Wybrane gotowe projekty domów naszego autorstwa, ktrórych powierzchnia zabudowy nie przekracza 70m2. Tanie domy budowane bez pozwolenia zyskują coraz większą popularność wcale niekoniecznie ze względu na odrobinę bardziej uproszczoną procedurę urzędową, którą musimy przejść przed rozpoczęciem prac budowlanych, ale z uwagi na to, że są najtańszą opcją, która pozwala się cieszyć własnym lokum. Projekt domu do 70m2 powierzchni zabudowy nawet ten jednokondygnacyjny może oferować mieszkańcom całkiem komfortowe wnętrze z dwoma pokojami oprócz dziennego, a więc minimum wystarczające do zamieszkania rodziny z dzieckiem.

Domy bez pozwolenia do 70m2

Posiadamy w tej kategorii projekty, które w szybkim czasie znalazły swoich zdecydowanych wielbicieli. Szczególnie polecamy parterową MIĘTÓWKĘ i STUDIO 21 oraz trochę większą WERBENĘ i TAROT 2.

Projekt domu do 70m2 zabudowy - na co zwrócić uwagę przy jego wyborze?

Poszukiwania zacząć należy od wnikliwego i możliwie najbardziej rozsądnego określenia swoich minimalnych wymagań i oczekiwań w stosunku do swego wymarzonego małego domku. Domki do 70m2 zabudowy bez pozwolenia, są szansą na radykalną zmianę na plus swegogo miejsca zamieszkania zarówno dla młodych rodzin, jak i par, które mieszkają juz bez dzieci. Każda z tych radykalnie różnych grup docelowych będzie zwracać baczną uwagę na inne cechy projektów. Dla pierwszej będzie ważna jak największa ilość wydzielonych pomieszczeń, a więc raczej wybiorą projekt domu do 70m2 z poddaszem. W drugim przypadku mamy zdecydowanie większą dowolność w wyborze rozplanowania wnętrza, nawet z całkowicie jednoprzestrzennym i tylko wydzieloną ewentualnie jedną sypialnią włącznie.

Projekty małych domów do 70m2 powierzchni zabudowy - parterowe lub z poddaszem.

Dom parterowy zajmujący na działce do 70m2 będzie miał w środku powierzchnię użytkową niewiele większą niż 50 metrów kwadratowych, a więc na pewno będzie to budynek bez garażu i optymalnie jeżeli do minimum ograniczymy w nim komunikację na rzecz pomieszczeń typowo mieszkalnych. Dysponując ograniczoną mocno przestrzenią w środku konieczne są zabiegi projektowe, które optycznie ją powiększą. Warto jest więc postawić ja jednoprzestrzenną strefę dzienną, w której otwarta kuchnia połączona jest z salonem. Zarówno nasz mały dom parterowy, jak i ten z poddaszem należy otworzyć maksymalnie na ogród. Nic tak nie powiększy pomieszczeń, jak duże okna wprowadzające jak najwięcej światła słonecznego, a w pogodne dni ich otworzenie sprawi, że granica pomiedzy pokojami a ogrodem lekko się zatrze. W przypadku domu z poddaszem użytkowym na powierzchni zabudowy do 70m2 może stanąć już budynek wcale niemały. Przykładem jest nasz domek TATARAK, w którym na górnej kondygnacji są trzy sypialnie o regularnym kształcie i duża łazienka z wanną i prysznicem. Mamy w swojej ofercie kilka projektów domów parterowych i dwukondygnacyjnych do 70m zabudowy, których program fukcjonalny zawiera nawet do 4 wydzielonych sypialni, a wszystkie charakteryzują się też maksymalnie uproszczoną konstrukcją, która skutkuje też rekordowo niskimi kosztami budowy. Zapraszamy do wyszukania wśród nich odpowiedniej propozycji dla siebie.  

Domek 70m - budować, czy nie budować? Odpowiadamy na pytanie będąc parafrazą słynnego dylematu wieszcza.

Naszym zdaniem oczywiście że budować! Jest wiele powiedzeń i mądrości ludowych w stylu 'życie jest zbyt krótkie aby odwlekać pewne decyzje w nieskończoność' i kierując się taką zasadą, nawet jeżeli finansowo nas stać jedynie na taki, mały domek jednorodzinny do 70m2 zabudowy, to i tak trzeba rzucić się w wir jego realizacji. Taki niewielki dom bez pozwolenia będzie i tak bardziej komfortową miejscówką niż jakiekolwiek mieszkanie w bloku. Dodatkowo mały domek ma też tak nieskomplikowaną konstrukcję, że doskonale nadaje się do realizacji w systemie gospodarczym, gdzie część prac możemy wziąć w całości na siebie. Życzymy więc wytrwałości i może nawet trochę zabawy w trakcie realizacji Państwa domków do 70m.