standard lustro
dostępność - 48h

CENA PROJEKTU:

 • powierzchnia użytkowa 100.00m2
 • powierzchnia zabudowy 125.70m2
 • minimalne wymiary działki 19.30m x 20.00m
 • kąt nachylenia dachu 25°
 • wysokość pomieszczeń 2.65m
 • wysokość budynku 5.79m
 • kubatura budynku 545.00 m3
 • zapotrzebowanie na energię EP = 67.92 kWh/m2*rok
 • szacunkowo stan surowy zamknięty 159.200 zł netto
 • szacunkowo stan deweloperski 359.800 zł netto

Opis do taniej parterówki 100m2 z pięcioma pokojami – Fama

Projekt taniego w budowie domu parterowego Fama to prosta bryła budynku i funkcjonalne wnętrze z aż pięcioma pokojami na niewielkiej powierzchni użytkowej do 100m2. Wejście, które zaprojektowano w niewielkim podcieniu znajduje się obok interesującego ceglanego wykuszu. W środku wyraźnie wydzielono część nocną, która składa się z czterech sypialni i jednej wspólnej łazienki. Pokój dzienny z kuchnią i jadalnią znajdują się w drugiej części domu i tworzą z kominkiem przytulną strefę dzienną. Budynek nie posiada garażu. Parterowa bryła domu i dach dwuspadowy garantują ekonomiczny, tani rachunek kosztów budowy i późniejszej eksploatacji. Projekt do kupienia jest w opcji standardowej oraz w lustrzanym odbiciu.

Projekty małych, tanich domów parterowych z czterema sypalniami

Dom parterowy Fama ma powierzchnię użytkową dokładnie 100m2 i rekordową ilość pomieszczeń. We wnętrzu z czterema sypialniami komfortowo poczuje się rodzina z trójką dzieci, mimo że pokoje liczą średnio około dziesięciu metrów kwadratowych. Za to wszystkie mają regulany, prostokątny kształt i są bardzo ustawne. Domek ma nieskomplikowaną konstrukcję i dwupołaciowy dach, a więc na pewno okaże się tani w budowie. Małe domy parterowe są bardzo atrakcyjną alternatywą dla zakupu porównywalnej wielkości mieszkania w bloku właśnie ze względu na niskie koszty budowy.

Projekt taniego domu parterowego z tarasem - pomysły na niskokosztowe wykonanie tego elementu

Taras przy domu jednorodzinnym można wykonać na różne sposoby i wartość niezbędnych robót do wykonania zawierać się będzie w dość szerokim przedziale. O ile niewielki podest przed wejściem do naszego domu parterowego raczej zróbmy tradycyjnie na płycie betonowej, to od strony ogrodu podejście do tematu może być o wiele bardziej niestandardowe. Nasz mały tani domek parterowy tylko na tym zyska, jeżeli zamiast nudnej płaszczyzny z płytek skompilujemy ciekawie ułożony bruk, donicę z krzewami i kwiatami oraz pole wysypane żwirem ograniczone przez krawężnik lub wtopione w ziemię drewniane belki, które często pozostają po budowie. Jesteśmy fanami takiego nieszablonowego podejścia do aranżacji terenu bezpośrednio przy domu parterowym nie tylko za względu na słabość do dalekowschodnich stylizacji - pola z zagrabionym żwirkiem to wysoka pozycja na liście tego typu zagrań - ale też z uwagi na to, że takie nieoczywiste projekty możemy w większej części zrealizować własnoręcznie, oszczędzając pieniądze i zyskując wiele satysfakcji. W tym miejscu wręcz zachęcamy do fantazyjnych modyfikacji podstawowego rozwiązania, które zawiera nasz projekt gotowy.  

Projekt prostego domu Fama – opis technologii

W projekcie naszej prostej parterówki do 100m2 Fama wykorzystano tradycyjną technologię ścian warstwowych z bloczków gazobetonowych z ociepleniem. Ze względu na to, że jest to dom parterowy zaprojektowano lekki sufit podwieszono do konstrukcji więźby dachowej, a brak stropu, schodów oraz jeden komin z pewnością obniży koszty budowy. W projekcie tego łatwego do wybudowania domu parterowego bez garażu przewidziano elewacje tynkowane urozmaicone klinkierowymi płytkami. Na etapie adaptacji można zmienić zaproponowane materiały, a także wprowadzić zmiany w instalacjach wewnętrznych. W naszej dokumentacji zawarta jest wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła i fotowoltaika na dachu, a wybierać można także wśród dwóch wariantów ogrzewania, z grzejnikami które zasila piec gazowy, albo z podłogówką współpracującą z pompą ciepła.

Rzut domu parterowego Fama z pięcioma pokojami

Projekt Prostej, Taniej Parterówki 100m2 Z Aż Pięcioma Pokojami. Fama - rzut parteru

Powierzchnia parteru:
1. wiatrołap - 4.2m2
2. pokój dzienny z kuchnią - 40.2m2
3. korytarz - 7.8m2
4. pokój - 8.0m2
5. pokój - 11.5m2
6. pokój - 10.2m2
7. pokój - 8.0m2
8. łazienka - 6.1m2
9. pom. gospodarcze - 4.0m2

standard lustro powiększ rzut parteru

Obrys na minimalnej działce

działka 1

Opinie i realizacje

Wybredny

Świetna propozycja dla rodziny. Dużo pokoi i domek nie wygląda na drogi.

Dodaj opinię


  • Wyczyść Pola