standard lustro
dostępność - 48h

CENA PROJEKTU:

 • powierzchnia użytkowa 91.80m2
 • powierzchnia zabudowy 92.50m2
 • minimalne wymiary działki 16.80m x 18.60m
 • kąt nachylenia dachu 40°
 • wysokość pomieszczeń 2.65m
 • wysokość budynku 7.75m
 • kubatura budynku 510.00 m3
 • zapotrzebowanie na energię EP = 67.20 kWh/m2*rok
 • szacunkowo stan surowy zamknięty 146.146 zł netto
 • szacunkowo stan deweloperski 330.296 zł netto

Dom typu mała stodoła Studio 42 - opis do projektu

Studio 42 to mały domek o powierzchni nie przekraczającej 100m2. Charakterystyczny dla projektu nowoczesny minimalizm typu stodoła podkreślony jest prostą bryłą  i nowoczesnym oknem tarasowym. Wysoki salon i antresola nad częścią pomieszczeń parteru tworzy niebanalne, nowoczesne wnętrze pokazane na poglądowej wizualizacji. Oprócz sypialni na parterze, na antresoli znajdują się dwa pokoje. Całość programu funkcjonalnego tej "małej stodoły" dopełnia łazienka, pomieszczenie gospodarcze i spiżarnia przy kuchni. W projekcie przewidziano także miejsca na wbudowane szafy.

Mała nowoczesna stodoła mieszkalna z elewacją z klinkieru

Projekty małych domów parterowych niekoniecznie muszą być wykańczane w najtańszy z możliwych sposobów, czyli tynkiem na siatce. Rozważmy więc, czy nie warto przeznaczyć trochę więcej środków na bardziej trwały materiał, jakim są na przykład płytki klinkierowe. Takie elewacje naszej nowoczesnej stodoły będą łatwe do utrzymania w niepogorszonym stanie, a jeżeli nawet na fasadzie od strony północnej pojawi się jakiś organiczny nalot, to w prosty sposób myjką ciśnieniową możemy go usunąć, a później zaimpregnować powierzchnię płytek przed powrotem zabrudzeń. Niektórym z nas taka pojawiająca się z czasem patyna na fasadach i dachu może nawet odpowiadać i wcale nie uważamy ze swej strony na przykład za niezbędne okresowe mycie połaci dachowych, bo pozbawiamy w ten sposób dachówki fabrycznej warstwy ochronnej. Wystarczy na pewno usunięcie z rynien liści i innych zanieczyszczeń, oraz sprawdzenie jakości obróbek i uszczelnień, a samą powierzchnię dachu możemy bez problemu zostawić już w spokoju.

Nowoczesny projekt stodoły z antresolą - moc możliwości różnej jej aranżacji

Projekt małego domu STUDIO 42 ma antresolę podzieloną na dwa pomieszczenia, ale możemy tą dodatkową przestrzeń na górnej kondygnacji pozostawić też całkowicie otwartą. Jest to możliwe chociażby z tego względu, że na parterze mamy już jedną sypialnię. Nowoczesny dom jednorodzinny z antresolą oferuje bardzo atrakcyjną strefę dzienną rozmieszczoną na dwóch poziomach. Na górze możemy wtedy umiejscowić kącik do gier, odsłuchu muzyki czy miejsce z barem idealne na domowe przyjęcia. Pomysłów jest naprawdę mnóstwo i niewątpliwie każdy znajdzie wśród nich coś dla siebie.

Technologie proponowane w projekcie małego domu do 100m2 - Studio 42

Wybraliśmy gazobeton z dociepleniem na ściany zewnętrzne i gęstożebrowy strop międzypiętrowy. Konstrukcja dachu jest całkowicie z drewna, a pokrycie dowolne, na przykład dachówką cementową, albo ceramiczną. Elewacja wykończona płytką klinkierową lub tynkowana. Wszystkie ewentualne zmiany może wprowadzić architekt adaptujący projekt gotowy. Studio 42 dostępny jest także w odbiciu lustrzanym.

Rzuty projektu małego domu typu stodoła Studio 42

Projekt Małej Stodoły Do 100m2 Z Antresolą Studio 42 - rzut parteru

Powierzchnia parteru:
1. wiatrołap - 4.5m2
2. hall - 5.6m2
3. pokój dzienny z kuchnią - 36.0m2 
4. pokój - 13.2m2 
5. łazienka - 5.1m2
6. spiżarnia - 1.3m2
7. pom. gospodarcze - 4.3m2

standard lustro powiększ rzut parteru
Projekt Małej Stodoły Do 100m2 Z Antresolą Studio 42 - rzut poddasza

Powierzchnia piętra:
8. hall - 1.3m2
9. pokój - 10.4m2 (15.8m2)
10. pokój - 10.1m2 (17.2m2)

standard lustro powiększ rzut poddasza

Obrys na minimalnej działce

działka 1

Opinie i realizacje

Studiokrajobrazy.pl

Dzień dobry, prosimy o kontakt w tej sprawie na biuro@studiokrajobrazy.pl - nie mamy Pani/Pana maila, żeby podesłać rysunki.

Projekt Studio 42 rysunki

Dzień dobry. Bardzo proszę o przesłanie rysunku szczegółowego projektu Studio 42. Interesuje mnie również podobny metraż z małym wc na poddaszu oraz że schodami bliżej drzwi wejściowych. Przeglądam projekty jednak nic nie rzucą mi się w oczy. Czy mogę prosić k propozycję?. Pozdrawiam

Nowoczesny

Moje marzenie to właśnie taki mały nowoczesny i tani domek z jakimś pięknym widokiem na góry lub las.  

Dodaj opinię


  • Wyczyść Pola