standard lustro
dostępność - 48h

CENA PROJEKTU:

 • powierzchnia użytkowa 119.70m2 + garaż 18.90m2
 • powierzchnia zabudowy 106.60m2
 • minimalne wymiary działki 16.80m x 20.40m
 • kąt nachylenia dachu 40°
 • wysokość pomieszczeń 2.65m
 • wysokość budynku 8.13m
 • kubatura budynku 620.00 m3
 • zapotrzebowanie na energię EP = 66.65 kWh/m2*rok
 • szacunkowo stan surowy zamknięty 220.651 zł netto
 • szacunkowo stan deweloperski 498.683 zł netto

Nowoczesny projekt stodoły z poddaszem Studio 63 - opis

Nowoczesna propozycja średniej wielkości domu typu stodoła z dużymi oknami i ze szczytem z wysuniętą bryłą pokoju dziennego. Prosta bryła, dach dwuspadowy nad użytkowym poddaszem i funkcjonalne wnętrze to cechy charakterystyczne tego taniego w budowie domu dwukondygnacyjnego. Ten kompaktowy, nowoczesny dom z wbudowanym garażem zmieści się też na wąskiej działce o szerokości poniżej 17m. Projekt nowoczesnego domu Studio 63 ma powierzchnię użytkową mieszczącą się w przedziale 100-140m2, czyli zalicza się do tych najczęściej obecnie budowanych.

Gotowy projekt nowoczesnego domu z trzema pokojami na poddaszu

Na piętrze pod dwupołaciowym dachem stromym uzyskamy najwięcej metrów kwadratowych, a jeżeli rozpiętość więźby jest mniejsza niż 9m to także może być ona wykonana w postaci wiązarów bez żadnych słupków i podpór pośrednich. Jest to ważne gdy zależy nam na możliwości swobodnego podziału i dysponowania przestrzenią na górnej kondygnacji. W nowoczesnym domu Studio 63 mamy na poddaszu użytkowym do dyspozycji ponad 56m2, na których wydzieliliśmy trzy ustawne, kilkunastometrowe sypialnie doświetlone głównie przez okna balkonowe w ścianach szczytowych. Dodatkowym atutem będzie na pewno garderoba przy pokoju od frontu - zmieszczą się w niej dwie duże szafy. W niecodzienny, nowoczesny sposób została zaaranżowana także łazienka. Jest  widna, z oknem połaciowym pod którym ustawiono wolnostojącą wannę.

Dom nowoczesny z drewnianą elewacją

Projekty nowoczesnych domów z poddaszem mają najczęściej fasady pokryte purystycznym białym tynkiem, ale nasza nowoczesna stodoła prezentuje zupełnie inne podejście do wykończenia elewacji. Zaproponowaliśmy bowiem pionowe drewniane deskowanie w kolorze szarym połączone z ciemnoszarymi oknami i wystawionymi do przodu antracytowymi bryłami w elewacjach szczytowych, również otynkowanymi.  Na trwałość drewnianych elewacji wpływa nie tylko zastosowanie odpowiednich powłok odpornych na wpływy atmosferyczne, ale także bardzo ważne będzie wykonanie odpowiednich obróbek blaszanych przy cokole oraz przy połączeniu z dachem. Szczególnie górna krawędź musi mieć okapnik wystawiony na co najmniej 4cm poza płaszczyznę drewna, aby nie spływała po nim woda.

Materiały i technologie w projekcie Studio 63 - nowoczesnej stodoły mieszkalnej

Ściany domu zaprojektowano murowane z gazobetonu, docieplone od zewnątrz styropianem. Strop jest przewidziany jako gestożebrowy, a dwuspadowa drewniana więźba do pokrycia dachówką albo blachą. Elewacje wykonane w okładzinie drewnianej lub ewentualnie w tańszym wariancie mogą być w całości tynkowane. Projekt gotowy tej nowoczesnej stodoły oferowany jest także w wersji lustrzanej.

Nowoczesna stodoła z poddaszem użytkowym - jaki wybrać do niej system ogrzewania?  

Nasze gotowe projekty domów są dostępne w dwóch wariantach, z tradycyjnym ogrzewaniem gazowym i grzejnikami płytowymi, albo z pompą ciepła powietrze-woda współpracującą z ogrzewaniem podłogowym. Mimo niewątpliwego boomu na pompy ciepła, to mając przy działce dostępną sieć gazową, do której możemy przyłączyć nasz nowobudowany nowoczesny dom jednorodzinny, warto jest też rozważyć opcję z piecem dwufunkcyjnym. Za nim będzie przemawiać niższa cena zakupu systemu i wyższa sprawność przy niskich temperaturach zewnętrznych. Niższe koszty eksploatacyjne są na pewno zaletą drugiego wariantu, a gdy zapewnimy jego zasilanie w energię pozyskiwaną z paneli fotowoltaicznych, to cena utrzymania domu w okresie grzewczym może być naprawdę niska. Panele zasilić mogą też wentylację mechaniczną z rekuperacją - obie te instalacje są standardowo zawarte w każdym z naszych typowych projektów dowolnej nowoczesnej stodoły. Wybierając projekt nowoczesnego domu w wersji z pompą ciepła, w dokumentacji otrzymujemy też rysunki z wariantem z gazem i na etapie adaptacji zawsze możemy jeszcze podjąć finalną decyzję o wyborze opcji, która będzie dla nas najodpowiedniejsza.   

Rzuty nowoczesnego domu z poddaszem użytkowym

Projekt Nowoczesnego Domu Typu Stodoła Z Poddaszem Użytkowym Studio 63 - rzut parteru

Powierzchnia parteru:
1. wiatrołap - 4.5m               
2. hall - 5.5m
3. pokój dzienny z kuchnią - 44.4m
4. spiżarnia - 1.7m2
5. wc - 1.5m(1.7m2)
6. pom. gospodarcze - 5.9m
7. garaż - 18.9m2

standard lustro powiększ rzut parteru
Projekt Nowoczesnego Domu Typu Stodoła Z Poddaszem Użytkowym Studio 63 - rzut poddasza

Powierzchnia piętra:
8. hall - 4.8m               
9. pokój - 13.6m(18.1m2)
10. pokój - 12.1m(16.6m2)
11. pokój - 13.1m(16.3m2)
12. łazienka - 8.4m2  (11.3m2)
13. garderoba - 4.2m(6.6m2)

standard lustro powiększ rzut poddasza

Obrys na minimalnej działce

działka 1

Opinie i realizacje

Milunia

Fajny projekt, moje marzenie;)

Dodaj opinię


  • Wyczyść Pola