standard lustro
dostępność - 48h

CENA PROJEKTU:

 • powierzchnia użytkowa 70.00m2
 • powierzchnia zabudowy 91.00m2
 • minimalne wymiary działki 16.40m x 19.00m
 • kąt nachylenia dachu 25°
 • wysokość pomieszczeń 2.70m
 • wysokość budynku 5.40m
 • kubatura budynku 370.00 m3
 • zapotrzebowanie na energię EP = 67.20 kWh/m2*rok
 • szacunkowo stan surowy zamknięty 111.440 zł netto
 • szacunkowo stan deweloperski 251.860 zł netto

Projekt domu jednorodzinnego parterowego - opis projektu Fiori

Fiori - mały, parterowy dom jednorodzinny o powierzchni użytkowej 70m2. W niewielkim wnętrzu %hide wygospodarowano aż trzy sypialnie o regularnym kształcie i salon z otwartą kuchnią z zabudową meblową w kształcie litery L. Zaprojektowano też wygodną łazienkę, pomieszczenie gospodarcze, a nawet spiżarnię. Projekt tego parterowego domu jednorodzinneg może być doskonałą propozycją dla osób planujących budowę małego domku o programie czteropokojowego mieszkania za jak najmniejsze pieniądze.

Projekty tanich domów parterowych mieszczące się w najmniejszym budżecie

Projekt domku parterowego Fiori powstał jako odpowiedź na zapotrzebowanie rynku na małe domy, które można zbudować szybko i tanio, także w systemie godpodarczym. Nie bez przyczyny należy on do kategorii Projekty domów do 70m2, bo taka wielkość to w zasadzie bezpieczna granica, przy której udaje się jeszcze rozplanować całkiem funkcjonalnie budynek w środku, a nawet wydzielić trzy pokoje oprócz dziennego. Oczywiście jest to dom bez garażu, gdyż tego wymaga koncepcja małego domu parterowego naprawdę taniego w budowie.

Mały i tani domek parterowy - jaką powinien mieć konstrukcję?

Schemat konstrukcyjny taniego domu parterowego musi być maksymalnie uproszczony. Wymagany jest koniecznie rzut na planie prostokąta bez udziwnień i przekrycie dachem dwuspadowym. Projekty domów parterowych do 70m2 powinny być pozbawione ciężkiego stropu, a sufit można w nich wykonać w wersji podwieszonego do więźby rusztu wykończonego od dołu płytami gipsowo-kartonowymi, na którym położymy warstwę termoizolacji z wełny mineralnej. Stosując to rozwiązanie od razu zaoszczędzimy konkretną kwotę w budżecie, a samą realizację stanu surowego znacznie przyspieszymy. Domek Fiori właśnie tak został przez nas zaprojektowany. 

Czy projekt domu do 70m2 z pompą ciepła to dobry pomysł?

Na to pytanie odpowiedzieli już nasi klienci, bo często zamawiają gotową dokumentację właśnie domu Fiori w wersji z ogrzewaniem podłogowym i z pompą ciepła typu powietrze-woda. Małe domy spełniające obecne normy mają minimalne zapotrzebowanie na energię do celów grzewczych i w praktyce wystarczy montaż urządzenia o minimalnej mocy 5-7kW. Nie zalecamy jednak budowy domu parterowego z pompą ciepła, w której nie będziemy mieli żadnego zapasu mocy, by jednostka zewnętrzna nie musiała pracować mocno wytężona, co skutkować będzie nie tylko krótszą trwałością systemu, ale i prędkość wirnika czyli jego hałasowanie może stać się w pewnym stopniu uciążliwe. Gotowy projekt taniej parterówki Fiori jest także dostępny w tradycyjnym wariancie z piecem gazowym oraz grzejnikami płytowymi. Składając zamówienie wystarczy podać wersję, która nas interesuje oraz wybrać opcję standard lub lustro.  

Fiori - materiały w projekcie taniego w budowie domu do 70m2

Projekt Fiori to mały domek do 70m2 i można go tanio wybudować z dostępnych materiałów: ściany z pustaków gazobetonowych z dociepleniem z zewnątrz styropianem, drewniana wieźba z pokryciem dowolną dachówką, blachą lub gontem bitumicznym. Elewacje tynkowane, fragmenty wykończone zostały płytkami klinkierowymi lub innym kolorem tynku.

Rzut domu parterowego do 70m2

Projekt Parterowego, Taniego W Budowie Domu Jednorodzinnego Do 70m2 Fiori - rzut parteru

Powierzchnia parteru:
1. wiatrołap - 3.5m2
2. hall - 5.7m2
3. pokój dzienny z kuchnią - 26.3m2
4. pokój - 10.0m2
5. pokój - 8.4m2
6. pokój - 8.5m2
7. łazienka - 4.0m2
8. spiżarnia - 1.0m2 
9. pom. gospodarcze - 2.6m2

standard lustro powiększ rzut parteru

Obrys na minimalnej działce

działka 1

Opinie i realizacje

Studiokrajobrazy.pl

W chwili obecnej bez pozwolenia można budować domki o powierzchni zabudowy do 70m2, Fiori ma użytkową 70m2.

Studiokrajobrazy.pl

Koszt stanu deweloperskiego był wyliczany przy uwzględnieniu cen (niskich) z końca 2021r.

Paweł

Witam czy domek Fiori można budować na zgłoszenie pozdrawiam

Studiokrajobrazy.pl

Jedyną ścianą nośną w środku domu Fiori jest ta poprzeczna oddzielająca salon od części nocnej. Opierają się na niej słupki pdtrzymujące płatwie dachowe.

koszt stanu deweloperskiego

dzien dobry, szacunkowy koszt stanu dew. kiedy byl wyliczany? dziekujek

Tomasz

Czy w środku są ściany nośne, czy też można dowolnie zaaranżować przestrzeń?

Studiokrajobrazy.pl

Dzień dobry, tak na etapie adaptacji można wprowadzić taką zmianę :) Gdyby miał Pan jeszcze inne pytania dotyczące tego projektu zapraszamy do kontaktu biuro@studiokrajobrazy.pl

jACEK

Zastanawiamy się nad tym domkiem i mamy pytanie: czy mozna zlikwidować wnękę przy wejściu? Pozdrawiam Jacek

Dodaj opinię


  • Wyczyść Pola