standard lustro
dostępność - 48h

CENA PROJEKTU:

 • powierzchnia użytkowa 130.90m2 + garaż 19.30m2
 • powierzchnia zabudowy 109.60m2
 • minimalne wymiary działki 16.70m x 20.60m
 • kąt nachylenia dachu 40°
 • wysokość pomieszczeń 2.65m
 • wysokość budynku 8.13m
 • kubatura budynku 615.00 m3
 • zapotrzebowanie na energię EP = 66.08 kWh/m2*rok
 • szacunkowo stan surowy zamknięty 239.118 zł netto
 • szacunkowo stan deweloperski 540.420 zł netto

Bonus z poddaszem użytkowym - opis do projektu i wizualizacja jego wnętrza

Prosty i rzeczowo wyglądający z zewnątrz, tani w budowie dom z poddaszem może być całkiem atrakcyjnie zaaranżowany w środku, co postaraliśmy się pokazać na załączonej aranżacji wnętrza. Pokój dzienny z otwartą kuchnią ma fragmenty ścian pokryte jasnoszarymi płytkami oraz panelami drewnianymi nawiązującymi do wyglądu domu z zewnątrz. W zestawieniu ich z miękkimi obiciami kanap oraz ciepłą, drewnianą podłogą otrzymujemy bardzo przytulny klimat w środku; nowoczesny ale nie tak purystyczny jak stylizacja na elewacjach domu.

Projekty tanich w budowie domów z poddaszem - Bonus jest ich typowym przykładem

Projekt gotowy Bonus ma wszystkie cechy dwukondygnacyjnego domu taniego w realizacji. Już po prostokątnych rzutach widać, że będzie miał nieskomplikowaną konstrukcję z dwoma poprzecznymi ścianami konstrukcyjnymi w środku, na których opiera się łatwy w montażu strop gęstożebrowy. Bonus to typowy dom z dużym poddaszem użytkowym pod prostym dachem dwuspadowym, który jest następną charakterystyczną cechą dla wszystkich domów, które zbudujemy naprawdę tanio. Oczywiście jego powierzchnia użytkowa, przekraczająca 130m2 i do tego wbudowany garaż jednostanowiskowy przekłada się na konieczność zmobilizowania odpowiednich środków na budowę, ale w kategorii domów do 140m2 jest on na pewno jedną z najbardziej korzystnych propozycji.

Jak sprawić, aby prosta bryła taniego domu z poddaszem ciekawie prezentowała się z zewnątrz?

Kluczem do sukcesu okazują się materiały wykończeniowe użyte na elewacjach tanich domów jednorodzinnych. Projekt prostego domu z poddaszem użytkowym nie będzie przecież zachwycać skomplikowaną formą, ale może cieszyć oko dobrymi proporcjami, ładnymi formatami otworów okiennych oraz użyciem na fragmentach fasad bardziej szlachetnego materiału - w tym przypadku jest to deskowanie lub panel drewniany. Najbardziej korzystna będzie sytuacja, gdy nasz tani dom z poddaszem zostanie prawie w całości otynkowany, ale nie zwiększymy kosztów wybierając chociażby dwa kolory tynków, z których ciemniejszy odpowiada dokładnie profilom okiennym. Takie zestawienie barw w odbiorze będzie zdecydowanie bardziej eleganckie i nowoczesne zarazem.   

Materiały, które uwzględnia gotowy projekt taniego domu Bonus

Aby zapewnić korzystną cenę realizacji tego domu z poddaszem, zaproponowaliśmy też tanie materiały: bloczki typu suporeks na ściany, ocieplenia z wełny i styropianu, strop typu Teriva oraz drewnianą wieźbę krytą dachówką zakładkową. Wystarczy jeszcze tylko otynkować dom z zewnątrz na biało i na fragmentach na ciemnoszaro i po dołożeniu w dwóch miejscach okładzin drewnianych uzyskuje się tanim sumptem nowoczesny, atrakcyjny wygląd. W dokumentacji kupionej u nas zawarta jest między innymi instalacja wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła i panele fotowoltaiczne na południowej połaci dachowej. Projekt taniego domu Bonus dostępny jest też w wariancie z pompą ciepła i ogrzewaniem podłogowym, albo z tradycyjnym piecem c.o. na gaz z sieci.

Rozplanowanie wnętrza domu Bonus z poddaszem

Projekt Taniego Domu Z Poddaszem Użytkowym Z Wnętrzami Bonus - rzut parteru

Powierzchnia parteru:
1. wiatrołap - 3.6m2
2. hall - 7.7m2
3. pokój dzienny z kuchnią - 35.2m2
4. pokój - 11.4m2
5. wc - 1.4m2 
6. spiżarka - 1.4m2
7. pom. gospodarcze - 6.2m2 
8. garaż - 19.3m2

standard lustro powiększ rzut parteru
Projekt Taniego Domu Z Poddaszem Użytkowym Z Wnętrzami Bonus - rzut poddasza

Powierzchnia piętra:
9. hall - 8.2m2  (9.6m2)
10. pokój - 16.1m2  (21.4m2)
11. pokój - 13.0m2  (17.3m2)
12. pokój - 12.6m2  (16.7m2)
13. łazienka - 10.1m2  (13.4m2)
14. garderoba - 4.0m2  (5.3m2)

standard lustro powiększ rzut poddasza

Obrys na minimalnej działce

działka 1

Opinie i realizacje

Adamo

Jesteśmy z żoną bardzo zadowoleni z zakupu, projekt całkowicie spełnił nasze oczekiwania.

Agnieszka45009

Bardzo fajny układ pomieszczeń, dobrze, że w sypialni została umieszczona garderoba

Dodaj opinię


  • Wyczyść Pola