standard lustro
dostępność - 14 dni

CENA PROJEKTU:

 • powierzchnia użytkowa 125.00m2
 • powierzchnia zabudowy 86.80m2
 • minimalne wymiary działki 7.02m x 20.60m
 • kąt nachylenia dachu 37°
 • wysokość pomieszczeń 2.65m
 • wysokość budynku 8.99m
 • kubatura budynku 582.00 m3
 • szacunkowo stan surowy zamknięty 199.000 zł netto
 • szacunkowo stan deweloperski 449.750 zł netto

Projekt szeregowego domu dwumieszkaniowego Forum 2 - opis

Na działkach o szerokości 7,02m zmieści się nasz projekt dwurodzinnego domu szeregowego Forum 2, w którym mamy do dyspozycji dwa niezależne mieszkania trzypokojowe o powierzchniach odrobinę większych niż 60m2. Tej wielkości lokale mają już całkiem ustawne pokoje, a nawet udało sie wygospodarować w każdym z nich wydzieloną garderobę oraz miejsca na wbudowane szafy ubraniowe. Dwulokalowy dom jednorodzinny w formie szeregówki będzie też ekonomiczny w użytkowaniu oraz tani w budowie. Mamy w takim budynku niewiele ścian zewnętrznych, a sama bryła segmentu szeregowego jest dość kompaktowa, co przełoży się między innymi na niskie koszty ogrzewania w sezonie zimowym. Dom szeregowy z dwoma mieszkaniami to najtańszy sposób, aby stać się posiadaczem lokum, które ma wszystkie zalety własnego domu, a kompromisem jest tylko niewielka działka i dwóch sąsiadów po obu stronach. Ale za to cena całości będzie na pewno bardzo atrakcyjna.

Forum 2 - dwurodzinny dom szeregowy zaprojektowany z dwoma osobnymi wejściami

Nie tylko przyszli mieszkańcy, ale także niektóre organy wydające pozwolenia na budowę chętniej akceptują domy dwumieszkaniowe, jeżeli są zaplanowane z dwoma niezależnymi wejściami. Projekt dwulokalowej szeregówki Forum 2 dostęp do mieszkania na górze rozwiązuje poprzez jednobiegową klatkę schodową, do której wchodzimy poprzez osobne drzwi zewnętrzne. Stanowi ona też rodzaj wiatrołapu, bo jest zamknięta także na poziomie poddasza. Stuprocentowe wydzieleniu obu lokali w szeregowym segmencie dwumieszkaniowym pozwoli uniknąć rozliczania kosztów użytkowania części wspólnych, bo ich po prostu nie będzie. Dlatego koniecznie trzeba też pomyśleć o podzieleniu się także dostępnym terenem działki, aby każda rodzina miała jasno określoną jego część do wyłącznego użytku.

Szeregówka dwulokalowa Forum 2 z mieszkaniem na parterze i na poddaszu - technologia budowy

Projekt dwumieszkaniowej szeregówki Forum 2 przewiduje wymurowanie ścian z gazobetonu i ocieplenie fasad styropianem. W większości sa one otynkowane, jedynie szczyty z przodu i od ogrodu są wykończone płytkami klinkierowymi. Strop proponujemy wykonać jako gęstożebrowy w systemie Teriva. Drewnianą więźbę można pokryć dowolnymi dachówkami cementowymi lub ceramicznymi, najlepiej płaskimi prostokątnymi. Dla obu mieszkań segmentu dwulokalowego zaprojektowaliśmy osobne instalacje wewnętrzne, elektrycznne z panelami fotowoltaicznymi a także wentylację mechaniczną z rekuperacją. Wszelkie zmiany w projekcie gotowym można wprowadzić na etapie adaptacji. Oferujemy go zarówno w wersji podstawowej, jak i lustrzanej.

Rzuty szeregowych domów dwulokalowych Forum 2

Projekt Szeregowych Domów Dwulokalowych Forum 2 - rzut parteru

Powierzchnia parteru:
LOKAL B:
9. wiatrołap- 1.9m2

LOKAL A - 63.6m2:
1. wiatrołap - 2.3m2
2. hall - 8.0m2
3. pokój dzienny z kuchnią - 22.2m2
4. pokój - 12.6m2
5. pokój - 10.4m2
6. łazienka - 5.1m2
7. garderoba - 1.7m2
8. schowek - 1.3m2

standard lustro powiększ rzut parteru
Projekt Szeregowych Domów Dwulokalowych Forum 2 - rzut poddasza

Powierzchnia piętra:
LOKAL B - 61.4m2:
10. klatka schodowa - 1.4m2
11. hall - 7.0m2 
12. pokój dzienny z kuchnią - 22.2m2
13. pokój - 12.4m2  (13.6m2)
14. pokój - 9.5m2  (12.6m2)
15. łazienka - 5.1m2
16. garderoba - 1.9m(3.9m2)

standard lustro powiększ rzut poddasza

Obrys na minimalnej działce

działka 1

Opinie i realizacje

Studiokrajobrazy.pl

Tak, nożna przedłużyć połać dachową nad podestem wejściowym, ale z uwagi na to że mamy tutaj domek szeregowy w dość nowoczesnej stylizacji z dachem bez okapów, to sugerujemy także zadaszenie wejścia wykonać w formie prostej bryły nadwieszonej wspornikowo bez podparcia słupkami. Wtedy będzie na pewno spójna z resztą projektu.

Sandra

Czy można zmienić daszek nad dwoma wejściami na jakąś inną formę? Coś z przedłużoną połacią dachu?

Dodaj opinię


  • Wyczyść Pola