Wybrane gotowe projekty domów naszego autorstwa, których powierzchnia zabudowy nie przekracza 70m2. Tanie domy budowane bez pozwolenia zyskują coraz większą popularność wcale niekoniecznie ze względu na odrobinę bardziej uproszczoną procedurę urzędową, którą musimy przejść przed rozpoczęciem prac budowlanych, ale z uwagi na to, że są najtańszą opcją, która pozwala się cieszyć własnym lokum. Projekt domu do 70m2 powierzchni zabudowy nawet ten jednokondygnacyjny może oferować mieszkańcom całkiem komfortowe wnętrze z dwoma pokojami oprócz dziennego, a więc minimum wystarczające do zamieszkania rodziny z dzieckiem.


Projekty domów do 70m2

Gdyby tak postawić dom szybko i sprawnie, bez skomplikowanych procedur urzędowych... Budowa domu mogłaby zacząć się niedługo po samym pomyśle stworzenia planu, a Ty zamieszkałbyś w swoim nowym lokum w mgnieniu oka. Zgłoszenie budowy stanowiłoby Twój jedyny problem. Gotowe projekty domów do 70 m2, czyli wiele możliwych rozwiązań i gotowych pomysłów na budynki o niewielkiej powierzchni zabudowy, zdjęłyby Ci z głowy problem zatrudniania architekta do projektu indywidulanego. Bez kierownika budowy, bez pozwolenia, jedynie z chęcią i środkami do posiadania domu, wyśnione lokum stanęłoby na Twojej działce z szybkością błyskawicy.

Myślisz sobie, że warto pomarzyć... A co, jeśli powiemy Ci, że od 2022 roku budowa domu bez pozwolenia, czyli dodatkowych, nudnych formalności jest całkiem możliwa? Brzmi wspaniale, prawda? Sprawdź, jak to zrobić i jakie projekty domów do 70m2 wybrać, aby już zaraz móc cieszyć się spełnieniem własnych potrzeb mieszkaniowych.

Czym są projekty małych domów do 70 m2 bez pozwolenia?

Na czym polega stawianie domu do 70 m2 powierzchni zabudowy? To proste. Po nowelizacji prawa budowlanego w ramach polskiego ładu, w styczniu 2022 ustawa "Dom bez formalności" pozwala na budowę domów jednorodzinnych o powierzchni do 70 m2 bez pozwolenia. Urząd wymaga jedynie zgodności z obowiązującymi przepisami i zapisami miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego. Nie musisz rejestrować dziennika budowy. Dom postawisz również bez konieczności zatrudniania kierownika budowy.

Twój wymarzony dom może więc powstać szybciej i sprawniej. Pokrótce przedstawimy Ci tę procedurę, abyś nie tracił ani chwili i już za chwilę cieszył swoim lokum, wybierając nowoczesne projekty domów do 70 m2.

Projekt domu do 70m2 zabudowy - na co zwrócić uwagę przy jego wyborze?

Poszukiwania zacząć należy od wnikliwego i możliwie najbardziej rozsądnego określenia swoich minimalnych wymagań i oczekiwań w stosunku do swego wymarzonego projektu małego domku.

Domki do 70m2 zabudowy bez pozwolenia, są szansą na radykalną zmianę na plus swego miejsca zamieszkania zarówno dla młodych rodzin, jak i par, które mieszkają już bez dzieci. Każda z tych różnych grup docelowych będzie zwracać baczną uwagę na inne cechy projektów. Dla pierwszej będzie ważna jak największa ilość wydzielonych pomieszczeń, a więc raczej wybiorą projekt domu do 70m2 z poddaszem. W drugim przypadku mamy zdecydowanie większą dowolność w wyborze rozplanowania wnętrza, nawet z całkowicie jednoprzestrzennym i tylko wydzieloną ewentualnie jedną sypialnią włącznie.

Jak wybudować dom do 70 m2 bez pozwolenia?

Co więc musisz zrobić? Wybrać typowy projekt małego domu spełniający Twoje potrzeby i wykonać projekt zagospodarowania działki. Następnie, wystarczy zawiadomić organ nadzoru budowlanego o zamiarze realizacji swojego projektu architektoniczno-budowlanego do 70 m2 powierzchni zabudowy i poczekać do 21 dni na decyzję, w tym samym czasie zawiadamiając projektanta o planowanym terminie rozpoczęcia robót budowlanych.

Czekając, możesz zająć się wyborem wyposażenia i detali, które uświetnią Twoje nowe miejsce zamieszkania. Przed rozpoczęciem prac wymagane jest geodezyjne wyznaczenie budynku a po jego wybudowaniu — zrobienie geodezyjnej inwentaryzacji powykonawczej. Niewielki dom będzie więc kosztował Cię niewiele zachodu, ułatwiając Ci rozpoczęcie nowego życia w nowym mieszkaniu.

Jaki projekt domu do 70 m2 wybrać?

No dobrze, skoro już nakreśliliśmy Ci schemat stawiania Twojego nowego domu do 70 m2, czas na pomoc w najlepszej części całego przedsięwzięcia, czyli w wyborze projektu domu. Na wąskiej działce możesz postawić zarówno domek parterowy, jak i dwukondygnacyjny. W naszej ofercie znajdziesz projekty domów do 70 m2 warunków zabudowy, które spełnią potrzeby Twoje własne lub Twoje i Twojej rodziny.

Nie martw się — jeśli nie potrzebujesz wiele miejsca (lub po prostu nie lubisz sprzątać), z łatwością zmieścisz swoje rzeczy w dobrze urządzonym domu do 70 m2 powierzchni zabudowy. Taki dom wydaje się niewielki z zewnątrz, ale w środku ma do zaoferowania przestrzeń mieszkalną spełniającą ekonomicznie oczekiwania osób marzących o małym, uroczym lokum. Jeśli do nich należysz, nie zwlekaj, tylko spójrz, jak wspaniałe projekty domów do 70 m2 dla Ciebie przygotowaliśmy.

Nowoczesne projekty domów parterowych

W niewielkiej, prostej bryle budynku mieścić się może wszystko, czego Ci potrzeba. Jeśli marzysz o budowie domu, nie musisz od razu stawiać willi. Projekty małych domów parterowych do 70 m2 są coraz bardziej popularne ze względu na kompaktową zabudowę, stosunkowo łatwą instalację i niską cenę. Szczególnie dobrze sprawdzą się dla młodych par i singli, stawiających ponad wszystkim komfort mieszkania połączony z nowoczesnym profilem domu.

Pośród naszych projektów domów do 70 m2 znajdziesz mini wersje pełnowymiarowych domów. Sypialnie, otwarta kuchnia, salon, łazienka, a nawet spiżarnia i funkcjonalne zaplecze gospodarcze komponują się w funkcjonalny i przystępny projekt. Dla wszystkich, którzy chcą wybudować dom na podstawie procedury zgłoszenia budowy, tego typu domy parterowe to strzał w dziesiątkę.

Projekty domów do 70 m2 typu stodoła

Działki, na których budujemy domy, przeznaczone do wypoczynku zwykle są małego rozmiaru. Jeśli zaś mają większą powierzchnię, szkoda wykorzystywać ją na zabudowę, skoro latem możemy cieszyć się zielenią rabat i barwnością skalniaków. Każdy z naszych awangardowych projektów domów do 70 m2 może z powodzeniem przerodzić się we wspaniały dom letniskowy. Jednym z najmodniejszych projektów jest aktualnie nowoczesna stodoła. Czym się wyróżnia?

Wyglądem projekt Nowoczesnego domu typu stodoła do 70m2 Studio 21 przypomina klasyczny spichlerz, jednak w zdecydowanie zmodernizowanym wydaniu. Duże przeszklenia w elewacji dodają projektowi nowoczesnej stodoły progresyjnego ducha i optycznie powiększają pomieszczenie. Duży taras stanowił będzie idealne miejsce do relaksu na świeżym powietrzu, a Ty będziesz mógł swobodnie odetchnąć od miejskiego gwaru.

Projekt domu z poddaszem użytkowym

Projekt domu parterowego zajmujących na działce do 70m2 będzie miał w środku powierzchnię użytkową niewiele większą niż 50 metrów kwadratowych, a więc na pewno będzie to budynek bez garażu i optymalnie jeżeli do minimum ograniczymy w nim komunikację na rzecz pomieszczeń typowo mieszkalnych. Zdecydowanie większą przestrzeń życiową oferują projekty małych domów z poddaszem użytkowym.

Dysponując ograniczoną mocno przestrzenią w środku konieczne są zabiegi projektowe, które optycznie ją powiększą. Warto jest więc postawić ja jednoprzestrzenną strefę dzienną, w której otwarta kuchnia połączona jest z salonem.

Zarówno nasz mały dom parterowy, jak i ten z poddaszem należy otworzyć maksymalnie na ogród. Nic tak nie powiększy pomieszczeń, jak duże okna wprowadzające jak najwięcej światła słonecznego, a w pogodne dni ich otworzenie sprawi, że granica pomiędzy pokojami a ogrodem lekko się zatrze. W przypadku domu z poddaszem użytkowym na powierzchni zabudowy do 70m2 może stanąć już budynek wcale niemały.

Przykładem jest nasz projekt taniego w budowie domu do 70m2 powierzchni zabudowy TATARAK, w którym na górnej kondygnacji są trzy sypialnie o regularnym kształcie i duża łazienka z wanną i prysznicem. Mamy w swojej ofercie kilka projektów domów parterowych i dwukondygnacyjnych do 70m zabudowy, których program funkcjonalny zawiera nawet do 4 wydzielonych sypialni, a wszystkie charakteryzują się też maksymalnie uproszczoną konstrukcją, która skutkuje też rekordowo niskimi kosztami budowy. Zapraszamy do wyszukania wśród nich odpowiedniej propozycji dla siebie.  

Mały dom z łazienką w przyziemiu.

Jeden z najbardziej rozbudowanych projektów domów do 70 m2 powierzchni zabudowy to nasz ujmujący projekt Tarot 2. Jego konstrukcja składa się z poddasza użytkowego, na którym znajduje się łazienka. Duży, jasny pokój dopełnia tradycyjny kominek, przy którym przyjemnie spędzisz chłodne wieczory.

To jednak nie wszystko. Tarot 2 to jeden z projektów, który oferuje również dodatkową, mini strefę nocną w przyziemu, składającą się z sypialni i małej. Dzięki wydzielonym pomieszczeniu zaaranżowanym na pralnię na poddaszu zyskasz też następne cenne miejsce w swoim lokum, bardzo praktyczne i funkcjonalne . Jak sam widzisz, projekty domów do 70 m2 nie wyglądają identycznie. Co więcej, mogą zapewnić Ci prawdziwy komfort i zaoferować dokładnie to, czego Ci potrzeba, aby przytulnie mieszkać.

Projekty domów do 70 m2 z tarasem.

Taras to ważna część domu. Dla niektórych nawet ważniejsza niż salon. To na tarasie odbywają się doborowe letnie grille i imprezy ze znajomymi. Spokojnie, wybierając nasze projekty, nie musisz z tarasu rezygnować. To, że domy parterowe budowane bez pozwolenia są drobnych rozmiarów, nie znaczy, że nie mogą pochwalić się pięknie wyglądającym gankiem.

Dach dwuspadowy doskonale komponuje się z odsłoniętym tarasem. Zadaszone wyjście pozwoli schować się przed deszczem, a dogodnej wielkości przestrzeń użytkowa tarasu aż prosi się o ciekawą i oryginalną oprawę. Na urokliwym tarasie zjesz pyszne, wiosenne śniadanie, a wieczorem poobserwujesz wspaniałe, nocne niebo. Jeśli tak właśnie wyobrażałeś sobie otwartą część swojego domu, z naszą Jeżówką czy Kosówką będzie Ci po drodze.

Elewacje domów parterowych do 70 m2 powierzchni zabudowy.

W kwestii projektów fasad domów parterowych również jest w czym wybierać. Zapomnij o nudnych i monotonnych betonowych klockach. Nasze domki cechują się unikatową formą i wyjątkowym kolorytem. Dajmy na to naszą propozycję Miętówki — ciemne dachówki tworzą perfekcyjną parę z niebanalnym, zielonkawym tynkiem. Jego kolor możesz dowolnie wybrać — my akurat postawiliśmy na nieco wakacyjne, letniskowe flow.

Dwuspadowe dachy dodają małym projektom domów do 70 m2 swojskiego charakteru. Biele i szarości oraz wybór odpowiedniego drewna stanowią kwintesencję elegancji i szyku. Kamienne okładziny dopieszczają poszczególne elewacje. Dzięki gruntownym projektom, przygotowanym z dbałością o każdy detal, zamieszkasz nie dość, że w wygodnym, to jeszcze w atrakcyjnym domu.

Zapoznaj się również z naszymi pozostałymi projektami:


i wiele innych

Ile kosztują projekty domów do 70 m2 powierzchni zabudowy?

Jak możesz się pewnie domyślić, w porównaniu z większymi projektami domów, są to najtańsze z ofert wśród naszych projektów. Jedną z głównych zalet wyboru małego profilu mieszkania na swoją działkę jest właśnie jego cena. Zarówno sama dokumentacja typowa, jak i późniejsza budowa domu, stanowić będą koszta zdecydowanie mniejsze niż te, które poniósłbyś, decydując się na duży dom na odpowiednio okazałej działce.

Mały dom parterowy to mały kłopot. Jeżeli jesteś zwolennikiem prostych i szybkich rozwiązań i jeżeli projekt i wielkość domu do 70 m2 rezonuje z Twoimi osobistymi potrzebami, już wiesz, jakie lokum wybrać dla siebie i swoich najbliższych. Dzięki udogodnieniom, jakimi są możliwość budowy domu bez pozwolenia oraz osobiste kierowanie budową, urealnisz wizję swojego wymarzonego miejsca na Ziemi.

Domek 70m - budować, czy nie budować? Odpowiadamy na pytanie będąc parafrazą słynnego dylematu wieszcza.

Naszym zdaniem oczywiście że budować! Jest wiele powiedzeń i mądrości ludowych w stylu "życie jest zbyt krótkie aby odwlekać pewne decyzje w nieskończoność" i kierując się taką zasadą - nawet jeżeli finansowo nas stać jedynie na taki, mały domek jednorodzinny do 70m2 zabudowy - to i tak trzeba rzucić się w wir jego realizacji. Taki niewielki dom bez pozwolenia będzie i tak bardziej komfortową miejscówką niż jakiekolwiek mieszkanie w bloku. Dodatkowo mały domek ma też tak nieskomplikowaną konstrukcję, że doskonale nadaje się do realizacji w systemie gospodarczym, gdzie część prac możemy wziąć w całości na siebie. Życzymy więc wytrwałości i może nawet trochę zabawy w trakcie realizacji Państwa domków do 70m. 

Jeśli masz dodatkowe pytania lub potrzebujesz porady, skontaktuj się z nami pod nr tel. 71 725 60 79 lub mailowo pod adresem biuro@studiokrajobrazy.pl. Chętnie odpowiemy na wszystkie zagadnienia oraz, jeszcze chętniej, pomożemy wybrać Ci idealny projekt domu do 70 m2 dla Ciebie.

 

Polecane projekty