standard lustro
dostępność - 48h

CENA PROJEKTU:

 • powierzchnia użytkowa 126.20m2 + garaż 19.30m2
 • powierzchnia zabudowy 182.10m2
 • minimalne wymiary działki 18.40m x 25.90m
 • kąt nachylenia dachu 25°
 • wysokość pomieszczeń 2.65m
 • wysokość budynku 5.79m
 • kubatura budynku 797.00 m3
 • zapotrzebowanie na energię EP = 64.00 kWh/m2*rok
 • szacunkowo stan surowy zamknięty 231.636 zł netto
 • szacunkowo stan deweloperski 523.509 zł netto

Opis domu parterowego Nino z garażem

Nino ma uproszczony do maksimum rzut w formie wydłużonego prostokąta i wnętrze z wydzielonymi czterema pokojami oprócz dziennego. Strefę dzienną można zobaczyć na wizualizacji z przykładową jej aranżacją. Do ściany bocznej przylega jeszcze garaż przykryty też tanim dachem dwuspadowym, podobnie jak budynek główny. Całość przybrała atrakcyjną formę nowoczesnej parterowej stodoły, popularną ostatnio ze względu na łatwość wykonania oraz niskie koszty budowy. 

Tanie domy wolnostojące - projekty parterowych domów z dachem dwuspadowym

Projekty tanich w budowie domów parterowych, do których należy domek NINO mają nieskomplikowaną formę przykrytą dachem dwuspadowym i wręcz banalną konstrukcję, więc są idealne jeżeli planujemy poprowadzić inwestycję w systemie gospodarczym. Aby zakończyć ją sukcesem będzie niezbędne minimum doświadczenia oraz pomoc wykwalifikowanego inspektora nadzoru albo kierownika robót, którzy wesprą inwestora swą fachową wiedzą i będą w stanie wyłapać wszelkie usterki lub elementy do poprawienia podczas pracy podwykonawców. Już z samego tytułu rezygnacji z generalnego wykonawcy i podzlecenia mniejszych zakresów robót zaoszczędzić można dość środków, aby nie tylko móc zapłacić za nadzór, ale też znacznie zmniejszyć sumaryczne koszty budowy.

Projekt parterówki w stylu nowoczesnej stodoły z dostawionym z boku garażem jednostanowiskowym

Koncepcja domu parterowego z garażem na jedno auto, który dostawiony jest do bocznej ściany budynku jest częstym pomysłem na tani dom jednorodzinny, ale gdy zaprojektujemy w nim większość otworów w formie okien francuskich do podłogi, to jego prosta sylwetka nabiera od razu bardziej nowoczesnego wyrazu, a wnętrze otworzy się mocno na ogród. Taka parterowa nowoczesna stodoła może być wykończona z zewnątrz na różne sposoby, ale tutaj zaproponowaliśmy tani wariant z tynkowaną w całości fasadą w neutralnym kolorze białym i jasnobeżowym. Jeżeli NINO wpadło Państwu w oko, ale niekonieczny wydaje się murowany garaż, to mamy przygotowany też wariant bez niego - NINO 2. Domek z identycznym, funkcjonalnym wnętrzem i równie tani w realizacji.

Materiały zastosowane w tanim w budowie parterowym domu Nino

Parterowy budynek jest zaprojektowany bez masywnego stropu; drewniana więźba opiera się za pośrednictwem żelbetowego wieńca bezpośrednio na ścianach nośnych. Te zewnętrzne ocieplone są styropianem, a można je wymurować z kształtek gazobetonowych jak podaliśmy w projekcie, albo z silikatu lub innego popularnego materiału. Zmiany w projekcie, funkcjonalne i materiałowe, można wprowadzić na etapie adaptacji. Dokumentacja dostępna jest także w odbiciu lustrzanym.

Nino - rozplanowanie przyziemia w tanim domu typu nowoczesna stodoła

Projekt Wolnostojącego Domu Parterowego, Tani I Funkcjonalny Nino - rzut parteru

Powierzchnia parteru:
1. wiatrołap - 4.9m2
2. hall - 15.8m2
3. kuchnia - 10.4m2
4. pokój dzienny - 28.0m2
5. pokój - 13.5m2
6. pokój - 10.4m2
7. pokój - 10.5m2
8. pokój - 10.1m2
9. łazienka - 6.6m2
10. łazienka - 3.6m2
11. garderoba - 3.6m2
12. spiżarnia - 2.4m2
13. pom. gospodarcze - 6.4m2
14. garaż - 19.3m2

standard lustro powiększ rzut parteru

Obrys na minimalnej działce

działka 1

Opinie i realizacje

Nino

fajny dom parterowy, podoba się nam duża ilość przestrzeni

Dodaj opinię


  • Wyczyść Pola