standard lustro
dostępność - 14 dni

CENA PROJEKTU:

 • powierzchnia użytkowa 71.80m2
 • powierzchnia zabudowy 92.20m2
 • minimalne wymiary działki 17.10m x 18.20m
 • kąt nachylenia dachu 25°
 • wysokość pomieszczeń 2.70m
 • wysokość budynku 5.48m
 • kubatura budynku 407.00 m3
 • szacunkowo stan surowy zamknięty 114.306 zł netto
 • szacunkowo stan deweloperski 258.336 zł netto

Parterowa stodoła bez garażu - nowoczesna koncepcja domu do 75m2

Skoro wielu inwestorom marzy się nowoczesny domek - stodoła, ale nie każdy dysponuje budżetem większym niż wystarczający na zakup trzypokojowego mieszkania, powstał między innymi gotowy projekt domu STUDIO 51 o powierzchni użytkowej do 75m2. Parterówka ta jest możliwa do zrealizowania na względnie taniej działce właśnie za cenę małego lokalu w bloku i żeby ułatwić utrzymanie kosztów jej budowy na rozsądnym poziomie zastosowaliśmy jak najprostsze rozwiązania, począwszy od nieskomplikowanej konstrukcji, a skończywszy na nowoczesnej stylistyce fasad i tanim dachu dwuspadowym bez okapów.

Projekty nowoczesnych domów parterowych, stodół  i prostych budynków bez stropu

Wśród gotowych projektów tanich domów parterowych bez stropu możemy zaproponować Państwu wolnostojące budynki mieszkalne praktycznie każddej wielkości, wszystkie z nowoczesnymi wnętrzami i o programie funkcjonalnym zawierającym od dwóch sypialni do 4 i więcej, bez garażu i z miejscem do zaparkowania w środku jednego lub dwóch aut. Mimo że ostatnio pojawiły się w znaczącej ilości w naszej ofercie różne nowoczesne warianty w stylu parterowej stodoły, jak na przykład STUDIO 44, STUDIO 21, STUDIO 68, to cięgle projektujemy też bardziej tradycyjne parterówki, jak maleńka MIĘTÓWKA, czy reprezentacyjne MESTRE. Wiemy bowiem, że nie tylko rozmiar ma znaczenie, ale też styl i dlatego staramy się jak najbliżej trafić w Wasze czasami bardzo różne gusta.

Projekt nowoczesnego domu Studio 51 - małej parterówki z dwoma sypialniami

W projekcie domu STUDIO 51 naszym priorytetem było we wnętrzu wydzielenie nie tylko rozsądnej wielkości dwóch pokoi i nowoczesnej, jednoprzestrzennej strefy dziennej, ale także wygospodarowanie możliwie dużo miejsca na szafy wbudowane. Jeżeli wnęka w holu i w wiatrołapie to dla kogoś za mało, zawsze można jeszcze wstawić do większej sypialni trzy klasyczne szafy ubraniowe - ściana naprzeciwko podwójnego łóżka ma trochę ponad 3.60m długości, a więc miejsce na takie meble jest tu idealne. Parterowy domek - stodoła o powierzchni niewiele przekraczającej 70m2 wymaga oszczędnego dysponowania każdym metrem kwadratowym i dlatego też zminimalizowaliśmy powierzchnię komunikacji i zdecydowaliśmy się na otwarty plan z kuchnią oddzieloną jedynie wyspą, która doskonale powiększa optycznie salon.

Typowy projekt parterowego domu bez garażu Studio 51 - technologia budowy

Domek STUDIO 51 zaprojektowaliśmy w tradycyjnej technologii murowanej, ze ścianami z pustaków gazobetonowych i fasadami ocieplonymi styropianem oraz wykończonymi tynkiem strukturalnym na siatce i częściowo drewnianym deskowaniem układanym po przekątnej. Jako że miał być to projekt taniej parterówki, to przykrywa go też najprostszy z możliwych dach dwuspadowy o nachyleniu tylko 25 stopni. Jego konstrukcja opiera się na ścianach zewnętrznych i poprzez słupki na jedynej w środku ścianie nośnej o grubości 24cm. W połaciach nie ma już izolacji termicznej, tylko położyliśmy ją bezpośrednio na suficie podwieszonym wykonanym w lekkiej technologii gipsowo-kartonowej i zamocowanym wieszakami do elementów więźby. Nowoczesne projekty małych domów parterowych z naszej pracowni są prawie zawsze wykonane bez masywnego stropu, który na jednokondygnacyjnym budynku z dachem o niewielkim spadku jest też całkowicie zbędny. Gotowy projek domu STUDIO 51 zawiera w każdej wersji wentylację mechaniczną z odzyskiem ciepła i fotowoltaikę na dachu, ale można wybrać jeden z dwóch wartiantów ogrzewania i przygotowania ciepłej wody użytkowej. W tej samej cenie oferujemy projekt z pompą ciepła i podłogówką oraz opcjonalnie też z kotłem gazowym i grzejnikami płytowymi we wszystkich pomieszczeniach. Na dowolne zmiany wprowadzane w dokumentacji przy udziale autora adaptacji wydajemy bezpłatną zgodę także w późniejszym terminie po zakupie projektu.

Rzut nowoczesnego domu parterowego

Projekt Nowoczesnego Domu Parterowego Do 75m2 Studio 51 - rzut parteru

Powierzchnia parteru:
1. wiatrołap - 4.0m2
2. pokój dzienny z kuchnią - 33.8m2
3. hall - 2.4m2
4. pokój - 11.5m2
5. pokój - 10.0m2
6. łazienka - 4.7m2
8. pom. gospodarcze - 5.4m2

standard lustro powiększ rzut parteru

Obrys na minimalnej działce

działka 1

Dodaj opinię


  • Wyczyść Pola