standard lustro
dostępność - 48h

CENA PROJEKTU:

 • powierzchnia użytkowa 126.20m2
 • powierzchnia zabudowy 159.90m2
 • minimalne wymiary działki 18.40m x 22.30m
 • kąt nachylenia dachu 25°
 • wysokość pomieszczeń 2.80m
 • wysokość budynku 5.94m
 • kubatura budynku 730.00 m3
 • zapotrzebowanie na energię EP = 56.34 kWh/m2*rok
 • szacunkowo stan surowy zamknięty 200.910 zł netto
 • szacunkowo stan deweloperski 454.068 zł netto

Projekt Studio 68 - nowoczesna parterowa stodoła bez garażu

Projekt stylowego, prostego i nowoczesnego domu parterowego typu stodoła bez garażu. Program funkcjonalny zawiera oprócz pokoju dziennego jeszcze cztery pokoje, a więc spełni wymagania prawie każdej rodziny. Największa sypialnia posiada własną łazienkę i garderobę. Wszystko to na powierzchni 125m2, której wybudowanie nie będzie wymagać dużego budżetu i będzie tanie w eksploatacji. Dom ma fasady nowocześnie i stylowo wykończone płytką klinkierową lub tynkiem, duże i efektowne przeszklenia w części dziennej oraz pasujący do stylu mieszkalnej stodoły dwuspadowy dach bez okapów. 

Projekty prostych domów parterowych bez garażu

Obecnie nasi klienci coraz częściej decydyją się na gotowy projekt prostego domu jednorodzinnego, bez względu czy ma być on duży czy mały. W przypadku większych domów parterowych do lamusa odeszły już projekty ze skomplikowanymi dachami o wymyślnych rzutach. Taki projekt jak STUDIO 68  bez garażu jest teraz najbardziej poszukiwany z prostego powodu: każdy metr kwadratowy kosztować będzie inwestora najmniej, jeżeli bryła domu jest jak najprostsza, całość rozplanowana jest na prostokątnym planie, a konstrukcja nie zawiera żadnych drogich elementów. Do tego ten nowoczesny dom parterowy zaprojektowany jest bez stropu, który w jednokondygnacyjnym budynku pociągałby zupełnie nieuzasadnione wydatki.

Dom parterowy z czterema sypialniami i dwoma łazienkami

Wnętrze tego domu parterowego robi na pewno wrażenie ilością pomieszczeń. Mamy w nim do dyspozycji aż cztery sypialnie i dwie łazienki. Jak na amerykańskie standardy ilość łazienek nie jest oszałamiająca, bo tam musi byc ich więcej niż pokoi, ale już u nas tak zaaranżowane wnętrze domu do 130m2 jest więcej niż wystarczające. Dla wygody mieszkańców wydzieliliśmy też praktyczną garderobę i wnęki pod zabudowę szafami z drzwiami przesuwnymi.

Opis technologii w projekcie parterowego domu typu stodoła bez stropu

Zaproponowaliśmy ściany parteru z bloczków gazobetonowych z dociepleniem oraz drewnianą więźbę krytą dachówką zakładkową. Dom nie posiada stropu, sufit podwieszany montowany jest do konstrukcji dachu. Inne materiały można zastosować po uwzględnieniu zmian w trakcie adaptacji naszej stodoły do warunków lokalnych. Dzięki prostej konstrukcji i niewielkiej powierzchni użytkowej do 125m2 proces jej budowy będzie krótki i nie będzie na pewno nastręczał nadmiernych problemów.

Rzut domu parterowego w stylu stodoły

Projekt Nowoczesnego Domu Parterowego Typu Stodoła Bez Garażu Studio 68 - rzut parteru

Powierzchnia parteru:
1. wiatrołap - 4.9m2
2. hall - 13.9m2
3. kuchnia - 10.4m2
4. pokój dzienny - 28.0m2
5. pokój - 14.5m2
6. pokój - 11.3m2
7. pokój - 10.5m2
8. pokój - 10.1m2
9. łazienka - 6.6m2 
10. łazienka - 3.6m2
11. garderoba - 3.6m2
12. spiżarka - 2.4m2
13. pom. gospodarcze - 6.4m2

standard lustro powiększ rzut parteru

Obrys na minimalnej działce

działka 1

Opinie i realizacje

Studiokrajobrazy.pl

Projekt parterowej stodoły STUDIO 68 nie ma masywnego stropu i teoretycznie jest możliwe na etapie adaptacji jego doprojektowanie w fomie płyty lanej oraz wykonanie poddasza, ale będą to tak daleko idące zmiany, że raczej sugerujemy wybranie innego, podobnego projektu nowoczesnego domu typu stodoła, ale już z poddaszem użytkowym, np. STUDIO 71 lub STUDIO 63. W naszych projektach przewidziany jest kocioł gazowy, ale można go bez problemu zamienić na piec na paliwo stałe, albo pompę ciepła,

Pytanie

Dzień dobry. Jaki system ogrzewania zastosowano? Czy można ogrzewać paliwem stalym? Czy można zrobić strop lany? I poddasze uzytkowe? Gdzie wówczas można umiejscowić schody?

Koneser

Wow! Fantastyczny, ultranowoczesny świetnie by wyglądał na obrzeżach miasta pod lasem

Dodaj opinię


  • Wyczyść Pola