Projekty domów jednorodzinnych z garażem dwustanowiskowym
Posiadamy w tej kategorii kilka naprawdę interesujących propozycji wygodnych
domów z garażem dwustanowiskowym. Najpopularniejsze są
projekty domów z garażem
dostawionym z boku. Bryła samego domu jednorodzinnego jest wyodrębniona poprzez chociażby osobny dach i cały budynek zyskuje wizualnie zdecydowanie na lekkości i nie przytłacza mimo znacznych gabarytów. Proponujemy zwrócić wśród nich szczególną uwagę na domy: KASZTAN 2G, WANILIĘ, EUFORIĘ 2G oraz SORBONĘ 2G. Są zaprojektowane w różnych stylach i mają powierzchnię użytkową części mieszkalnej od stu, do ponad 150m2.
Dopasowanie gotowego projektu domu jednorodzinnego do posiadanej działki
Zacząć należy niewątpliwie od zebrania wszystkich dostępnych informacji
o uwarunkowaniach lokalnych, a więc na co pozwalają zapisy miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego obowiązującego na naszym terenie. Jeżeli wynikają z nich jakiekolwiek ograniczenia, to musimy być świadomi, że o odstępstwach od nich trzeba zapomnieć i wybrać projekt domu jednorodzinnego odpowiadający im prawie w 100%. Prawie, bo w pewnym stopniu można go jeszcze projekt skorygować na etapie adaptacji, żeby był w pełni zgodny ze wszystkimi wymaganiami. Jeżeli pozwalają one przykładowo na realizację
wolnostojących domów z dachem dwuspadowym, to na pewno nie uda się wybudować budynku z kopertowym przekryciem. Oczywiste jest dla każdego z nas, że wymiary rzutu poziomego muszą być takie, aby odstęp od budynku do granicy działki odpowiadał warunkom technicznym, ale już niekoniecznie możemy być świadomi, jakie odległości są wymagane od ewentualnych sieci biegnących w pobliżu, albo wielkość strefy np. od przydomowej oczyszczalni ścieków. Dlatego tak ważna jest pomoc lokalnego architekta już na najwcześniejszym etapie poszukiwań projektu.
Projekty domów jednorodzinnych - na co zwrócić uwagę na etapie ich adaptacji
Na wszystko, chciałoby się powiedzieć. Niezbędne minimum, to taka ewentualna
korekta dokumentacji, która zapobiegnie konieczności uzyskiwania drugiego pozwolenia na zmiany istotne w świetle Prawa Budowlanego. Sankcjonowanie zmian nieistotnych jest realtywnie bezproblemowe, ale dokonywanie ich w trakcie budowy domu jednorodzinnego może powodować jej opóźnienia i generować problemy z wykonawcami, zwłaszcza jeżeli chodzi o wyceny prac. W praktyce wszelkie dodatkowe roboty kosztują drożej, a także koordynacja pomiędzy ekipami zajmującymi się różnymi branżami może wtedy być bardziej kłopotliwa. Wprowadzając zmiany w gotowym projekcie domu jednorodzinnego zadbajmy, aby były naniesione na wszystkich projektach branżowych, w celu uniknięcia potencjalnych kolizji i konieczności ich rozwiązywania później, często pod presją czasu w czasie idącej pełną parą budowy.
Parterowe domy jednorodzinne z garażem.
Popularne wśród nich są raczej te projekty mniejszych domów jednorodzinnych, których powierzchnia oscyluje wokół stu metrów kwadratowych i tym samym te najtańsze z nich można wybudować za kwotę równą cenie mieszkania. Taki dom parterowy z garażem może mieć już komfortowe trzy sypialnie i rozsądnej wielkości strefę dzienną, a duża ilość dostępnych projektów pozwala na wybów wariantu dopasowanego do indywidualnych wymagań: z garażem z boku lub wystawionym lekko do przodu, z wydzieloną kuchnią, albo z otwartym planem, nowoczesnego domu, albo tradycyjnego.
Domy jednorodzinne z zadaszonym tarasem
Znakomita część naszych projektów ma zadaszoną chociażby część tarasu przy pokoju dziennym. Osłonięcie przed deszczem jest realizowane przez przedłużoną, często wypłaszczoną połać dachu jak w przypadku projektu domu MAJÓWKA, albo przez dostawienie osobnej konstrukcji daszku wspartego na słopach, jak to widać np. w projekcie WENECJA. Następne przykłady takich praktycznych zadaszonych tarasów znajdziemy w domu SŁOWIANIN, MADRAS i wielu innych naszych propozycjach domów z tarasami, zarówno tych parterowych, jak i dwukondygnacyjnych.
Projekty jednorodzinnych domów z werandą
Dobrymi ich przykładami są np. projekty:
MADRAS 2G, NOSTALGIA i
OLSZYNA. Z werandą, czyli zadaszonym tarasem możemy się spotkać zarówno od frontu, gdy daszek osłania podest wejściowy, jak i od strony ogrodowej. Element ten spotkać można w
domach parterowych oraz
projektach z poddaszem użytkowym. Nieodłącznym elementem jest zwykle drewniana balustrada, która tutaj nie pełni przede wszystkim wcale funkcji zebezpieczającej przed upadkiem, ale nadaje domowi z werandą lekko rustykalnego charakteru oraz bardziej wydziela tą przestrzeń, co sprawia że spędzanie czasu w fotelu na werandzie jest takie przyjemne.