Projekt z garażem dwustanowiskowym z salonem od frontu Orzech 2G
- Projekt spełnia aktualne normy energooszczędności budynków. Konstrukcja zgodna z normami Eurokod.
- fundamenty: ławy żelbetowe
- ściany: gazobeton 24cm + styropian 18cm U=0,14 W/m2*K
- strop: gęstożebrowy Rector
- dach: stromy z wełną min. 26cm U=0,14 W/m2*K
- okna: drewniane lub PCV U=0,8 W/m2*K
- drzwi zewnętrzne: U=1,0 W/m2*K
- wentylacja: mechaniczna z rekuperacją
- ogrzewanie 1: gazowe z grzejnikami płytowymi
- ogrzewanie 2: pompa ciepła powietrze-woda z podłogówką
Orzech 2G - opis domu z garażem dwustanowiskowym
Orzech 2G to tradycyjny dom, ale z niekonwencjonalnie rozplanowanym wnętrzem. Salon mamy w nim od frontu, z doświetleniem oknami z parapetem w elewacji wejściowej oraz dużym balkonowym z boku. Taras przylega również do ściany bocznej. Dzięki temu domek ten można z powodzeniem postawić także na działkę z dojazdem od południa lub zachodu. Do jego bryły głównej przylega dwustanowiskowy garaż, nad którym pod dachem dwuspadowym do dyspozycji jest jeszcze spory stryszek.
Projekty klasycznych domów z podwójnym garażem i z salonem z przodu
Poszukując projektu domu, który będzie pasować na działkę z drogą od strony południowej najkorzystniejszym układem będzie właśnie część dzienna doświetlona przez okna w fasadzie frontowej oraz bocznej, najlepiej od zachodu. Domek Orzech 2G został zaprojektowany właśnie na bazie dokładnie takiego budynku idealnego na działki z ekspozycją południową, ale dodatkowo powiększyliśmy w nim garaż, aby był naksymalnie wygodny, dwustanowiskowy.
Domy z wejściem od południa - jak zaaranżować ich strefę wejściową?
Korzystnie będzie na pewno zadaszyć część podestu przed wejściem nie tylko ze względu na ochronę przed deszczem, ale także przed słońcem. Główne drzwi do domu ochronimy w ten sposób przed szkodliwym wpływem czynników atmosferycznych, a właśnie kombinacja wody i słońca najbardziej niszczy z czasem każdą powierzchnię, zwłaszcza drewnianą. Forma zadaszenia może być różna, a więc tak jak pokazuje projekt Orzech 2G może być to podcień, czyli wycofanie ściany zewnętrznej i oparcie nadwieszenia stropu na słupie, albo dodatkowy daszek lub przedłużenie połaci dachu. W naszej propozycji stylizacja tego elementu jest jak najbardziej klasyczna, z boniowaniem na kolumnie oraz łukiem powyżej, co doskonale pasuje do pozostałych szczegółów elewacji domu, czyli opasek wokół okien i cokołu zwieńczonego gzymsem.
Materiały w projekcie domu Orzech 2G - na działkę z dojazdem od południa
Zaproponowaliśmy tradycyjne materiały: bloczki gazobetonowe, styropian i wełnę na ocieplenia, strop Teriva i drewnianą wieźbę krytą dachówką. Z zewnątrz dom jest w całości otynkowany.