi, jakie odległości są wymagane od ewentualnych sieci biegnących w pobliżu, albo wielkość strefy np. od przydomowej oczyszczalni ścieków. Dlatego tak ważna jest pomoc lokalnego architekta już na najwcześniejszym etapie poszukiwań projektu.
Projekty domów jednorodzinnych - na co zwrócić uwagę na etapie ich adaptacji
Na wszystko, chciałoby się powiedzieć. Niezbędne minimum, to taka ewentualna
korekta dokumentacji, która zapobiegnie konieczności uzyskiwania drugiego pozwolenia na zmiany istotne w świetle Prawa Budowlanego. Sankcjonowanie zmian nieistotnych jest relatywnie bezproblemowe, ale dokonywanie ich w trakcie budowy domu jednorodzinnego może powodować jej opóźnienia i generować problemy z wykonawcami, zwłaszcza jeżeli chodzi o wyceny prac. W praktyce wszelkie dodatkowe roboty kosztują drożej, a także koordynacja pomiędzy ekipami zajmującymi się różnymi branżami może wtedy być bardziej kłopotliwa. Wprowadzając zmiany w gotowym projekcie domu jednorodzinnego zadbajmy, aby były naniesione na wszystkich projektach branżowych, w celu uniknięcia potencjalnych kolizji i konieczności ich rozwiązywania później, często pod presją czasu w czasie idącej pełną parą budowy.
Parterowe domy jednorodzinne z garażem
Popularne wśród nich są raczej te projekty mniejszych domów jednorodzinnych, których powierzchnia oscyluje wokół stu metrów kwadratowych i tym samym te najtańsze z nich można wybudować za kwotę równą cenie mieszkania. Taki dom parterowy z garażem może mieć już komfortowe trzy sypialnie i rozsądnej wielkości strefę dzienną, a duża ilość dostępnych projektów pozwala na wybór wariantu dopasowanego do indywidualnych wymagań: z garażem z boku lub wystawionym lekko do przodu, z wydzieloną kuchnią, albo z otwartym planem, nowoczesnego domu, albo tradycyjnego.
Projekty małych domów jednorodzinnych, które można postawić w systemie gospodarczym
Najmniejsze domy jednorodzinne o powierzchni do 100m2 i mające prosty rzut oraz nieskomplikowaną, tradycyjną konstrukcję murowaną można na pewno polecić tym inwestorom, którzy chcą zrealizować dom za niewielkie pieniądze oraz są gotowi mocniej zaangażować się w budowę i poprowadzić ją w systemie gospodarczym. Nie ma tu znaczenia, czy wybierzemy niewielką parterówkę taką jak na przykład domek FIORI lub SERENGETI, czy kupimy projekt taniego domu jednorodzinnego z poddaszem jak FORTEL lub trochę większy JOKER. Mając podstawową wiedzę o budownictwie i wsparcie znajomego kierownika budowy lub inspektora można spokojnie zrezygnować z generalnego wykonawcy i sporo zaoszczędzić zlecając poszczególne zakresy robót mniejszym ekipom. Trzeba jednak pamiętać, że tak jak nie będąc mechanikiem samochodowym nie bierzemy się sami za skomplikowaną naprawę auta, tak i przy budowie własnego domu jednorodzinnego niezbędny jest fachowy nadzór i znajomość wykorzystywanych technologii oraz doświadczenie, więc aby wyeliminować ryzyko ewentualnych błędów wykonawczych naprawdę starannie dobierzmy sobie osobę do pomocy, do której też będziemy mieć pełne zaufanie. Nawet wielogodzinne drążenie różnych tematów budowlanych na forach i stronach internetowych nie może jej zastąpić, a wręcz przeciwnie, jest realne ryzyko że wprowadzi nam niemałe zamieszanie, jeżeli nie orientujemy się zbyt dobrze w tym temacie.
Domy jednorodzinne z zadaszonym tarasem
Znakomita część naszych projektów ma zadaszoną chociażby część tarasu przy pokoju dziennym. Osłonięcie przed deszczem jest realizowane przez przedłużoną, często wypłaszczoną połać dachu jak w przypadku projektu domu MAJÓWKA, albo przez dostawienie osobnej konstrukcji daszku wspartego na słopach, jak to widać np. w projekcie WENECJA. Następne przykłady takich praktycznych zadaszonych tarasów znajdziemy w domu SŁOWIANIN, MADRAS i wielu innych naszych propozycjach domów z tarasami, zarówno tych parterowych, jak i dwukondygnacyjnych.
Projekty jednorodzinnych domów z werandą
Dobrymi ich przykładami są np. projekty:
MADRAS 2G, NOSTALGIA i
OLSZYNA. Z werandą, czyli zadaszonym tarasem możemy się spotkać zarówno od frontu, gdy daszek osłania podest wejściowy, jak i od strony ogrodowej. Element ten spotkać można w
domach parterowych oraz
projektach z poddaszem użytkowym. Nieodłącznym elementem jest zwykle drewniana balustrada, która tutaj nie pełni przede wszystkim wcale funkcji zabezpieczającej przed upadkiem, ale nadaje domowi z werandą lekko rustykalnego charakteru oraz bardziej wydziela tą przestrzeń, co sprawia że spędzanie czasu w fotelu na werandzie jest takie przyjemne.
Czy wybrać projekt domu jednorodzinnego parterowego, czy z poddaszem?
Odpowiedź na to pytanie będzie prosta, jeżeli dobrze zdiagnozujemy nasze potrzeby. Wpływ na wybór będzie miała ilość osób, które zamieszkają w domu jednorodzinnym, wielkość działki, zasobność portfela inwestora oraz osobiste preferencje i jeszcze jeden bardzo ważny aspekt, a mianowicie na jakiego typu zabudowę pozwalają nam zapisy miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego lub decyzji o warunkach zabudowy.
Przede wszystkim wielkość działki narzucić może znaczące ograniczenia, bo na niewielkiej parceli nie zmieścimy dużego domu jednokondygnacyjnego i będziemy musieli budować 'do góry'. O ile zarówno dla dwóch osób, jak i wielopokoleniowej rodziny może być w równym stopniu odpowiednia i parterówka, i dom dwukondygnacyjny, to jednak duże domy jednorodzinne z wieloma pokojami będą tańsze w budowie w formie budynku z poddaszem użytkowym. Nad jednorodzinną parterówką o powierzchni powyżej 150m2 będziemy mieli już dość monstrualny dach, co nam mocno podroży koszty realizacji.
Tutaj płynnie przechodzimy do kwestii zasobności portfela. Zawsze budynek o zwartej bryle, kompaktowy postawimy taniej niż ten o większej ilości przegród zewnętrznych. Znaczy to ni mniej ni więcej, że tylko w niewielkich parterówkach koszt metra kwadratowego będzie niższy niż w domu jednorodzinnym z poddaszem użytkowym. I ostatnia, ale raczej najważniejsza kwestia, to zapisy planu. Jeżeli wymaga on dokładnie określonego typu zabudowy jednorodzinnej na naszym terenie, to będziemy musieli koniecznie dostosować nasz projekt do tych wymagań.
Pomagamy w poszukiwaniach Waszego wymarzonego projektu domu jednorodzinnego
Chętnie czynnie włączymy się do poszukiwań. Jeżeli prześlecie nam mailem wypis z planu, obrys działki i opis wymarzonego domu, to z naszej bazy gotowych projektów domów jednorodzinnych wysortujemy te, które spełnią oczekiwania. Jeżeli będzie to koniczne, wskażemy też jakie proste zmiany można wprowadzić w nich na etapie adaptacji, aby w 100% odpowiadały oczekiwaniom. Mając przed sobą nie tylko wizualizacje, ale całą kompletna dokumentację techniczną, szybko stwierdzimy, jakie ewentualne zmiany będą proste do wprowadzenia i tanie w realizacji. Napisz więc do nas na
biuro@studiokrajobrazy.pl lub zadzwoń i porozmawiaj z naszymi architektami pod numerem
71 725 60 79.
Dlaczego warto kupić projekt domu jednorodzinnego u autora?
W dobie pośredników oferujących największą ilość projektów w jednym miejscu, warto jest przed zakupem porozmawiać z autorem dokumentacji, który ma przecież największą wiedzę na temat domów, które zaprojektował, doradzi najbardziej fachowo i odpowie na wszystkie pytania, a może nawet podzieli się uwagami o szczegółach, o których nawet moglibyśmy nie pomyśleć w swoich rozważaniach. Co do ceny zakupu gotowego projektu domu jednorodzinnego, to też możemy być pewni że będzie ona tak samo korzystna jak ta, którą znajdziemy na innych portalach zbiorczych. Zamówioną dokumentację dostaniemy do ręki też w najszybszym terminie, bo będzie wysłana do nas bezpośrednio. W każdym razie polecamy odezwać się do nas, jeżeli wybierzecie projekt wśród tych naszego autorstwa.
Energooszczędne projekty domów jednorodzinnych Studia Krajobrazy
Wszystkie nasze typowe projekty domów jednorodzinnych spełniają aktualne wymagania techniczne, a obecne normy są tak wyśrubowane, że już niewiele brakuje, aby budnki zakwalifikować jako w pełni ewnergooszczędne. W prosty sposób w trakcie adaptowania projektu można zwiększyć izolacyjność przegród zewnętrznych i zastosować okna o mniejszym współczynniku przenikania ciepła. Kluczowe będzie też wykonanie domu jednorodzinnego w odpowiednim standardzie, aby był po prostu szczelny i kontrolowana wymiana powietrza z odzyskiem ciepła - mamy w każdym projekcie wentylację mechaniczną z rekuperacją - zminimalizowała straty wynikające z wentylacji.
Wszystkie wersje domów jednorodzinnych zaprojektowane przez naszą pracownię
Naszym klientom oferujemy od ręki projekty uwzględniające wszystkie najpopularniejsze schematy funkcjonalne oraz domy jednorodzinne w wielkościach od najmniejszych, do 35m2 zabudowy po duże, reprezentacyjne domy mieszkalne dla najbardziej wymagających. Dla deweloperów przygotowaliśmy wiele atrakcyjnych wariantów projektów domów jednorodzinnych w zabudowie bliźniaczej i szeregowej, a także segmentów dwulokalowych. Najczęściej mają one po jednym mieszkaniu na parterze i na poddaszu, co pozwala korzystać z uroków mieszkania w domu jednorodzinnym za mniejsze pieniądze, niż konieczne do zakupu domu wolnostojącego.